CBŚ: trzy osoby podejrzane o wyłudzanie VAT. Zabezpieczono 100 kg złota

02.02.2013 09:16
NBP odpowiada inicjatorom akcji oddajcienaszezloto.pl, że złoto trzymane w Londynie ułatwia zawieranie transakcji i handel złotem

NBP odpowiada inicjatorom akcji oddajcienaszezloto.pl, że złoto trzymane w Londynie ułatwia zawieranie transakcji i handel złotem (Fot. Creative Commons / Agnico-Eagle)

- Centralne Biuro Śledcze zatrzymało trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w ramach obrotu złotem. Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli m.in. 103 kg złota w sztabach - dowiedziała się w KGP.
- Grupa pod pozorem legalnie działających firm zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT w ramach obrotu złotem. Działania podjęte przez CBŚ wspólnie z Urzędem Kontroli Skarbowej doprowadziły do zatrzymania trzech osób; ich miejsca stałego pobytu to Niemcy i Wielka Brytania - powiedziała Grażyna Puchalska z wydziału prasowego KGP. Zatrzymania to efekt śledztwa prowadzonego przez CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

- Postawiono im zarzuty za pranie pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastosowano wobec nich policyjne dozory, zakazy opuszczania naszego kraju oraz poręczenie majątkowe na łączną kwotę 400 tysięcy złotych - powiedziała Puchalska.

Policjanci CBŚ zabezpieczyli 103 kg złota w sztabach, 18 złotych monet i sztabek o nieokreślonej wartości, 22 sztabki srebra, ponad 176 tys. euro oraz ponad 200 tys. zł. Funkcjonariusze przejęli także cztery luksusowe samochody, m.in. ferrari, porsche, oraz skuter wodny. "Łączna wartość zabezpieczonego mienia to nie mniej niż 20 milionów złotych" - powiedziała Puchalska. Jak dodała, zatrzymanym osobom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.Komentarze (45)
CBŚ: trzy osoby podejrzane o wyłudzanie VAT. Zabezpieczono 100 kg złota
Zaloguj się
 • koniu800

  Oceniono 230 razy 164

  największa zorganizowana grupa przestępcza działa na wiejskiej no ale jej nic nie grozi

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 113 razy 87

  ciekawe zjawisko szczególnie że obrót złotem jest zwolniony z podatku VAT , więc wyłudzono VAT z działalności która jest zwolniona z płacenia tego podatku

  zapewne urzędnicy ze skarbówki byli zbyt zajęci aby wykryć że zwrot VAT z sprzedaży złota od którego nie płaci się VAT , się po prostu nie należy

 • cep_0

  Oceniono 72 razy 66

  Oj, ktoś możnym nacisnął na odcisk.
  Czyżby udało się zlikwidować komkurencję dla AMBER GOLD?????.

  a na poważnie, ZA PRZESTĘPSTWO O WARTOŚCI 2000 ZŁ JUŻ MIAŁBYM 3 MIECHY W PLECY, a ci dozór policyjny.
  No ale to POLSKA WŁAŚNIE.

 • robi_99

  Oceniono 80 razy 58

  największa mafia gangsterów i złodziei jest na Wiejskiej, w ZUSie, w GDDiA , w Urzedach Skarbowych oraz w tzw. spółkach z przewagą udziału skarbu państwa no i oczywiście Rostowski. Wszyscy bezkarni !

 • kot2ka

  Oceniono 57 razy 47

  Mogę się zgodzić z jednym - największa mafia gangsterów i złodziei działa na Wiejskiej. Tylko ta mafia sie nikogo nie boi. CBŚ do tych bandziorów nie wkroczy i dlatego to państwo bezprawiem stoi !!!!!

 • hiromata

  Oceniono 51 razy 43

  A kiedy posłowie zostaną zatrzymani, nie oni mogą być bezkarni chroni ich imuniuniu.

 • avatar70

  Oceniono 33 razy 25

  Jak dodała, zatrzymanym osobom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności....
  .
  Niech policze .. powiedzmy ze mam.. a niech tam zaszaleje .. 2000 zl w miesiacu na reke razy 12 miesiecy to jest 24.000 na rok i jeszcze razy 8 (latek .. bo do tylu grozi ) daje mi 192.000 .. hmm ..
  Po osmiu latach zapiepszania i ujadania sie z debilnym szefem mam 192.000
  A ONI ????
  "Łączna wartość zabezpieczonego mienia to nie mniej niż 20 milionów złotych"...
  BEZ KOMENTARZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PS. Jesli dobrze slyszalem jedna z rzeczy dlaczego podniesli nam wiek emerytalny to ... niby to ze zyjemy dluzej .. coz prosty musi zapieszac dluzej na emeryturke a bandyci maja promocje tzn.. im nie wydluzyli pobytow..

 • zapom

  Oceniono 46 razy 14

  tak trzymać ! brawo ! a wy debile zastanówcie się zanim wszystko skrytykujecie z urzędu, wyłudzanie vat to złodziejstwo i nieuczciwa konkurencja wobec was. chyba, że sami kradniecie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje