Dorn o Grodzkiej: Chciałbym, żeby przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu

Ludwik Dorn w Sejmie

Ludwik Dorn w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu - tak poseł Ludwik Dorn ocenił kandydaturę Anny Grodzkiej na wicemarszałka.
Klub Ruchu Palikota zdecydował, że kandydatką na funkcję wicemarszałka Sejmu będzie Anna Grodzka. Posłanka ma zastąpić na tym stanowisku Wandę Nowicką.

Zdaniem Ludwika Dorna, którego z kolei Solidarna Polska wystawiła na stanowisko wicemarszałka Sejmu, Anna Grodzka nie jest dobrym kandydatem. Gość TVP Info podkreślił, że nie zarzuca posłance Ruchu Palikota braku kompetencji, ale chodzi mu o coś zupełnie innego.

- Odwołuję się do argumentu, że jest to osoba, pani która była panem, dokonała zmiany płaci. Takie zaburzenie identyfikacji płciowej, które zdarza się, choć bardzo rzadko, to wielki ciężar i wielki ból. Pani Grodzka rozwiązała ten problem w taki sposób [poprzez zmianę płci - red.]. I moim zdaniem jakiekolwiek komentarze polityków w tej sprawie są niestosowne. Natomiast oczywiste jest jedno: żyjemy w społeczeństwie, powinien obowiązywać zdrowy rozsądek, trzeźwa ocena jak jesteśmy postrzegani przez innych. Niezależnie od swoich osobistych zalet bądź ich braku, pani Grodzka postrzegana jest przede wszystkim jako osoba transseksualna - powiedział Dorn.

"Takie osoby otacza aura dziwaczności"

Zdaniem Dorna, jeśli posłanka Grodzka zostanie wybrana wicemarszałkiem, to nikt nie będzie myślał o jej kompetencjach, czy wyrazistości jako osoby.

- Jeżeli jest wyrazista, to jest wyrazista nie z racji swoich poglądów, ale z racji swojego transseksualizmu. To nie jest wina pani Grodzkiej, i to nie ma nic wspólnego z atakiem na nią. Mój podstawowy argument jest taki, że takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu. Było nie było to jest organ władzy naczelnej RP - mówił Ludwik Dorn.

"Poza kompetencja ważny jest też zdrowy rozsądek"

Według członka klubu Solidarnej Polski przy wyborze kandydata do prezydium Sejmu powinien obowiązywać - poza kompetencjami - również zdrowy rozsądek. - Na temat kompetencji pani posłanki Grodzkiej nie chcę się wypowiadać. Powinien obowiązywać zdrowy rozsądek i rozwaga. Na to, że instynktowna reakcja, która przez ludzi dobrze wychowanych jest tłumiona, jest poczucie dziwaczności, uśmieszek, nic nie poradzimy - przekonywał polityk SP.

Dorn nie chciał mówić o tym, jak posłanka Grodzka jest postrzegana w Sejmie i czy to prawda, że niektórzy posłowie nie podają jej ręki.

- Nie zaobserwowałem. Ja jestem posłem na Sejm, a nie redaktorem Pudelek.pl. Proszę mnie traktować jak dziennikarza sejmowego - dodał poirytowany Dorn.

Poseł stwierdził, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Anna Grodzka zasiada w fotelu marszałka Sejmu, i z tego powodu jest przeciwny jej kandydaturze.

- A co będzie, jak pan przegra w głosowaniu? - zapytał prowadząca w TVP Info.

- Jestem posłem od 1997 roku i jestem jednym z niewielu, którzy byli i na wozie, i pod wozem. Byłem ministrem, posłem, szefem klubu, marszałkiem Sejmu, innymi słowy nic nie jest mi obce. Porażka też - podsumował Ludwik Dorn i dodał, że i tak w przypadku wyboru Grodzkiej to nie on, tylko Ewa Kopacz, będzie płatnikiem tej decyzji.

Zobacz także
 • Michał Sutowski Grodzka wicemarszałkinią? "Dyskusje światopoglądowe są tak gorące, bo wypowiadają się najmniej kompetentni"
 • Grodzka coraz bliżej stanowiska? Poprze ją nawet "konserwa" PO?
 • Wanda Nowicka, Anna Grodzka Nowicka: Wybór Grodzkiej zmyłby hańbę z Sejmu
Komentarze (272)
Dorn o Grodzkiej: Chciałbym, żeby przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu
Zaloguj się
 • lakman

  Oceniono 364 razy 302

  Pan poseł najwyraźniej nie łączy przymiotu dziwaczności z własną osobą. A to błąd, gdyż znakomicie więcej dziwacznych zachowań, jako to oprowadzanie po korytarzach sejmowych psa, a raczej suki o wdzięcznym imieniu Saba czy też samotne spacery w stanie "napranym do ostateczności", można łączyć z Panem posłem Dornem. Nic podobnego nie pamiętam w wykonaniu Pani posłanki Grodzkiej.

 • senny

  Oceniono 322 razy 232

  Jeśli Dornowi zależy na powadze Sejmu, to niech złoży mandat. Dużo lepiej nie będzie, ale dobre i to.

 • bnch

  Oceniono 220 razy 192

  Powiedział facet, który przychodził do Sejmu pijany. Nie idź tą drogą Ludwiku i psie Sabo.

 • boshary

  Oceniono 213 razy 179

  Dziwaczne są tzw"osobowości" jak tatuś który zarabai w Sejmie sporo a płaci po 500 zł alimentów' pawłowicz, macierewicz itd , itd, długo by wymieniać.

 • mariatg8

  Oceniono 210 razy 168

  ... a ja nie chćę , aby suka dorna szczała w polskim sejmie a pracownicy sejmowi opłacani przez podatnika musieli biegać z suką na spacerki , dokarmiać i pilnować , żeby nie pogryzła mebli . Takich standardow w polskim parlamencie jeszcze nie było , jakie wprowadził katolyk dorn .

 • dziadekjam

  Oceniono 112 razy 86

  Posłanka Anna Grodzka narąbana w Sejmie nie ględzi, co się temu palantowi nie raz zdarzyło.

 • fakiba

  Oceniono 95 razy 73

  Dzwacznie i ośmieszająco to było za marszałkowania pana Dorna BOR sukę na spacery wyprowadzał a pan marszałek nawalony jak stodoła błąkał się po korytarzach i i wiał przed dziennikarzami

 • ka-mi-la789

  Oceniono 99 razy 69

  Parlament obradujący w kapliczce i głosujący pod dyktando przebierańców w różowych czepeczkach jest dziwaczny sam w sobie. Grodzka w prezydium w żadnym wypadku nie pogorszy sytuacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje