PSL i PJN powołają wspólne centrum programowe

01.02.2013 10:54
Logo porozumienia programowego

Logo porozumienia programowego (Fot. Facebook)

PSL i PJN powołają centrum programowe, aby wspólnie dyskutować o najważniejszych dla Polski kwestiach - poinformowali politycy obu formacji. Zapowiedzieli, że w ramach projektu odbędzie się cykl debat z udziałem przedstawicieli PSL i PJN oraz ekspertów.
Szef klubu PSL Jan Bury powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt pod nazwą "Centrum dla Polaków" to efekt dwumiesięcznych konsultacji pomiędzy oboma ugrupowaniami. Jak zaznaczył, inicjatywa wypłynęła od prezesa PSL Janusza Piechocińskiego jeszcze podczas jesiennego kongresu Stronnictwa. Bury zaznaczył, że poprzez tę inicjatywę obie partie chcą pokazać, że w Polsce istnieje możliwość prowadzenia debaty politycznej bez waśni i sporów oraz że możliwa jest rzetelna i konkretna rozmowa na najważniejsze dla Polski tematy.

- Ten nasz wspólny projekt, to projekt centrum programowego PSL i PJN; centrum, które chce wokół spraw najważniejszych dla Polski - gospodarczych, społecznych - tworzyć nową, lepszą jakość i w polityce, i w debacie publicznej. Tworzyć także na przyszłość lepsze rozwiązania gospodarcze i społeczne dla Polski - zaznaczył Bury.

Elżbieta Jakubiak z PJN zapowiedziała, że w najbliższym czasie w ramach projektu zorganizowany zostanie cykl debat na ważne tematy poświęcone m.in. sprawom europejskim, kondycji polskiej rodziny oraz kształtowi ustrojowemu państwa z udziałem polityków obu ugrupowań oraz ekspertów.

Zobacz także
Komentarze (60)
PSL i PJN powołają wspólne centrum programowe
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 79 razy 63

  Centrum programowe tworzone przez polityczny plankton razem ze sprzedawczykami.

 • iremus

  Oceniono 51 razy 41

  Chłopkom z PSL zaczeło zaglądać widmo wykluczenia z parlamentu a więc zbierają koalicjantów. A czemu nie wśród PO i PiS? Przecież tam tez ciepło myślą o miejscu przy pełnym żłobie. Po prostu nic konkretnego nie potrafią robić.

 • jodlo

  Oceniono 37 razy 35

  Do lata Piechociński przestanie być szefem PSL-u. Masy PSL-owskie są bardzo pragmatyczne (stołki). Piechociński proponuje im sieczkę ideologiczną, a tego - wbrew pozorom - oni nie lubią. No i jeszcze ten partner, który nie jest w stanie niczego praktycznego im załatwić.

 • mordred

  Oceniono 30 razy 28

  No i mamy następną "fuzję" w Sejmie. Wszystko dla władzy, bo programowo to raczej te wie partie się różnią. Teraz podzielą sobie trochę stołków, trochę pieniędzy w różnych spółkach i będzie cacy. Czy Wyborcy, którzy głosowali na PSL lub popierali osoby tworzące teraz PJN zgadzają się na to? Pewnie nie bardzo, ale co mają zrobić? Teraz nic, ale w przyszłości....
  Poprzyjcie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, poprzyjcie możliwość odwoływania Posłów w czasie kadencji, kiedy ci robią coś niezgodnego z obietnicami wyborczymi, poprzyjcie Zmielonych. Dajcie sobie szansę na życie w normalnym kraju, zlikwidowanie układów i bezkarności Posłów.
  Wydrukujcie i podpiszcie listy poparcia. Każdy głos się liczy.

 • drasyr

  Oceniono 36 razy 26

  Jeżeli dojdzie do podłączenia jeszcze PiS i SP do wieszcze rychły koniec PSL.

 • ateik

  Oceniono 23 razy 23

  Na razie ukradli logo:
  www.facebook.com/photo.php?fbid=512956202060205&set=a.242264292462732.58649.211329732222855&type=1&theater

 • kosmyg

  Oceniono 24 razy 22

  Najpierw w socjalistycznym PiSie, teraz z socjalistami ludowymi a sama partia ponoć liberalna. Chyba tylko w podejściu do własnych poglądów. Coś mi mówi, że w tym rachunku 1+1 to bedzie znacznie mniej niż 2.

 • drozd215

  Oceniono 18 razy 16

  No to "chłopów" wykulają jak nic.
  To tylko kwestia czasu, to dla PSL taki pasożyt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje