Meksyk: 25 zabitych, ponad 100 rannych w wybuchu w wieżowcu giganta naftowego

01.02.2013 06:06
25 zabitych, ponad 100 rannych w wybuchu w wieżowcu

25 zabitych, ponad 100 rannych w wybuchu w wieżowcu (Fot. STRINGER/MEXICO REUTERS)

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu w centrali meksykańskiego giganta naftowego Pemex w stolicy Meksyku - poinformował minister spraw wewnętrznych tego kraju Miguel Angel Osorio Chong. Rannych zostało ponad sto osób.
Większość pracowników ewakuowano, ale w budynku może być jeszcze uwięzionych kilkadziesiąt osób - podaje agencja Reutera. Wcześniejsze doniesienia mówiły o co najmniej 14 zabitych i 80 rannych.

Wybuch zniszczył ponadto parter, 1. i 2. piętra budynku, a także powybijał szyby w oknach mierzącego 214 metrów wieżowca. Większość pracowników ewakuowano. Zdjęcia stacji telewizyjnych ukazywały ratowników pomagających wydostać się ludziom uwięzionym wewnątrz.

"Nagromadzenie gazu"

Nie wiadomo, co spowodowało eksplozję. Zdjęcia telewizyjne ze stolicy Meksyku ukazywały unoszący się nad wieżowcem słup dymu i uszkodzony parter budowli. Straż pożarna twierdzi, że doszło do "nagromadzenia gazu w pomieszczeniu technicznym".

Wcześniej Pemex podał, że prowadzi ewakuację centrali z powodu problemów z elektrycznością. Później poinformował o wybuchu.

Zobacz także
Komentarze (18)
Zaloguj się
 • chrobotek46

  0

  Korektorzy - wróćcie do gazet, bo człowieka skręca, Polskojęzyczne gazety wypisują takie bzdury, jeśli chodzi o logikę i składnię że głowa mała ! Ja z tego tytułu - idiotycznego - myślałem, że naprawdę jakimś cudem i przypadkiem wybuchł wieżowiec. A może to ja taki niekumaty?
  Zresztą podobnie jest w telewizorni. Kiedy w Faktach po Faktach z gośćmi rozmawia Pochanke , nie mogę zrozumieć, co chce powiedzieć gość, tak ta baba przerywa, przeszkadza i zagłusza, nie czekając co gość ma do powiedzenia. Jej program powinien być jednoosobowy pod tytułem : Pochanke pyta komentuje i sobie sama odpowiada !

 • frank1947

  0

  I jeszcze sie nie zawalil .. to nie byla amerykanska robota ... bo jak by to oni robili to by bylo ....

 • as-zalogowany

  Oceniono 4 razy 4

  Wybuch wieżowca... wybuch w wieżowcu...
  Już nie wiem, czy wczoraj szczałem w piwnicy czy piłem w Szczawnicy...

 • mineyko

  Oceniono 2 razy 2

  Bo wieżowiec był za niski!

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 15 razy 15

  sprawne portale informacyjne podają rzeczowe informacje, a wyborcza : tytuł + dwa zdania + fatalna składnia i błędy logiczne. Ale cóż, problem nie dotyczy kleru katolickiego, to o czym tu pisać ...

 • mteodor

  Oceniono 19 razy 17

  Przez takie kwiatki, jak wybuch wieżowca, komentowanie artykułów zmienia się w komentowanie gazety. Niestety coraz częściej.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 18 razy 14

  WieRZowiec wybÓH by gazecina.pl

 • folwark_polski

  Oceniono 23 razy 21

  jakim cudem wieżowiec stoi skoro wybuchł?

 • grzegozrz

  Oceniono 51 razy 51

  "wybuch 200 metrowego wiezowca" == "uszkodzony parter wiezowca". Polska jezyk trudna jezyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje