Rozenek krytykuje prezydenta za związki z Kościołem: Wszystkie uroczystości z biskupami

01.02.2013 09:35
- Nie wiem, co się ostatnio dzieje z prezydentem, jestem zawiedziony jego postawą. Zawsze był taką osobą środka, która starała się łączyć i godzić Polaków, a teraz wszystkie uroczystości państwowe odbywają się w obecności biskupów. Takie demonstracyjne opowiadanie się po stronie jednego Kościoła jest dzielące Polaków - mówił w Radiu Zet Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota.
Rozenek powiedział, że "kiedy umarł jeden z hierarchów, pan prezydent ściągnął flagę do połowy masztu". - Nie jeden z hierarchów, tylko prymas Polski. Zmarł prymas Józef Glemp, to była ważna postać w życiu publicznym, politycznym i duchowym - mówiła Monika Olejnik.

- Mamy 25. artykuł konstytucji, który mówi o autonomii Kościoła i państwa. W związku z tym prezydent nie powinien w tak spektakularny sposób demonstrować swoich poglądów religijnych. Prezydent reprezentuje wszystkich Polaków, również tych niewierzących i wyznających inną wiarę i powinien to wziąć pod uwagę - tłumaczył Rozenek.

"Po co iść krętymi ścieżkami"

Rozenek odniósł się też do propozycji prezydenta ws. związków partnerskich. Bronisław Komorowski sugerował, że zagadnienie można rozwiązać w drodze nowelizacji już istniejących ustaw, zamiast tworzyć nową, potencjalnie sprzeczną z konstytucją ustawę.

- Kiedy jest prosta droga, to nie ma powodu, żeby iść przez jakieś kręte ścieżki. W większości krajów europejskich są związki partnerskie, więc dlaczego mamy szukać jakichś innych rozwiązań? Będzie po problemie - powiedział. - Społeczeństwo się zmieniło. Za dwa lata wybierze nowych przedstawicieli i te związki partnerskie będą, takie jak w cywilizowanej Europie - dodał.

Zobacz także
Komentarze (169)
Zaloguj się
 • mohel_z_lelowa

  Oceniono 1 raz 1

  Chanukowy Komorowski . Zydzi ,Zydzi z tym odwracaniem kota do gory ogonem.
  Jak donosi radośnie TVP Info Prezydent Komorowski wraz z naczelnym rabinem Polski zapalił tradycyjną święcę z okazji żydowskiego święta Chanuka. Jest to tak doniosłe wydarzenie, że telewizja poświęciła na to swój czas antenowy. Tym samym Prezydent wyróżnił 1 055 obywateli polskich, którzy (zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie MSW) deklarują żydowską narodowość. Miejmy nadzieję, że Polacy narodowości żydowskiej nie będą ostatni i Prezydent również zaprosi na kurtuazyjną wizytę chociażby mniejszość Łemków, która choć liczniejsza w Polsce, nie zaznała zaszczytu odwiedzenia Belwederu. Media nie doniosły, czy Prezydent przy okazji tej arcyważnej uroczystości nie podniósł w rozmowie z naczelnym żydostwem RP tematu palestyńskiego.

 • cyndyndanda

  Oceniono 2 razy 2

  uroczystosci panstwowe, a tam pelno czarnych sku.rwieli - co oni tam robia?! czy prezio komorowski chce z Polski zrobic drugi Iran?!

 • kibic_rudego

  0

  Monika Olejnik.to Baba z Magla z obrażonymi uczuciami religijnymi do Dziwisza

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to ostatnio ?
  W tym wieku skleroza ?

  konin.naszemiasto.pl/artykul/galeria/928511,prezydent-w-licheniu-komorowski-dostal-paszport-od-soltysow,id,t.html

 • pseudo12345

  Oceniono 1 raz 1

  Ale elektorat. Dzikusy. Jak te Araby oblepione na ciężarówkach w niesamowitych ilościach, podskakujące z radości, cieszące się po atakach na wieże w NY 11 września. Ten sam poziom nienawiści, chęci zaszkodzenia z nie wiadomo jakiego powodu.

 • emeni

  Oceniono 6 razy 6

  Widziałam ostatnio fotkę pana prezydenta - na kolankach, z otwartą szeroko buzią -i uważam, że prezydent niepodległego, sporego państwa (niewyznaniowego) powinien obrządki religijne uprawiać prywatnie i nie pokazywać się w takiej pozie publicznie. Dla mnie pozytywny model prezydenta - to gość z zawsze wysoko podniesieną głową, wyprostowany, z charakterem, z charyzmą, niepłaszczący się nigdy i nigdzie! Pewny siebie i silny zaufaniem milionów. A nie kurde - zgięty kark, na kolankach... :P Po pracy kruchta, leżenie krzyżem, biczowanie, masochizm itp. katolickie zabiegi, ale w pracy - NIE.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy -1

  Belkot !

  Belkot polityczny znow na fali Radia Zet ,
  tak juz dzis w kraju jest.
  Im glupszy tym wiecej spokoju zjada,
  wciaz herezie pblicznie rozpowiada .

  Takich dzis politykow wypaczonych
  psychicznie mamy ,juz ochoty zwracac
  uwagi na nich nie mamy .
  Przybyli kiedys z odleglj krainy, dzis
  na scenie politycznej ,robia sobie kpiny .

  A moze to nie czlowiek , a moze tez nie
  kot , a zwie sie Rozanek i Palikot .
  Teraz wszyscy twierdza , ze w krotce
  narod okryja hanba i nedza .
  Ale narod na nogi powstanie ,powstrzyma
  ekspansywny cynizm, jego trwanie.

 • 2sizeer2

  Oceniono 5 razy 1

  Księża są w Polsce dyskryminowani. Nie mogą startować w wyborach.

 • mistrzglobusa

  Oceniono 5 razy -1

  To o co chodzi Rozenkowi i Palikotowi? Nie chcą biskupów na Państwowych uroczystościach, wolą żeby zastąpili ich geje? Czy taka uroczystość państwowa z kwiatem reprezentacyjnym Polski będzie poważna? Czy wolą żeby reprezentacja była naprzemienna raz palacze marihuany na następnej geje, następna lisbijki, następne transwestyci itp. itd,? Czy poważnie będzie gdy taka reprezentacja wystąpi pod sztandarem tęczy na obchodach wybuchu II wojny światowej? Co z uczuciami pozostałych osób?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje