Dorn o Grodzkiej: Chciałbym, żeby przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu

01.02.2013 11:08
Ludwik Dorn w Sejmie

Ludwik Dorn w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu - tak poseł Ludwik Dorn ocenił kandydaturę Anny Grodzkiej na wicemarszałka.
Klub Ruchu Palikota zdecydował, że kandydatką na funkcję wicemarszałka Sejmu będzie Anna Grodzka. Posłanka ma zastąpić na tym stanowisku Wandę Nowicką.

Zdaniem Ludwika Dorna, którego z kolei Solidarna Polska wystawiła na stanowisko wicemarszałka Sejmu, Anna Grodzka nie jest dobrym kandydatem. Gość TVP Info podkreślił, że nie zarzuca posłance Ruchu Palikota braku kompetencji, ale chodzi mu o coś zupełnie innego.

- Odwołuję się do argumentu, że jest to osoba, pani która była panem, dokonała zmiany płaci. Takie zaburzenie identyfikacji płciowej, które zdarza się, choć bardzo rzadko, to wielki ciężar i wielki ból. Pani Grodzka rozwiązała ten problem w taki sposób [poprzez zmianę płci - red.]. I moim zdaniem jakiekolwiek komentarze polityków w tej sprawie są niestosowne. Natomiast oczywiste jest jedno: żyjemy w społeczeństwie, powinien obowiązywać zdrowy rozsądek, trzeźwa ocena jak jesteśmy postrzegani przez innych. Niezależnie od swoich osobistych zalet bądź ich braku, pani Grodzka postrzegana jest przede wszystkim jako osoba transseksualna - powiedział Dorn.

"Takie osoby otacza aura dziwaczności"

Zdaniem Dorna, jeśli posłanka Grodzka zostanie wybrana wicemarszałkiem, to nikt nie będzie myślał o jej kompetencjach, czy wyrazistości jako osoby.

- Jeżeli jest wyrazista, to jest wyrazista nie z racji swoich poglądów, ale z racji swojego transseksualizmu. To nie jest wina pani Grodzkiej, i to nie ma nic wspólnego z atakiem na nią. Mój podstawowy argument jest taki, że takie osoby otacza aura dziwności, dziwaczności, a od tego już tylko krok do śmieszności i braku powagi. Chciałbym, żeby ten przymiot dziwaczności nie przylegał do prezydium Sejmu. Było nie było to jest organ władzy naczelnej RP - mówił Ludwik Dorn.

"Poza kompetencja ważny jest też zdrowy rozsądek"

Według członka klubu Solidarnej Polski przy wyborze kandydata do prezydium Sejmu powinien obowiązywać - poza kompetencjami - również zdrowy rozsądek. - Na temat kompetencji pani posłanki Grodzkiej nie chcę się wypowiadać. Powinien obowiązywać zdrowy rozsądek i rozwaga. Na to, że instynktowna reakcja, która przez ludzi dobrze wychowanych jest tłumiona, jest poczucie dziwaczności, uśmieszek, nic nie poradzimy - przekonywał polityk SP.

Dorn nie chciał mówić o tym, jak posłanka Grodzka jest postrzegana w Sejmie i czy to prawda, że niektórzy posłowie nie podają jej ręki.

- Nie zaobserwowałem. Ja jestem posłem na Sejm, a nie redaktorem Pudelek.pl. Proszę mnie traktować jak dziennikarza sejmowego - dodał poirytowany Dorn.

Poseł stwierdził, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Anna Grodzka zasiada w fotelu marszałka Sejmu, i z tego powodu jest przeciwny jej kandydaturze.

- A co będzie, jak pan przegra w głosowaniu? - zapytał prowadząca w TVP Info.

- Jestem posłem od 1997 roku i jestem jednym z niewielu, którzy byli i na wozie, i pod wozem. Byłem ministrem, posłem, szefem klubu, marszałkiem Sejmu, innymi słowy nic nie jest mi obce. Porażka też - podsumował Ludwik Dorn i dodał, że i tak w przypadku wyboru Grodzkiej to nie on, tylko Ewa Kopacz, będzie płatnikiem tej decyzji.

Zobacz także
Komentarze (272)
Zaloguj się
 • toleseko

  Oceniono 1 raz 1

  bo dorn to po prostu ch.......y niedokształciuch od paru lat katolicki.
  szkoda że taki ch......... nie czyta tych wpisów na jego temat,
  chętnie bym oszołoma zaprosił do domu (to wielkie wyzwanie) i naprawdę dowiedział się o co mu chodzi.
  a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :)

 • mockturtle

  Oceniono 1 raz 1

  A Ludwik Dorn jest postrzegany przede wszystkim jako pijak. To akurat tej samej jakości argument.

 • kotecka1

  Oceniono 1 raz 1

  Podczas wyborów do sejmu będziemy już naprawdę zwracać baczną uwagę na życiorysy i choroby religijne kandydatów a takich skreślać będziemy wszystkich. Chcemy mieć przedstawicieli wolnych od chorób umysłowych i pracujących na rzecz Państwa Polskiego a nie kleru i Watykanu. Wybierzemy ludzi potrafiących dbać o Polskę i jej interesy, ludzi potrafiących i chcących odcięcia watykańskiego ryja przez zerwanie konkordatu, osądzenia ludzi, którzy wprowadzili tą kosztowną i jednostronną umowę a konsekwencje ponosi cały Naród. Wybierzemy przedstawicieli, którzy znowu doprowadzą Polskę do normalności a ludzie zaczną żyć i pracować w spokoju.

 • kotecka1

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Dorn o Pana kompetencji też nikt nie będzie wspominał przy następnych wyborach, bo tą pokazał Pan podczas dotychczasowego "piastowania urzędu". W sejmie Polacy potrzebują fachowców a nie modlących się i plecących bzdury wygrzewaczy sejmowych stołków.

 • marki60

  Oceniono 2 razy 2

  Jak ludzie potrafia byc bezczelni.Jak taki facet- bo nie moze przejsc przez gardlo marszalek czy minister- ma czelnocs mowic o dziwacznosci.Zapomnial jak sam sie niejednoktotnie conajmniej dziwnie zachowywal w Sejmie.Pies,stany upojenia alkoholowego itp.Jak taki facet moze sie tak wypowiadac,jakbysmy zapomnieli jego zachowanie.,lepiej poprostu by milczal.Ale nie.Musi peplac, bo w tym jest najlepszy.Panie Dorn .Panu juz dziekujemy.Prezes juz Panu nie pomoze.Z|ycze Panu aby to byl ostatni pobyt Pana w Sejmie.Przynosi Pan mu tylko wstyd.Pan ktory jest Zydem,powinien Pan znac co to jest byc upokarzanym .Ale czego nie robi sie dla kasy.Fe!

 • luccamass

  Oceniono 2 razy 2

  Chachacha i mowi to ktos kto przyprowadzil kundla do sejmu robiac z niego bude.
  Niech palant spada z polityki raz na zawsze.

 • baj62

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to polski zaścianek walczy z kontr kandydatem.Dorn też jesteś dziwaczny i dziwny ,stąd już niedaleko do śmieszności, która już i tak towarzyszy Dornowi.Rozwód , konkubinat, Saba, a do tego ten nachalny katolicyzm.

 • och_jo

  Oceniono 3 razy 3

  Zabawne, ze to własniePan Dorn użył okreslenia "dziwaczne" - które tak doskonale opisujące jego samego! Po prostu dziwak z Pana, Panie Pośle. A nawet chyba Kaczka Dziwaczka

 • rypalski

  Oceniono 1 raz 1

  panie Ludwiku Dorn ... niech pan przestanie ukrywac fakt ,ze pan duzo by dal by rypnac pana Anie Grodzka ... dlaczego jej pan tego nie powie osobiscie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje