Akcja CBŚ: związani z gangiem "Szkatuły" zatrzymani

03.02.2013 09:31
Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dziewięć osób powiązanych z grupą przestępczą ujętego w 2011 r. Rafała S., ps. "Szkatuła". Grupa specjalizowała się w przemycie oraz rozprowadzaniu narkotyków.
Do zatrzymań doszło na terenie trzech województw: mazowieckiego, pomorskiego i małopolskiego. - Wśród zatrzymanych są nie tylko organizatorzy procederu, ale także kurierzy i dilerzy narkotykowi - mówi Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Jak dodała, dzięki działaniom CBŚ i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie udowodniono im wprowadzenie do obrotu m.in. 70 kg amfetaminy, 23 kg kokainy oraz 12 kg marihuany. - Ponadto grupa miała na swoim koncie wwiezienie do Polski z Litwy ok. 300 litrów BMK - substancji niezbędnej do produkcji amfetaminy - powiedziała Puchalska.

Z informacji policji wynika, że do tej pory funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 87 osób powiązanych z grupą "Szkatuły". Przypisuje się im popełnienie ponad pół tysiąca przestępstw. Wobec 74 zatrzymanych sądy zastosowały areszty.

Grupa "Szkatuły" na początku XXI wieku była uznawana za jedną z groźniejszych w Warszawie. Sam Rafał S. był numerem jeden na policyjnej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go przez 10 lat; wystawiono za nim osiem listów gończych i dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. Został zatrzymany w maju 2011 roku.

W październiku 2011 roku sąd skazał go na 5,5 roku więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą "śródmiejsko-wolską", a w lutym 2012 roku ruszył jego kolejny proces, w którym jest oskarżony o podżeganie do zabójstwa Tomasza S., ps. "Komandos". Zamachu dokonano 31 maja 2002 roku w centrum handlowym Klif w Warszawie na oczach około 100 osób. Zginęło wtedy dwóch gangsterów, trzeci został ranny. -"Komandos" uciekł, ale zastrzelono go kilka miesięcy później - w sierpniu 2002 roku na stacji benzynowej przy ul. Radzymińskiej.

Zobacz także
Komentarze (19)
Akcja CBŚ: związani z gangiem "Szkatuły" zatrzymani
Zaloguj się
 • kot2ka

  Oceniono 23 razy 21

  No i teraz wymiar tej tzw. sprawiedliwości ma dopiero kłopot. Sprawę będą te niedołęgi prowadzic przez kilka lat, albo i dłużej. Niektóre mogą się przedawnić co jest normalnością wśród tych cieci. Mogą popłynąć grube łapówy ,tak że wielu z tych z łancuchami na szyjach nie będą się kwapili do szybkiego zakonczenia i skazania tych bandziorów. !!!!. CBŚ będzie łapać a ci w płaszczykach bronić i wypuszczać bandziorów. !!!!

 • zenblue1

  Oceniono 27 razy 9

  Pewnie powędrowali już do aresztu wydobywczego.
  A prawdziwa mafia pod skrzydełkami dawnych WSI-oków już czeka na nową dostawę z Kolumbii

 • jezory.pasiukowski

  Oceniono 20 razy 6

  marnowanie pieniedzy podatnikow na tak zwana wojne z narkotykami, ktorej sie nie da wygrac.

 • plautilla

  Oceniono 4 razy 2

  Trochę pociesza i podnosi na duch ten sukces CBA.
  Więc jest jeszcze jakaś służba, która nas broni ?!

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 10 razy 2

  Jak trafią na sędziego Tuleyę to mogą liczyc na uznanie i szacunek podobnie jak ich szef

  ""W trakcie ustnego uzasadnienia wyroku, sędzia - jak zanotowały media - mówił: "Postawa procesowa Rafała S. zasługuje na szacunek. Dobrowolnie zdecydował się na poniesienie kary. Zmuszanie S., by wyrażał żal i skruchę, godziłoby w jego godność, a skrucha zapewne nie była szczera. Najważniejsze, że sam zdecydował zmierzyć się z prawnokarnymi konsekwencjami przestępstw, które popełnił".

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 6 razy 2

  Hmm az 9 osob ................ rozumie ze to wszyscy ktorzy zajmuja sie handlem i produkcja narkotykow.

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy 1

  Nie mogę zrozumieć czym się różni trucie narkotykami od trucia alkoholem i dlaczego jedno jest legalne, a drugie nie. Domyślam się tylko, że na tym nielegalnym zarabia się lepiej i utrzymywanie takiego stanu rzeczy jest w interesie bardzo wielu wpływowych osób na całym świecie.
  Wycofanie się z prohibicji nauczyło, że był to błąd, bo prohibicja dawała potężne zyski przestępcom i finansowanym przez nich politykom i stróżom prawa i dlatego z narkotykami tego błędu nie powtórzą...

 • logiczny1

  Oceniono 3 razy 1

  To ten Szkatuła, co mu sędzia Tuleya dał śmiesznie niski wyrok i pogratulował organizacji gangu???

 • alex240

  Oceniono 5 razy 1

  "Jak dodała, dzięki działaniom CBŚ i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie udowodniono im wprowadzenie do obrotu m.in. 70 kg amfetaminy, 23 kg kokainy oraz 12 kg marihuany."

  hłe, hłe, hłe, jak zwykle tekst zjebany, niczego nie udowodniono, bo udowadnia sąd i skazuje wyrokiem, nawet śledztwo nie skończone i prokurator nie sporządził akt. oskarżenia. Wyroki padły w innych zarzutach. Jak na "potężną" grupę o wpływach i interesach na terenach całego kraju i Europy, to ilości substancji zatrważajace. Manipulujcie informacjami dalej aby osiągnąć swój cel, może jeszcze się jakieś osiołki na to kupują. No i trenujcie, bo do mistrzów manipulacji - prawicowych publikatorów to wam daleko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje