Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką

- Gdybym był posłem być może poparłbym Annę Grodzką. Nie mam żądnych uprzedzeń do osób, które np. zmieniły płeć. Natomiast kwestią pierwszorzędną byłyby kompetencyjne, a nie bardzo wiem, jakie kompetencja ma pani Grodzka - mówił w TOK FM prof. Piotr Gliński.
Posłanka Anna Grodzka została oficjalnie kandydatką prezydium Ruchu Palikota na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Prezydium poparło ją jednomyślnie. Grodzka ma zastąpić Wandę Nowicką. Aby to się stało, musi uzyskać poparcie Sejmu, a z tym może być kłopot. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak już zapowiedział w Polskim Radiu, że nie będzie poparcia dla tej kandydatury.

Tymczasem prof. Piotr Gliński, kandydat na premiera wysuwany przez Prawo i Sprawiedliwość nie wykluczył możliwości poparcia kandydatury Grodzkiej. - Gdybym był posłem to być może bym poparł Annę Grodzką. Nie mam żądnych uprzedzeń do osób, które np. zmieniły płeć. Natomiast kwestie pierwszorzędne byłyby kompetencyjne, a nie bardzo wiem, jakie kompetencja ma pani Grodzka - mówił w "Popołudniu Radia TOK FM"

"Styl Pawłowicz nie do zaakceptowania"

Prof. Gliński pytany przez Grzegorza Chlastę o ocenę ostrych wypowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, przyznał, że nie akceptuje ich stylu. - Nie należy ludzi obrażać. Jeżeli były to wypowiedzi obrażające, to ze stylem się nie zgadzam. Ale co do ich treści to uważam, że pani Pawłowicz w jakimś zakresie ma rację, chociaż musiałbym ustosunkować się do konkretnych opinii. Stylu nie akceptuję - mówił socjolog. Zaznaczył, że jest przeciwny wprowadzeniu związków partnerskich.

"Nie wykluczam koalicji z SLD"

Już w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić wniosek o wotum nieufności dla Donalda Tuska. Jego następca, według wnioskodawców, ma być właśnie Gliński. Jednak szanse na rząd "ekspercki" kandydata PiS są wyłącznie matematyczne.

Socjolog mówił, że nie wyklucza koalicji nawet z SLD. Co na to prezes PiS Jarosław Kaczyński? - Ja mam wolną rękę w takich rozmowach. Tak przynajmniej się umówiliśmy. Ja się nie zgadzam z przeszłością, ideologią, ale to jest partia, która funkcjonuje i trudną ją eliminować - mówił w TOK FM Gliński.

- Za to partia Palikota w sposób świadomy, jak mi się zdaje, chce niszczyć życie publiczne w Polsce i demokrację polską. Jeżeli ktoś w sposób świadomy i cyniczny obraża symbole religijne ważne dla milionów Polaków, to troszeczkę się sytuuje poza dopuszczalnym obszarem debaty publicznej - uważa prof. Gliński.

Więcej o:
Komentarze (23)
Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 19 razy 13

  Pan Gliński robi sobie żarty Kaczor dał mu wolną rękę i nawet z SLD koalicję pozwolił zawierać zaraz się dowiemy że dla zdobycia władzy prezes powie że partia Palikota to najlepsza rzecz jaka spotkała Polskę od czasu zdobycia niepodległości

 • 24u

  Oceniono 19 razy 13

  Profesor sprawia wrazenie pijanego we mgle.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 11

  Pan Techniczny mówi o bełkocie Pawłowicz (że jeżeli to były wypowiedzi obrażające) to co sam biedaczek nie wie Prezes mu jeszcze nie powiedział tak czy siak

 • jan.58

  Oceniono 12 razy 10

  "Gdybym był posłem, być może"
  Kolejna konkretna i zdecydowana wypowiedź kandydata PiS na premiera !

 • e-komentarz

  Oceniono 8 razy 8

  "Nie wykluczam koalicji z SLD"
  Musiałoby Jeszcze SLD powiedzieć:
  "Nie wykluczam koalicji z PIS"
  A to zdanie nie przejdzie Millerowi przez gardło.
  Byłaby to koalicja równie egzotyczna jak z Samoobroną.
  I pewnie podobny jej los. A SLD jest zbyt mądry.
  Na marionetkach się nie znam, więc nie komentuję...

 • cillian1

  Oceniono 10 razy 8

  debil gliński ma dość zabawy z pisuarem!
  chyba nawet żona mu powiedziała - "Ty debilu"! W co się wpakowałeś - Amber Gold - to pikuś!

  Sory panie na G - za debila, ale trzeba myśleć, z kim się puka!

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 8

  "Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką."
  ===================================================
  Problem w tym , panie Gliński, że Anna Grodzka zostanie wicemarszałkiem bez pańskiego "utopijnego poparcia", a pan premierem nie zostaniesz, choćby pana PiSiaki głosowaniem na "dwie ręce" poparli.

 • dynac

  Oceniono 15 razy 7

  Pan Avatar rżnie głupa.
  Gdybym był premierem... gdybym był posłem. Litości!

 • kczyna

  Oceniono 8 razy 6

  Gdybym był posłem.
  Marzenie o niedzieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX