Rozenek krytykuje prezydenta za związki z Kościołem: Wszystkie uroczystości z biskupami

- Nie wiem, co się ostatnio dzieje z prezydentem, jestem zawiedziony jego postawą. Zawsze był taką osobą środka, która starała się łączyć i godzić Polaków, a teraz wszystkie uroczystości państwowe odbywają się w obecności biskupów. Takie demonstracyjne opowiadanie się po stronie jednego Kościoła jest dzielące Polaków - mówił w Radiu Zet Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota.
Rozenek powiedział, że "kiedy umarł jeden z hierarchów, pan prezydent ściągnął flagę do połowy masztu". - Nie jeden z hierarchów, tylko prymas Polski. Zmarł prymas Józef Glemp, to była ważna postać w życiu publicznym, politycznym i duchowym - mówiła Monika Olejnik.

- Mamy 25. artykuł konstytucji, który mówi o autonomii Kościoła i państwa. W związku z tym prezydent nie powinien w tak spektakularny sposób demonstrować swoich poglądów religijnych. Prezydent reprezentuje wszystkich Polaków, również tych niewierzących i wyznających inną wiarę i powinien to wziąć pod uwagę - tłumaczył Rozenek.

"Po co iść krętymi ścieżkami"

Rozenek odniósł się też do propozycji prezydenta ws. związków partnerskich. Bronisław Komorowski sugerował, że zagadnienie można rozwiązać w drodze nowelizacji już istniejących ustaw, zamiast tworzyć nową, potencjalnie sprzeczną z konstytucją ustawę.

- Kiedy jest prosta droga, to nie ma powodu, żeby iść przez jakieś kręte ścieżki. W większości krajów europejskich są związki partnerskie, więc dlaczego mamy szukać jakichś innych rozwiązań? Będzie po problemie - powiedział. - Społeczeństwo się zmieniło. Za dwa lata wybierze nowych przedstawicieli i te związki partnerskie będą, takie jak w cywilizowanej Europie - dodał.

Zobacz także
 • Grodzka coraz bliżej stanowiska? Poprze ją nawet "konserwa" PO?
 • Krystyna Pawłowicz podczas spotkania w klubie Gazety Polskiej, styczeń 2013 Ruch Palikota składa zawiadomienie do prokuratury na posłankę Pawłowicz
 • Andrzej Rozenek, Jarosław Kaczyński Rozenek drwi z wywiadu z Kaczyńskim: Okazuje się, że jednak był ociupinkę internowany
Komentarze (169)
Rozenek krytykuje prezydenta za związki z Kościołem: Wszystkie uroczystości z biskupami
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 252 razy 190

  Z tą flagą do połowy masztu to nie przesada przecież zmarł emerytowany szef dużej partii

 • czarek75

  Oceniono 185 razy 155

  Parafia WROCŁAW-KLECINA zmarł mi ojciec ide do ksiedza a on mi mówi ze juz tak do ziemi to nie chowa bo mało miejsca i tylko grobowiec pytam ile on mówi 8500zł ja mówie nie mam tyle wzruszył ramionami i dał do zrozumienia spadaj na szczaw.Pochowałem na komunalnym za 800 zł.Chciał mi sprzedać 2m kwadratowe po cenie mieszkania bez podatku im nie smierdzi wdowi grosz do samotnej babci chodził na ul buraczaną i głaskał po głowie obiecując królestwo niebieskie i ta mu przepisała dom jednorodzinny sama idąc do domu opieki oczywiscie dom opieki załatwił proboszcz.Taka jest prawda o pazernym kosciele.

 • niktwazny126

  Oceniono 156 razy 128

  Uroczystości z udziałem kościelnych urzędników to drobiazg. Gorzej, że ci urzędnicy za przyzwoleniem naszych władz państwowych narzucają calemu społeczeństwu swoje racje. Nie liczą się z tym, że jest spora grupa społeczna, dla ktorej kk wyrocznią nie jest.

 • artur737

  Oceniono 141 razy 107

  Prezydent tylko udaje neutralnego, w rzeczywistosci to podlegly kosciolowi peowiec.

 • dziadekjam

  Oceniono 132 razy 84

  "Rozenek krytykuje prezydenta za związki z Kościołem: Wszystko robi z biskupami."
  ===============================================================
  Wszystko robi z biskupami? A co na to Pierwsza Dama?

 • c.t.k

  Oceniono 124 razy 80

  Czarne bydło zrobi wszystko by nie dać się oderwać od koryta-ale trzeba to zrobić dla przyszłych pokoleń.

 • aide5

  Oceniono 89 razy 75

  Bardzo madrze powiedzane .Gdy Obame zaprzysiezano na prezydenta nie widzalem tam ani jenego ksiedza ani biskupa .A tutaj prezydentowi klecznik stawiają na srodku kosciola gdy wszyscy siedza . Mam wrazenie ze obecny prezydent nie bardzo wie na czym polega rola prezydenta .

 • ossmolony

  Oceniono 81 razy 67

  Oczywiście ,ze pan Komorowski ma prawo chodzic do kościoła i na koscielne uroczystości,ale będąc prezydentem kraju nie ma prawa byc tam ,jako głowa panstwa w świetle jupiterow i kamer dla ogłaszania pokazywania demonstracyjnie tego faktu w środkach przekazu.Jego katolickie wyznanie jest jego wyłącznie prywatną sprawą ,a epatowanie i manifestowanie tego przed społeczeństwem jest niesmaczne tym bardziej kiedy coraz więcej tego społeczeństwa religie katolicką traktuje z przyzwyczajenia do folklorystycznej tradycji z okazji głównie swiąt Wielkanocnych i w grudniowych .Też coraz bardziej i w coraz większym zakresie społeczeństwo odwraca się i nie utożsamia się już z religią wyznawaną przez pana Komorowskiego.Manifestacja więc swojej religijnosci przez pan prezydenta jest wobec nich nie na miejscu. Panie prezydencie Komorowski obudz się !!!!!! To nie jest już ten czas świata sprzed kilkuset lat kiedy to władcy byli ściśle powiazani z Watykanem i hierarhami katolickimi zależnością od nich co wladca musiał tez dla swojego i kraju dobra demonstrować przed plebsem .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje