Pawłowicz: Dlaczego mnie atakują? Po wejściu do UE...

02.02.2013 09:13
Posłanka Krystyna Pawłowicz podczas debaty o związkach partnerskich w Sejmie

Posłanka Krystyna Pawłowicz podczas debaty o związkach partnerskich w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Korzystam z wolności słowa, uważam, że nie przekroczyłam granic przyzwoitości - powiedziała w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Nawiązała tym słowami do negatywnych reakcji w internecie, jakie wywołała swoimi wypowiedziami.
Jej zdaniem przyczyn ataków na nią jest wiele. - Po pierwsze, ideologie genderowe, lewicowe i feministyczne weszły do naszego kraju po wstąpieniu do Unii Europejskiej i cały czas w ekspansywny i niezwykle agresywny sposób docierają do nas. Obecnie mamy do czynienia z falą roszczeń środowisk homoseksualnych, które żądają usankcjonowania niebezpiecznych rozwiązań prawnych, które w gruncie rzeczy nie są niczym innym niż rozluźnieniem obyczajów i promocją postaw gorszących społeczeństwo - mówi posłanka w wywiadzie.

Pawłowicz uważa, że przyczynami ataków jest również fakt, iż reprezentuje ona PiS, oraz łączenie jej z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Jedną z przyczyn jest także to, że w rozmowach z dziennikarzami nie jest łatwym rozmówcą, mówi to, co myśli, nie boi się, i to budzi agresję.

Oceniając media, posłanka stwierdziła, że nie starają się one być obiektywne, gdyż są nieodłączną częścią obozu władzy. - Nie można normalnym nazwać zjawiska, w którym media niszczą opozycję i nie kontrolują rządu - powiedziała Krystyna Pawłowicz.

Więcej w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Naszego Dziennika".

Zobacz także
Komentarze (443)
Pawłowicz: Dlaczego mnie atakują? Po wejściu do UE...
Zaloguj się
 • skasowana

  Oceniono 834 razy 664

  Proszę pani (mala litera celowa) - ja rozumiem, ze pani jest wygodnie dopasowywać teraz ideologię do..., bo mleko sie wylało. Zachowała się pani prostacko, po chamsku i zdecydowanie przekroczyła pani granice nie tylko wolności słowa, ale przede wszystkim dobrego smaku. Tak skonstruowane wypowiedzi może uszłyby na forach internetowych, ale nie uchodzą na sejmowej mównicy lub na jakichkolwiek publicznych spotkaniach. Nic już tego nie zmieni. Nawet nazwanie pani wypowiedzi "publicystycznymi" przez podonych pani "naukowców". Już nikt nie będzie pamiętał, czy pani o coś walczyła, ŻE pani (byc może) o coś walczyła, że miała pani (byc moze) coś do powiedzenia. I że (być może) nawet można by było z tym polemizować lub się zgodzić.

  Już zawsze będzie pani symbolem chamstwa, prostactwa i zakłamania, poniewaz oprócz żenującej formy pani wypowiedzi - przeczy pani własnym słowom. Pani jest równie bezużyteczna społecznie jak homoseksualiści (wg pani słów). Pani również, w mysl pani własnej terminologii NIE NALEŻĄ SIĘ ŻADNE PRAWA. A tymczasem konsumuje pani nasze podatki...

 • life.form

  Oceniono 635 razy 453

  Jedni mówią, co myślą, drudzy rzygają tym, co wypiją. Ale są też tacy, co nie przeklinają, nie poniżają oraz piją z umiarem. To, co Pawłowicz ma w głowie - jeśli istotnie mówi, co myśli, nie ma nic wspólnego z poglądami. To rzygowiny.

 • jgalka

  Oceniono 452 razy 338

  homoseksualizm jest dla niej anomalia bo nie moze dac potomstwa ale to tak samo jak 60-letnia dziewica albo 60 letni kawaler zyjacy z kotem. Jakby nie kombinowali nie dadza rady. dla mnie pis jest wynaturzeniem i co? powinien byc delegalizowany.

 • sir_fred

  Oceniono 282 razy 236

  Ach te rozluźnienie obyczajów i postawy gorszące społeczeństwo... Odwieczny problem prawicy. Kobieta na rowerze, kobieta w spodniach, kobieta głosująca, murzyn poza plantacją, no i ten cały seks. Jak tu żyć w takim zgorszeniu?

 • mela_1

  Oceniono 202 razy 160

  Mowa oraz tzw. mowa ciała pani Pawłowicz jest nie tyle ostra co wulgarna i knajacka.
  Już pomijam jej stosunek do gender i w jaki to wyraża, bo to jest nie do podrobienia i wszyscyśmy byli świadkami tej eksplozji nienawiści i pogardy.
  ALE proszę zwrócić uwagę, jak ten człowiek zwraca się do innych rozmówców i do dziennikarzy w studiu!
  Przerywa, "tyka", zakrzykuje i traktuje tak nieprawdopodobnie protekcjonalnie i z wyższością, jak nikt przedtem do tej pory.Więc w jej wypadku jest istotne CO mówi ale też JAK mówi.
  I przyznać muszę, że bardziej wulgarnej chamki nie było w polskim Sejmie od 1989 roku i jakoś mnie nie dziwi, że jest z PiS.

 • aqqwa

  Oceniono 87 razy 67

  Pawłowicz używa wolności słowa jak troglodyta, wali maczugą nienawiści i pogardy, a kiedy zwraca się jej uwagę, żeby przestała bo rani ludzi nazywa to atakiem na PiS i O. Rydzyka.

 • kassabian

  Oceniono 77 razy 67

  Idioci najczęściej nie pojmują dlaczego ototczenie ma do nich pretensje. Pani Pawłowicz pani się nie kryguje, śmiało proszę oplatać te farmazony - współczesna medycyna wie że idiotyzm jest nieuleczalny.

 • amorvertical

  Oceniono 91 razy 63

  Ta idiotka najlepiej by się czuła gdyby w Polsce panowało coś w rodzaju katolickiego szariatu. Ona nie wie nawet co mówi. I takie coś było sędzią Trybunału Konstytucyjnego????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje