Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny

03.02.2013 09:03
Anna Grodzka/Krystyna Pawłowicz

Anna Grodzka/Krystyna Pawłowicz (Fot. AG)

- Ciekawa jestem, czy Krystyna Pawłowicz badała swoje geny. Warto zauważyć też, że nie ma dzieci. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle - mówi w rozmowie z portalem Onet.pl Anna Grodzka, komentując ataki posłanki PiS. Grodzka, transseksualna kandydatka Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu, zadeklarowała równocześnie, że jeśli wicemarszałkiem zostanie, nie będzie dążyć do przeforsowania w Sejmie adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
- Warto zauważyć, że pani Krystyna Pawłowicz nie ma dzieci. Ciekawa jestem, czy badała swoje geny - stwierdziła w rozmowie z portalem Onet.pl posłanka Ruchu Palikota.

Grodzka: Pawłowicz może mieć męski kariotyp

- Bo przy niewrażliwości na androgeny bardzo często osoba z kariotypem XY [męskim; kariotyp to pełny zestaw chromosomów komórki somatycznej organizmu, cecha charakterystyczna dla osobników tego samego gatunku i tej samej płci - red.] rozwija się w kierunku kobiecym, czyli po prostu jest kobietą, ale jej kariotyp jest męski - dodała Grodzka.

Komentując ataki posłanki Pawłowicz, stwierdziła, że "radykalnie nie podziela ani jej poglądów, ani jej agresywnego i napastliwego sposobu funkcjonowania w przestrzeni publicznej". - Zawsze się z nią witam i do tej pory mi odpowiadała. Ta jej napaść jest dla mnie dziwna, bo wyniknęła tak nagle. (...) Nie da się ukryć, że poglądy pani Pawłowicz - czyli dopasowywanie wszystkiego do jednej ideologii i eliminowanie z życia ludzi o odmiennych przekonaniach - przypominają faszyzm - stwierdziła Grodzka.

"Polska nie jest gotowa na adopcję dzieci przez gejów"

Kandydatka Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałka Sejmu podkreśliła też, że choć osobiście jest "za adopcją dzieci także przez pary homoseksualne", to w Polsce jest na to jeszcze za wcześnie.

- Nie homoseksualność powinna decydować o adopcji dzieci, ale jakość rodziny, która ma te dzieci wychowywać - mówiła Grodzka. - Uważam jednak, że Polska nie jest przygotowana na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i na pewno jeszcze długo na to gotowa nie będzie - dodała. - W związku z tym mogę się zobowiązać, że jeśli zostałabym marszałkinią Sejmu, to nie mam zamiaru podejmować jakichkolwiek działań i deklaracji w tej sprawie - podkreśliła.

Anna Grodzka jest oficjalną kandydatką Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że kandydatki RP nie poprze, choć obyczaj sejmowy jest taki, że głosuje się za kandydatami do Prezydium Sejmu wyznaczanymi przez inne partie. Posłankę Grodzką w niewybrednych słowach skrytykował Ludwik Dorn.

Grodzka a jej krytycy. Sprawdziliśmy, jak pracują w Sejmie [WYKRESY]

Zobacz także
Komentarze (366)
Zaloguj się
 • plflyboy

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Aniu, lopate w pani delikatne lapy i do roboty na budowie kretynie stary!!!

 • japierdolik

  0

  Panią Pawlowicz trzeba zostawić w spokoju. Ona jest tak biedna, tępa i aż do czasu odstawienia tego teatru glupoty który odwaliła nikt o niej nie slyszał. To jest jej 5 minut, ale dajcie mi jeden powód, żeby brać w tym udział? Ja nie znajduję..

 • wiezap

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Krzysztofie, Polska nie jest gotowa na tolerancję zła, jakim jest homoseksualizm i transdewiacje. Pan sobie może robić krzywdę i się okaleczać, ale nie ma powodu, byś Pan z tego powodu wynosił się nad innych i narzucał ogółowi społeczeństwa swoje zdanie. Jak jest się chorym, to się podejmuje wysiłki w celu wyzdrowienia, a nie pyzieje sie w chorobie, próbując zarażać nia innych. Chory niestety nie widzi realnie swojej sytuacji, a tym bardziej nie może oceniać innych. Prof. Pawłowicz jest okazem zdrowia moralnego, w przeciwieństwie do Pana, toczonego przez poważną chorobę i poważnie przez nią zniewolonego.

 • chajro

  0

  Jak świat światem wszystko koło wiadomoczego się kręci...a nazwijmy to nawet "kariotypem"!

 • compost

  Oceniono 2 razy 2

  Nigdy mnie nie pociągały kobiety z penisem większym od mojego :-(

 • zimny-lech

  Oceniono 2 razy 2

  Babochłop Pawłowicz...???

 • staq

  Oceniono 2 razy 2

  fatalnie zestawiliście te zdjęcia . TENDENCYJNIE
  Ani ta Grodzka taka brzydka ani ta Pawłowicz taka ładna.

 • 1witolo

  Oceniono 5 razy -3

  ciekaw jestem czy Grodzki jak idzie do damskiego kibla to kobiety nie krzyczą z przerażenia że jakiś zbok ich podgląda ?

 • siny_ptak

  Oceniono 5 razy 1

  Co by nie mowic, to w tej calej Grodzkiej ciezko byloby sie zakochac...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje