Rosyjski sędzia, który zasnął na procesie, rezygnuje ze stanowiska

Nagranie, na którym widać, jak sędzia Jewgieni Makhno zasypia w trakcie procesu, zrobiło furorę w internecie i wzburzyło opinię publiczną, a mężczyzna, który został skazany w tym procesie, zażądał cofnięcia wyroku. Po fali krytyki sędzia postanowił zrezygnować ze stanowiska - informuje agencja Reuters.
Na nagraniach, które w styczniu pojawiły się w sieci, widać wyraźnie, jak młody sędzia śpi w czasie rozprawy. W tle słychać przemawiającego prawnika. Na innym zaś filmie sędzia umila sobie czas, bawiąc się telefonem komórkowym.Filmy zostały nagrane telefonem komórkowym przez krewnych Andrei Naletowa, sądzonego wtedy za oszustwa finansowe. Właśnie na tej rozprawie przysypiający sędzia skazał mężczyznę na pięć lat w kolonii karnej.Nagrania trafiły w ręce Władysława Nikitenki, obrońcy praw człowieka. Nikitenka wrzucił je do sieci i złożył w sądzie konstytucyjnym skargę na sędziego, domagając się jednocześnie cofnięcia wyroku wydanego na rozprawie, na której sędzia spał.

Po fali krytyki, jaka spadła na sędziego Makhno, postanowił on zrezygnować ze stanowiska. Przełożeni już przyjęli rezygnację. Andrei Naletow zaś będzie ponownie sądzony 14 lutego.

Zobacz także
 • Szkoła, zdjęcie ilustracyjne "Sędziowie zachowują się jak związek zawodowy tokarzy". MEN powinno ugiąć się pod presją sędziów?
 • Zdzisław Kręcina i Michał Listkiewicz Kręcina i Listkiewicz zasnęli na sali rozpraw. Odpowiadają w procesie dotyczącym niegospodarności w Widzewie Łódź
 • Zabił, bo nie mógł zasnąć
Komentarze (42)
Rosyjski sędzia, który zasnął na procesie, rezygnuje ze stanowiska
Zaloguj się
 • boobooo

  Oceniono 34 razy 32

  TO moze byc niebiezpieczne, Andrei Naletow dostal tylko 5 lat, bo sedzia przespal mowe oskarzyciela.
  A tak z drugiej strony to my tez powinnismy miec kolonie karne - poniewaz nie mamy za duzo kamieniolomow, to mogliby sprzatac trawniki z psich gowien, zamiast wypoczywac na koszt spoleczenstwa.

 • ps01

  Oceniono 25 razy 21

  Ciekawe, bo w pisowni oryginalnej nazwisko śpiącego sędziego to Махно. Pisownia polska nie widzi tam żadnego k, czyli pisze się po prostu Machno. Makhno to pisownia anglo-amerykańska... może warto trochę pomyśleć przed skopiowaniem?

 • whitetooth

  Oceniono 14 razy 12

  W Polsce taki sędzia nie zrezygnowałby, bo jako Polak-patriota musi "trwać na stanowisku do samego końca"...

 • sselrats

  Oceniono 12 razy 12

  Calkiem jak z tym ksiedzem.

  Idzie ksiadz chodnikiem i wdepnal w g@wno.
  - O! G@wno!
  - Cholera, powiedzialem g2wno.
  - O kvrwa, powiedzialem cholera.
  - Ja pie...le, powiedzialem kvrwa.
  - A chvj, i tak nie chcialem byc ksiedzem!

 • rr-ss

  Oceniono 14 razy 12

  przysłowie mówi : "kto śpi, nie grzeszy"

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 9

  Co tam śpiący sędzia ! Prawdziwy hit, to Kręcina i Listkiewicz , jako oskarżeni, śpiący na sali sądowej...

 • kczyna

  Oceniono 8 razy 8

  Temida jest ślepa,a czasem śpiąca.

 • leon.bzykacz

  Oceniono 8 razy 8

  Jak u Gogola

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy 5

  Z zainteresowaniem śledzę poziom rosyjskiego sądownictwa. Sędziowie tam stoją przed dużo trudniejszym zadaniem niż ich polscy koledzy z następujących powodów:
  1. Ponad 70 lat władzy radzieckiej gruntownie i radykalnie zmieniającej stosunki społeczne i własnościowe , a w Polsce tylko 45 lat PRL umiarkowanej modyfikacji
  2. Państwo wielonarodowościowe cieszące się zainteresowaniem imigrantów
  3. Podobnie jak w USA , ze względu na rolę państwa w świecie, autonomia władzy sądowniczej bardziej ograniczona niż w Polsce w kwestiach bezpieczeństwa narodowego i polityki strategicznej.
  Mimo to radzą sobie dużo lepiej niż polscy sędziowie, a ich decyzje są równie przewidywalne jak decyzje sędziów amerykańskich których oceniam bardzo wysoko.
  Fragment „Po fali krytyki, jaka spadła na sędziego Machno, postanowił on zrezygnować ze stanowiska. Przełożeni już przyjęli rezygnację. Andrei Naletow zaś będzie ponownie sądzony 14 lutego. „ jest fałszywy. Po prostu, dostał propozycję nie do odrzucenia. Rosyjskie środowisko sędziowskie samo dba o swoją czystość.
  Inne bieżące ciekawe sprawy:
  1. Sprawa dozorcy zatrudnionego nielegalnie od 10 lat który broniąc się złamał szczękę 12 letniemu chuliganowi prześladowcy z osiedla.
  www.vesti.ru/only_video.html?vid=477966
  zestaw wiadomości na ten temat
  www.vesti.ru/theme.html?tid=101595
  przedłużenie tymczasowego aresztowania przez Sąd Okręgowy
  www.vesti.ru/only_video.html?vid=482447
  2. za ucieczkę helikopterem z kolonii karnej 24 lata więzienia, z tego pierwsze 5 lat w więzieniu w izolatce o zaostrzonym rygorze
  www.vesti.ru/only_video.html?vid=481833

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje