Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny

Anna Grodzka/Krystyna Pawłowicz

Anna Grodzka/Krystyna Pawłowicz (Fot. AG)

- Ciekawa jestem, czy Krystyna Pawłowicz badała swoje geny. Warto zauważyć też, że nie ma dzieci. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle - mówi w rozmowie z portalem Onet.pl Anna Grodzka, komentując ataki posłanki PiS. Grodzka, transseksualna kandydatka Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu, zadeklarowała równocześnie, że jeśli wicemarszałkiem zostanie, nie będzie dążyć do przeforsowania w Sejmie adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
- Warto zauważyć, że pani Krystyna Pawłowicz nie ma dzieci. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny - stwierdziła w rozmowie z portalem Onet.pl posłanka Ruchu Palikota.

Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp

- Bo przy niewrażliwości na androgeny bardzo często osoba z kariotypem XY [męskim; kariotyp to pełny zestaw chromosomów komórki somatycznej organizmu, cecha charakterystyczna dla osobników tego samego gatunku i tej samej płci - red.] rozwija się w kierunku kobiecym, czyli po prostu jest kobietą, ale jej kariotyp jest męski - dodała Grodzka.

Komentując ataki posłanki Pawłowicz, stwierdziła, że "radykalnie nie podziela ani jej poglądów, ani jej agresywnego i napastliwego sposobu funkcjonowania w przestrzeni publicznej". - Zawsze się z nią witam i do tej pory mi odpowiadała. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle. (...) Nie da się ukryć, że poglądy pani Pawłowicz - czyli dopasowywanie wszystkiego do jednej ideologii i eliminowanie z życia ludzi o odmiennych przekonaniach - przypominają faszyzm - stwierdziła Grodzka.

"Polska nie jest gotowa na adopcję dzieci przez gejów"

Kandydatka Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałka Sejmu podkreśliła też, że choć osobiście jest "za adopcją dzieci także przez pary homoseksualne", to w Polsce jest na to jeszcze za wcześnie.

- Nie homoseksualność powinna decydować o adopcji dzieci, ale jakość rodziny, która ma te dzieci wychowywać - mówiła Grodzka. - Uważam jednak, że Polska nie jest przygotowana na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i na pewno jeszcze długo na to gotowa nie będzie - dodała. - W związku z tym mogę się zobowiązać, że jeśli zostałabym marszałkinią Sejmu, to nie mam zamiaru podejmować jakichkolwiek działań i deklaracji w tej sprawie - podkreśliła.

Anna Grodzka jest oficjalną kandydatką Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że kandydatki RP nie poprze, choć obyczaj sejmowy jest taki, że głosuje się za kandydatami do Prezydium Sejmu wyznaczanymi przez inne partie. Posłankę Grodzką w niewybrednych słowach skrytykował Ludwik Dorn.

Grodzka a jej krytycy. Sprawdziliśmy, jak pracują w Sejmie [WYKRESY]

Zobacz także
Komentarze (366)
Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny
Zaloguj się
 • sigmaanielica

  Oceniono 517 razy 373

  Faktycznie Pawłowicz jest mniej kobieca niż Grodzka ;) coś w tym jest :D

 • 2perfecthousewife

  Oceniono 365 razy 309

  Geny, czy nie, zastanawiam się jak złym, podłym człowiekiem trzeba być, żeby atakować z taką nienawiścią i pogardą kogoś, kto nie zrobił nikomu nic złego, różni się tylko od atakującego podejściem do spraw płci. Pawłowicz jest po prostu złym człowiekiem, pozbawionym empatii, okrutnym i bezwzględnym. Uważam, ze atakowanie i poniżanie kogokolwiek z powodu cech, na które nie ma ten ktoś wpływu jest nie tylko dowodem zacofania i głupoty, ale to jest po prostu czyste zło. Do takich cech, na które nikt nie ma wpływu należą właśnie : narodowość, rasa, dziedzictwo kulturowe i religijne oraz oczywiście orientacja seksualna.

 • kczyna

  Oceniono 388 razy 294

  Pani Pawłowicz powinna łyknąć tabletkę z Progesteronem i po sprawie.
  Ps.
  Aptekarz może odmówić sprzedaży - wolność sumienia.

 • dyskootantka

  Oceniono 270 razy 230

  Ja tam nie analizuję genów pani Pawłowicz, tylko ubolewam nad jej poziomem intelektualnym i moralnym. To, ze jest naukowcem, nie wyklucza zwykłego prostactwa, które u niej jest widoczne w wypowiedziach.
  Podobnie jak wśród prostych, niewykształconych ludzi wielu wykazuje się wielką kulturą osobistą, tak wśród tych wykształconych i aspirujących do wyższych sfer wielu jest zwykłymi prostakami.

 • e-komentarz

  Oceniono 235 razy 195

  Pawłowicz może sobie mieć męski kariotyp. Nic nam do tego.
  A właściwie nic by nam do tego męskiego kariotypu nie było
  gdyby się tak chamsko nie wypowiadał...

 • cudaktusk

  Oceniono 118 razy 94

  Popatrz na zdjęcia w nagłówku tytułu i nawet nie musisz komentować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje