Palikot: Władza w PO należy do Schetyny, Grabarczyka i Gowina. Nie do Tuska

Janusz Palikot i Donald Tusk

Janusz Palikot i Donald Tusk (fot. Adam Kozak/Stefan Romanik/Agencja Gazeta)

- Tusk jest w sytuacji, kiedy nie ma większości w zarządzie i nie ma większości w klubie. Przegrywa głosowania w obu tych organach. Widzieliśmy to na przykładzie związków partnerskich - powiedział w TVN24 Janusz Palikot. Jego zdaniem premier nie ma władzy w swojej partii.
Według Palikota "Tusk przestał dyskutować z duszą polską i siedzi okrakiem na tej Platformie, żeby się nie rozleciała". - Tuska przez dłuższy czas kształtowały odruchy społeczne, było to związane z tym, że miał tę zdolność bezpośredniej rozmowy z ludźmi. Tego od roku, od ACTA, już nie ma - uważa lider RP.

Palikot jest zdania, że "aby przywrócić swoją realną pozycję lidera, Tusk musi dokonać podziału Platformy lub wyniszczenia Gowina i powołania na jego miejsce kogoś, kto odgrywa tę samą rolę, a jest spolegliwy". - Ten manewr udał się z Gowinem w stosunku do Rokity, może nie udać się tym razem. Tak czy inaczej Platforma jest dzisiaj bardzo powikłana - uważa Palikot.

Palikot powiedział również, że nie wierzy, iż Tusk "rozprawi się z Gowinem". - Słyszałem o takiej teorii aksamitnego rozwodu. To znaczy, że powstają dwie partie: Tuska i Gowina. Ta druga miałaby pozostać w koalicji. Lider RP nie wierzy jednak, że szef PO, nawet jeśli - jak się wyraził - "wypędzi tego Gowina", będzie chciał coś zrobić. - On już jakoś ugrzązł - powiedział Palikot.

Palikot: Co można zarzucić Grodzkiej?

Palikot bronił także kandydatury Anny Grodzkiej na objęcie stanowiska wicemarszałka Sejmu. - Co można zarzucić Grodzkiej? Ukradła? Spotykała się na cmentarzu? Była w aferze korupcyjnej? Załatwiała coś w Amber Goldzie? Jest córką synów Elewaru? Co można jej zarzuci, oprócz tego, że zmieniła płeć? - wyliczał Palikot. Według niego także fakt, że była w PZPR nie ma obecnie znaczenia. - Uznaliśmy na początku tego ustroju jak załatwiamy sprawy byłych działaczy PZPR. Wybraliśmy prezydenta Kwaśniewskiego. To nie jest argument.

Palikot przypomniał, że wielu ludzi dobrze wypowiada się o Grodzkiej. - Zachowuje się w sposób kulturalny, jest konsyliacyjna, ponadpartyjna, a Kalisz wystawił jej laurkę w komisji praw człowiek - wyliczał Palikot. Jednak przede wszystkim jego zdaniem "ugruntowało się, że partie, które mają demokratyczny mandat, mają wicemarszałka".

Komentarze (176)
Palikot: Władza w PO należy do Schetyny, Grabarczyka i Gowina. Nie do Tuska
Zaloguj się
 • maciek_wzwyz

  Oceniono 103 razy 49

  "Według Palikota..." , "Palikot jest zdania..." , "Palikot powiedział..." "...uważa Palikot.", "...powiedział Palikot"

 • 104i9

  Oceniono 110 razy 42

  Wiara katolicka tylko uczy kraść i wyzyskiwać ..........Proste jak drut bo skoro pastwo Polskie jest katolickie i tyle w nim złodziejstwa,niesprawiedliwości,wyzysku ,poniżania to widać że KK naucza ale dla wyzysku i to jest największa legalna sekta na świecie

 • 1alexander

  Oceniono 63 razy 31

  Chamstwo komentarzy nie zna granic . Natura tak nas uksztaltowala i czy nam sie to podoba czy nie nalezy to akceptowac .
  Kedys nas uczuli - "moja praca swiadczy o mnie" i dobrze uczyli .
  Panie Januszu - teraz zgodnie z zapowiedzia Konkordat na tapete , Gowin do Watykanu .

 • 1952.r

  Oceniono 31 razy 21

  ...."Jednak przede wszystkim jego zdaniem "ugruntowało się, że partie, które mają demokratyczny mandat, mają wicemarszałka".....

  I tak powinno zostać. Co to jest SP czy PJN ? Odeszli z rodzimej partii to nie powinni być w Sejmie. Prawo powinno być uregulowane i przejrzyste. Na razie jest to pazerność bez honoru.

 • ulanzalasem

  Oceniono 94 razy 16

  Jeżeli wszystkie pomysły na Polskę wg Palikota to trawka i homosie to...nie powinien wejść więcej do Sejmu. Taniego show i happeningów dostarczają nam już pozostałe partie, niestety wydaje się że poza tym Ruch P. oferuje niewiele. To nie znaczy, że te kwestie należy pominąć, ale Palikot jest nieszczery, raz ślubuje bogu, innym razem udaje antyklerykała. Jego skuteczność w ważnych kwestiach pokazał w komisji przyjazne państwo gdzie się skompromitował, poniósł porażkę z własnej winy. Marihuana i legalizacja związków nie poprawi stanu gospodarki, nie naprawi służby zdrowia, nie zmniejszy liczy niepotrzebnych urzędników, nie zmniejszy bezrobocia, które właśnie wśród młodych wynosi 30%! Palikot nie jest żadną lewicą, wybrał kilka krzykliwych tematów, które były przy okazji "wolne" i maksymalnie je wykorzystuje. Lewica to coś więcej niż dwie ww rzeczy, ale niestety mamy kolejnych darmozjadów w Sejmie.

 • docsnugg

  Oceniono 57 razy 11

  No i zaczęło się :)

  Palikot uznał, że najwyższy czas zaatakować i przejąć młody, lewicowy elektorat PO, rozgoryczony po odrzuceniu związków partnerskich. Taka okazja w świetle propozycji premiera by opracować konserwatywny projekt ww ustawy, może się nie powtórzyć.

  Wiedząc, że nie może z racji stosunkowo wysokich sondaży bezpośrednio zaatakować premiera, skupia się na najgorzej ocenianych przez lewicowy elektorat członkach PO, zarzucając Tuskowi bezwolność :).

  Co zrobi premier ? Nie wierzyłbym w jego bezsilność i sądzę, że Palikot drażni rekina :) - Jedynego Ocalałego Tenora (pytanie:Kto wykończył pozostałych :) ). W najbliższych dniach spodziewałbym się niezłej sensacji dotyczącej Ruchu Palikota :) i raczej bez opcji zwiększającej jego popularność :).

 • antirussia81

  Oceniono 26 razy 10

  Jak ktoś tutaj napisał: "Kilkuset naukowców protestuje przeciw skandalicznej nagonce na prof. Pawłowicz"

  Jakich kilkuset naukowców?? Co najmniej połowa z tego kuriozalnego spędu to "naukowcy" ze stopniem magistra (wśród nich m.in artysta muzyk i magister-przedsiębiorca...), do tego kilkunastu (kilkudziesięciu? nie chce mi się liczyć dokładnie) księży.. A wszystko firmowane przez wielce prestiżowy i niezwykle naukowy Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lepiej by było, gdyby zamiat pisać otwarte listy, rozum sobie nieco szerzej otworzyli. Naukowy rozum, rzecz jasna.

 • muzzyczny

  Oceniono 17 razy 9

  Panowie
  Oszusci
  "Forbes" publikuje stenogram rozmowy podsłuchanej przez ABW. Szef firmy budowlanej rozmawia z żoną po zwycięstwie w ustawionym przetargu na budowę 60 km drogi ekspresowej S8
  "Jak podaje "Forbes" według ABW kontrakt wart ponad 1,7 mld zł był sztucznie zawyżony. Wygrało je konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, Astaldi, Intercor, Technital.

  Tuż po przetargowym zwycięstwie szef pierwszej z wymienionych firm zadzwonił do żony. Oto fragment ich rozmowy:

  Szef: Chciałem poinformować panią właścicielkę, że 3 września będzie podpisywany kontrakt życia dla twojej firmy.
  Żona: Tak?
  Szef: Tak.
  Żona: Czyli w pracy będę?
  Szef: Za miliard siedemset dwadzieścia. Tak, jak chcesz możesz nawet telewizję zaprosić (...) w stylu w tle pokazać czy coś.
  Żona: Bardzo się cieszę, bo w końcu będzie mnie stać żeby kupić sobie mieszkanie w Barcelonie.
  Szef: Na to cię jest stać cały czas. Czego ty gadasz o jakichś tam pierdołach.
  Żona: To se kupuj co chcesz.
  Szef: Dzisiaj mi się takie porsche podobało. Nawet ci miałem zadzwonić, że kupiłbym ci porsche. Jak mi oddasz golfa to ci kupię porsche.
  Żona: Dobrze.
  Szef: Może być?
  Żona: Kiedy, mów kiedy?
  Szef: Jutro, może być jutro jak chcesz
  Żona: Ale ja bym wolała jednak to mieszkanie. He, he... W tej samej cenie.
  Szef: Mieszkań to sobie kup z pięć, nie tam jedno mieszkanie. Wykorzystaj teraz public relation. Trzeciego września pani właściciel (...) będzie podpisywać, uczestniczyć w podpisaniu umowy na kontrakt, na przebudowę 60 km drogi. Za miliard siedemset dwadzieścia.
  Żona: 60 km tyle kosztuje?
  Szef: To nie wiesz o tym?
  Żona: Nie wiem, właśnie nie wiem.
  Szef: Mówiłem, przecież co mówiłem?
  Żona: No mówiłeś, ale nie, że 60 km tyle kosztuje. Daj spokój. Przecież to jakieś zdzierstwo jest!
  Szef: Dla kogo zdzierstwo? Jak Chińczycy budują autostradę, to za 30 km biorą 750 mln. A ty za 60 bierzesz miliard siedemset, tylko modernizacji. To gdzie tu zdzierstwo?
  Żona: Żartuje przecież.
  Szef: Tak, duży biznes zrobiłaś życia. Więcej takiego biznesu nie zrobisz...

  "Forbes" pisze, że chodzi o kontrakt na projekt i dostosowanie do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 odcinka długości 61,2 km (Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka).

  auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/418195,tak-sie-w-polsce-robi-biznes-zycia-na-drogach-szokujacy-stenogram.html,1,8

 • harm32

  Oceniono 62 razy 8

  No nie mogę .........wzruszyłem się do kału jakie ta Platforma ma problemy i ile trzeba się męczyć za tą nędzną pensję Premiera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje