Palikot: Władza w PO należy do Schetyny, Grabarczyka i Gowina. Nie do Tuska

01.02.2013 21:04
- Tusk jest w sytuacji, kiedy nie ma większości w zarządzie i nie ma większości w klubie. Przegrywa głosowania w obu tych organach. Widzieliśmy to na przykładzie związków partnerskich - powiedział w TVN24 Janusz Palikot. Jego zdaniem premier nie ma władzy w swojej partii.
Według Palikota "Tusk przestał dyskutować z duszą polską i siedzi okrakiem na tej Platformie, żeby się nie rozleciała". - Tuska przez dłuższy czas kształtowały odruchy społeczne, było to związane z tym, że miał tę zdolność bezpośredniej rozmowy z ludźmi. Tego od roku, od ACTA, już nie ma - uważa lider RP.

Palikot jest zdania, że "aby przywrócić swoją realną pozycję lidera, Tusk musi dokonać podziału Platformy lub wyniszczenia Gowina i powołania na jego miejsce kogoś, kto odgrywa tę samą rolę, a jest spolegliwy". - Ten manewr udał się z Gowinem w stosunku do Rokity, może nie udać się tym razem. Tak czy inaczej Platforma jest dzisiaj bardzo powikłana - uważa Palikot.

Palikot powiedział również, że nie wierzy, iż Tusk "rozprawi się z Gowinem". - Słyszałem o takiej teorii aksamitnego rozwodu. To znaczy, że powstają dwie partie: Tuska i Gowina. Ta druga miałaby pozostać w koalicji. Lider RP nie wierzy jednak, że szef PO, nawet jeśli - jak się wyraził - "wypędzi tego Gowina", będzie chciał coś zrobić. - On już jakoś ugrzązł - powiedział Palikot.

Palikot: Co można zarzucić Grodzkiej?

Palikot bronił także kandydatury Anny Grodzkiej na objęcie stanowiska wicemarszałka Sejmu. - Co można zarzucić Grodzkiej? Ukradła? Spotykała się na cmentarzu? Była w aferze korupcyjnej? Załatwiała coś w Amber Goldzie? Jest córką synów Elewaru? Co można jej zarzuci, oprócz tego, że zmieniła płeć? - wyliczał Palikot. Według niego także fakt, że była w PZPR nie ma obecnie znaczenia. - Uznaliśmy na początku tego ustroju jak załatwiamy sprawy byłych działaczy PZPR. Wybraliśmy prezydenta Kwaśniewskiego. To nie jest argument.

Palikot przypomniał, że wielu ludzi dobrze wypowiada się o Grodzkiej. - Zachowuje się w sposób kulturalny, jest konsyliacyjna, ponadpartyjna, a Kalisz wystawił jej laurkę w komisji praw człowiek - wyliczał Palikot. Jednak przede wszystkim jego zdaniem "ugruntowało się, że partie, które mają demokratyczny mandat, mają wicemarszałka".

Komentarze (176)
Zaloguj się
 • pro-contra

  Oceniono 4 razy 2

  Palikocie, odpuść sobie tą Grodzką.
  Egzotyki, i cyrkowej farsy jest na dzisiaj w Sejmie ponad wytrzymałość społeczeństwa.
  Udawanie "europejskości" na siłę przyniesie odwrotny skutek, co wcale nie znaczy , że jestem homofobem.

  Jest zdecydowanie za wcześnie na rozgrywanie ideologicznych gierek na forum parlamentu.
  Ustawa o prawach par nieformalnych to jedno (konieczne, zresztą), a demonizowanie problemów tolerancji społecznej to drugie.
  Mamy tysiące ważniejszych spraw natury gospodarczej na głowie.

  Jednak Palikotek uwziął się rozmywać problemy Państwa burzą w szklance wody o ustawienie transseksualisty w prezydium Sejmu.
  Tą drogą zajdziemy do nikąd.

 • pro-contra

  Oceniono 3 razy 3

  Januszek, ty nie pitol głupot i nie próbuj chronić doopy twego kumpla i byłego szefa niejakiego Tfuska.
  To on jest odpowiedzialny za ten burdel.
  A jeżeli ktoś robił mu "wbrew", to dlaczego jeszcze jest w jego partii i rządzie?
  Jeżeli sytuacja polityczna jest tak skomplikowane, że Tfuske nie może ogarnąć tego bezhołowia, dlaczego nie poda się z gabinetem do dymisji?

 • 69-moher

  Oceniono 1 raz 1

  1) skoro maryche bedzie można legalnie kupowac to czemu polscy
  rolnicy nie mogą jej legalnie hodowac zamiast tytoniu.
  bo nie rozumiem jak mozna co sprzedawac
  skoro nie mozna tego
  uprawiac

 • 69-moher

  Oceniono 1 raz 1

  skoro maryche bedzie można legalnie kupowac to czemu polscy
  rolnicy nie mogą jej legalnie hodowac zamiast tytoniu.
  bo nie rozumiem jak mozna co sprzedawac
  skoro nie mozna tego
  uprawiac

 • filmik2000

  0

  Premierku złap go na radar ;) www.youtube.com/watch?v=UHRosK9pM0E

 • reali-sta1

  Oceniono 1 raz 1

  Te słowa Palikota "powinny" obrazić premiera który powinien Palikota wysłac na banicję. Niech się z durniem w innym kraju męczą. On przecież pluje sam sobie za kołnierz. Wszyscy są be tylko durny Palikot cacy. On się na wszystkim zna najlepiej a jak coś nie wyjdzie to szuka kozła ofiarnego w zasięgu jego fałszywych oczu. Że też tacy chodzą na wolności. Powinien być zamknięty w zakładzie bez klamek. Myślę,że wcześniej niż później tam trafi jak Polacy zadecyduje aby zniknął ze sceny politycznej.

 • zenon444

  0

  Jak nie często - ale wypada się zgodzić z panem P. obserwatorpolityczny.pl/donald-tusk-w-sidlach-wlasnego-ukladu/

 • apple100

  Oceniono 1 raz 1

  Kanada czeka na polskich pracowników,więcej na ten temat możecie poczytać na forum zapraszam EmigracjaDoKanady.CA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje