Piotr S. ps. "Staruch" wyszedł z aresztu za kaucją

01.02.2013 11:57
'Staruch' prowadzony na salę sądową

'Staruch' prowadzony na salę sądową (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Oskarżony w sprawie handlu amfetaminą nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. Staruch opuścił areszt. Dziś do sądu wpłynęło 80 tys. zł kaucji - poinformował Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.
Przed godz. 16, po ośmiu miesiącach aresztu, "Staruch" wyszedł na wolność. Wcześniej wpłacił 80 tys. zł kaucji.

- Kwota została wpłacona, trwają teraz formalne czynności wykonawcze związane z postanowieniem sądu i zwolnieniem z aresztu - mówiła rano w piątek Joanna Adamowicz z biura informacyjnego sądu. We wtorek sąd okręgowy uchylił areszt "Staruchowi" - uznał, że nie ma obawy matactwa ze strony S. i zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Wyznaczył też termin do 12 lutego na wpłacenie kaucji.

Grozi mu 10 lat więzienia

W grudniu 2012 r. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wysłała do Sądu Rejonowego Warszawa-Praga akt oskarżenia przeciw S. Jest oskarżony w sprawie kupna w maju 2010 r. kilograma amfetaminy. Drugi zarzut dotyczy przygotowania do "wprowadzenia do obrotu" 5 kg amfetaminy. Ponadto S. ma też dwa zarzuty ukrywania dowodów osobistych innych osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.

3 stycznia sąd rejonowy przedłużył areszt S. do 27 kwietnia, podkreślając "duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa" i "realną obawę surowej kary". Obrońca S. mec. Krzysztof Wąsowski odwołał się jednak od tej decyzji do sądu okręgowego. We wtorek mec. Wąsowski wnosił o uchylenie aresztu, bo według niego nie istnieje obawa, by S. na wolności wpływał na świadków. Adwokat dodawał, że jedynym obciążającym dowodem są "nieweryfikowalne" - jak się wyraził - zeznania świadka koronnego (Marka H., ps. "Hanior", handlarza narkotyków).

Sąd uznał, że obrona nie ma racji co do nieistnienia prawdopodobieństwa popełnienia przez S. zarzucanych mu czynów. Wskazał, że takie prawdopodobieństwo wynika z zeznań świadka koronnego, które oceni sąd w wyroku. Zarazem sąd okręgowy podzielił jednak opinię obrony, że nie ma obawy matactwa.

W areszcie spędził 8 miesięcy

S. przebywa w areszcie od maja 2012 r., kiedy 42 osoby aresztowano w sprawie przemytu i handlu narkotykami na dużą skalę. CBŚ zatrzymało m.in. "szalikowców" z grupy "Teddy Boys 95" i członków tzw. gangu Szkatuły. W latach 2008-2011 mieli oni brać udział w przemycie narkotyków w państwach UE, w tym Polski, i wprowadzaniu ich do obrotu. W sumie chodzi o 3,7 tony marihuany, ponad 500 kg amfetaminy, 300 kg kokainy i blisko 250 kg heroiny - informowała wtedy prokuratura. Śledczy zaprzeczali, by zatrzymania pseudokibiców miały związek z tym, że na początku czerwca zaczynało się w Polsce Euro 2012.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy proces S. Na razie sąd rejonowy wystąpił do sądu apelacyjnego przeniesienie jego sprawy do sądu okręgowego.

S. był już karany za rozbój. W grudniu 2011 r. przed stołecznym sądem rejonowym poddał się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat za taki czyn. Trwa także inny proces S., oskarżonego przez stołeczną prokuraturę za uderzenie w kwietniu 2011 r. w twarz piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka po przegranym meczu.

Zobacz także
Komentarze (116)
Piotr S. ps. "Staruch" wyszedł z aresztu za kaucją
Zaloguj się
 • 68jacekw

  Oceniono 215 razy 117

  Pomijając wszelkie komentarze-na tak lub nie- ten człowiek spędził 8 miesięcy w areszcie bo pomówił go świadek koronny,który nic nie widział ale "słyszał",że Staruchowicz handluje narkotykami.Wiec ty i tamty forujący tu wyroki-postaw sie w tej sytuacji-idziesz siedzieć bo ktoś "słyszał",że jesteś be.Tyle.zastanówcie się nad tym państwem i tym rządem.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 206 razy 70

  rozpisujecie się o tych kilogramach amfetaminy, a to tylko pomówienie ze strony JEDNEJ osoby, świadka koronnego w wielu sprawach
  -nikt inny tego nie potwierdził
  -nie ma dowodów na handel
  -nie znaleziono śladów narkotyków nigdzie w domu ani samochodzie starucha

 • agap.e

  Oceniono 109 razy 67

  Tak to jest, kiedy ujawnia się ściśle tajną tajemnicę państwową. Tyle, że cały naród i tak wie, kim jest matoł.

 • mietek1910

  Oceniono 103 razy 59

  Wplacil 80 tys kaucji a teraz niech zada 800 tys odszkodowania za to ze siedzial 8 miesiecy ZA NIC.

 • kap_jeden

  Oceniono 69 razy 23

  zdecydowanie nie lubie kibiców i kiboli, ale to nie jest powód dla którego trzyma sie goscia 8 miesiecy na dołku bo jakis prokuratorzyna pie...swoja robote. I tak Staruch ma szczescie , rekordzisci siedza po pare lat, zwlaszcza ci od nawiedzonej PiSwełny z Krakowa

 • dio62

  Oceniono 99 razy 19

  kaucję wpłacił Romaszewski z pieniędzy które dostał za wylegiwanie na styropianie

 • kongreszydowski

  Oceniono 38 razy 10

  Droga Beatko, poreczenie bylo za darmo a kaucja kosztuje, wiec slusznie, ze nie dalas.

 • luk_80

  Oceniono 37 razy 7

  Tak dla ścisłości dla wszystkich Talibów z PO to Kidawa Błońska i Halicki też poręczali za niego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje