Odnaleziono irlandzkiego milionera. "Był bosy i zarośnięty"

Na mapie zaznaczono miejsce, gdzie znaleziono milionera

Na mapie zaznaczono miejsce, gdzie znaleziono milionera (Fot. Google Maps)

Wracająca do domu w hrabstwie Leitrim Irlandka zatrzymała auto, gdy zauważyła mężczyznę na środku drogi. - W pierwszej chwili myślałam, że to słupek ostrzegawczy. Miał czerwone spodnie i stał na środku drogi - tłumaczyła. Ze zdziwieniem odkryła później, że ten bosy i zarośnięty człowiek to nie włóczęga czy bezdomny, ale poszukiwany od ponad ośmiu miesięcy irlandzki milioner - pisze brytyjski "Guardian".
Zaginiony irlandzki milioner - Kevin McGeever - odnalazł się przypadkiem po ośmiu miesiącach poszukiwań. Od czerwca zeszłego roku, gdy zaginięcie zgłosiła jego partnerka Siobhan O'Callaghan, policja nie miała o nim żadnych informacji. Gdy go znaleziono, był bosy i zarośnięty. Jadąca do domu w hrabstwie Leitrim Catherine Vallely zatrzymała auto mimo późnej pory głównie dlatego, że podejrzanie wyglądający mężczyzna stał na środku drogi.

Gdy Vallely i jej partner zabrali go do auta, zaczął im tłumaczyć, że trzej mężczyźni chwilę wcześniej wyrzucili go z samochodu. Para zabrała go na miejscowy posterunek policji, gdzie mężczyzna wyjaśnił, że osiem miesięcy temu został uprowadzony przez trzech zamaskowanych mężczyzn ze swoich posiadłości w Galway. Mówił, że porywacze żądali okupu w zamian za jego wypuszczenie, ale nie wie, czy ich żądania zostały spełnione.

- Mężczyzna był bardzo wychudzony. Był zaniedbany, miał brodę i nieobcinane od dawna paznokcie - opowiadała po wszystkim Vallely. Z posterunku policji McGeever został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili poważne niedożywienie i odwodnienie.

McGeever zbudował swoją firmę deweloperską w czasie, gdy Irlandia przeżywała boom gospodarczy. Miał m.in. handlować luksusowymi domami w Dubaju, które sprzedawał brytyjskim i irlandzkim klientom. Jego posiadłość, nazwana "Nirwaną", była wyceniana na 3 miliony euro.

Jak pisze brytyjski "Guardian" przypadek McGeevera to pierwsze od wielu lat porwanie multimilionera. W latach 70. i 80. IRA uciekała się do porywania zamożnych biznesmenów, żeby z okupów zbierać fundusze na swoje działania.

Zobacz także
 • Członkowie NPD na ulicach Hamburga Niemiecka neonazistka stanie przed sądem. Zarzut: 10 morderstw
Komentarze (47)
Odnaleziono irlandzkiego milionera. "Był bosy i zarośnięty"
Zaloguj się
 • 1szansa

  Oceniono 250 razy 204

  To moje 1300zł emerytury przy tej historii to raj i żeby tylko ta kwota wystarczała na coraz to wyższe opłaty to już naprawdę byłby to raj, po 35 latach pracy na kierowniczych stanowiskach. Przynajmniej porwanie mi nie grozi, chociaż może ze względu na urodę, bo piękna babcia jestem i jak widać "dowcipna" :) :) :)

 • dziadekjam

  Oceniono 116 razy 80

  Ciężkie jest życie milionera. Widać, że w Irlandii milionerów nie tylko w skarpetkach, ale boso puszczają...

 • hektorspyke

  Oceniono 74 razy 62

  To dowodzi jedynie sprawności irlandzkiej policji. Z autopsji: kiedyś w Dublinie skradziono mi auto, które wylądowało w ogródku starszej pani, kiedy chciałem je odzyskać okazało się, że policja to auto zgubiła-nikt nie wiedział gdzie. Po miesiącu poszukiwań moich i moich irlandzkich przyjaciół samochód się znalazło na parkingu policyjnym. Gdyby nie mój upór otrzymałbym pieniądze z ubezpieczenia w wyniku zagubienia przez policję.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 43 razy 31

  3 miliony euro???? to bida jakaś? nie milioner,tyle to nasi czeszą bez podatku w rok,o ruskich nie wspomne.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 37 razy 29

  Dewloper?............ czyzby go dopadli wdzieczni klienci?

 • 4v

  Oceniono 43 razy 27

  nasi, krajowi, też skończą boso. i to nie przez porywaczy, ale własną pazerność sprzed lat, gdy na lemingach z mojego rocznika (okolice 1980) się zarabiało.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 22 razy 18

  Ja sie obawiam, ze to wlasnie wierzyciele puscili 'milionera' w skarpetkach. Sorki, nawet bez skarpetek:)

 • oszrany

  Oceniono 41 razy 13

  Znam goscia osobiscie, to nie miloner a bankrut ktory od ponad 3 lat nie moze zaplacic swoim podwykonawcom za wykonane prace.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 16 razy 8

  Developer?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje