Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze

31.01.2013 21:48
Kłótnia, przekrzykiwanie się, wpadanie w słowo - tak wyglądała dyskusja w "Kropce nad i". W programie Moniki Olejnik starli się Adam Hofman z PiS i Andrzej Halicki z PO. Wraz z prowadzącą program spierali się o związki partnerskie i kandydaturę transseksualnej posłanki Anny Grodzkiej na marszałka Sejmu.
- Jeśli ktoś jest homoseksualistą, to niech żyje, jak chce. Ale według PiS promowanie tego typu związków nie jest w interesie państwa. Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce, ale to państwo decyduje, co jest najlepsze - stwierdził w trakcie dyskusji w "Kropce nad i" Adam Hofman. - Nie państwo decyduje, tylko obywatele decydują - wtrącił natychmiast Andrzej Halicki. Ale poseł PiS kontynuował: - Najlepsze jest małżeństwo mężczyzny i kobiety, a nie dzieci adoptowane przez gejów.

"Nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy"

- My nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy - zaznaczył poseł PiS. Poparł stan obecny, "w którym małżeństwo jest promowane przez państwo, a inne związki tolerowane". Propozycję prezydenta Komorowskiego, który sugerował, by zamiast wprowadzać nową ustawę, zmienić już istniejące przepisy, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skwitował: - Jeśli to nie ma być zastąpienie rodziny i pierwszy krok do adopcji dzieci, to można rozmawiać.

- Dlaczego prezydent tak robi i nie chce ustawy? Dlatego, że musiałby wtedy powiedzieć, czy jest za konserwatywnym, normalnym podejściem do życia społecznego, czy też musi poprzeć ustawę. Dla niego było to skrajnie niewygodne - dodał. Sprzeciwiając się legalizacji przez Sejm związków partnerskich w Polsce, Hofman podkreślał, że "to wszędzie na świecie tak wygląda, wszystkie kraje przechodziły tę drogę [od legalizacji związków partnerskich, w tym homoseksualnych, do adopcji dzieci przez pary jednej płci - red.]".

"Nie będzie dróg - co tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to!"

Poseł PiS skrytykował to, że w programie Olejnik w ogóle rozmawia się o związkach partnerskich zamiast o "interesach Polaków". W pewnym momencie polityk i prowadząca program dziennikarka zaczęli się przegadywać. - Mamy gospodarkę w kryzysie, nieudolny rząd... - próbował zmienić temat Hofman. Olejnik ripostowała, że TVN transmitował dziś m.in. konferencję prasową PiS i nie zajmował się wyłącznie związkami partnerskimi.

- 4 mld zł to nic - wpadł jej w słowo Hofman. - Nie będzie dróg w Polsce - co tam! Nic tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to! - mówił. - Powiedzmy głośno: "Gospodarka, głupcze!". Przestańcie tracić czas na Grodzką, związki partnerskie - zajmijcie się interesami Polaków. Oni nie chcą tracić tego, co zarobią w 2013 r. - podkreślał.

- W interesie wielu Polaków jest też uregulowanie ich praw, ich sposobu na życie - kontrował Halicki. - Ludzie chcą mieć dzieci, ludzie chcą mieć pracę! A nie związki partnerskie - wołał w odpowiedzi poseł PiS. Zapowiedział też, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

"Przez Ruch Palikota musimy rozmawiać o związkach i innych dziwnych rzeczach"

- Nie poprzemy poseł Grodzkiej, bo jest przedstawicielem Ruchu Palikota, który powstał z błogosławieństwa Donalda Tuska, żeby przekonać Polaków do lewicowych eksperymentów. Przez taką partię jak Ruch Palikota musimy rozmawiać w Sejmie o związkach partnerskich i o różnych innych dziwnych rzeczach, a nie zajmujemy się tym, co najważniejsze: gospodarką - mówił Hofman.

Poseł PiS dodał, że "Ruch Palikota jest kulturowo kłopotem dla obywateli i dla nas". - To wyborcy zadecydowali, że Ruch Palikota jest w parlamencie i ci wyborcy oczekują szacunku. Jeżeli tego nie szanujecie, mówicie, że tego typu formacje należy eliminować, to naprawdę zbliżamy się do czasów, których powrotu w Europie chyba nikt nie chce - kontrował Halicki.

Hofman o Pawłowicz: Broniła się przed atakami lewej strony

Hofman i Halicki spierali się też o słowa i postawę posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która w wystąpieniu sejmowym ostro sprzeciwiała się legalizacji związków partnerskich. - Pani profesor Pawłowicz broniła się, dość ostro, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym za nią przepraszać. Ja bym takich słów nie użył, ale broniła się przed atakami lewej strony sali - tłumaczył Hofman. Halicki stwierdził, że takie słowa, jakie padły z ust Pawłowicz, są dla niego "żenujące". - Najbardziej boli mnie rechot sali [sejmowej]. Politycy są od ustanawiania prawa dla wszystkich i bycia wzorem dla innych. Poseł Pawłowicz nim nie jest. Może się z czymś nie zgadzać, ale musi szanować drugą stronę - zaznaczał. Hofman przypomniał posłowi PO, że niedawno "bardzo brutalnie" zaatakował Martę Kaczyńską, "mówiąc, że zarobiła na śmierci swoich rodziców". - Jest tam u was Niesiołowski... Jesteście bandą agresywnych polityków - dodawał Hofman.

- Myślę, że nie jestem bez winy, ale nie używam ostrych słów jako pierwszy. To moja odpowiedź na kłamstwa i oszczerstwa. Współczuję, po ludzku, Marcie Kaczyńskiej i uważam, że została wmanipulowana w sytuację, w której jej wywiad stał się politycznym atakiem. Temat uważam za zamknięty, jeśli chodzi o to, co pan próbował mi w tej chwili insynuować - odparł Halicki.

Zobacz także
Komentarze (355)
Zaloguj się
 • efz

  0

  jeśli ten pan jako przedstawiciel mojego państwa, wie lepiej niż ja, co jest dla mnie dobre, no to po prostu trzeba o tym pamiętać przy najbliższych wyborach. Przejaw nadmiernej pychy, czy zwykły idiota? Zawsze mnie to nurtowało... Nie żył w komunie, to bredzi od rzeczy, bolszewik jeden.

 • od-or

  0

  ale państwo to właśnie my bo sejm jest dla państwa a nie państwo dla sejmu

 • anty-lady

  Oceniono 1 raz 1

  Sam tytuł mnie powalił. To państwo decyduje, co jest najlepsze)))
  Normalnie, jak za PRL: możesz dostać paszport obywatelu, ale to państwo zdecyduje, czy Ci go dać czy nie. Państwo najlepiej wie, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli więc uzna, że masz nie przekraczać granic - podziękuj.

 • aagh

  Oceniono 1 raz 1

  A CO TO JEST PAŃSTWO? JA WYBORACA - POLSKI PATRIOTA - NIE ZGADZAM SIĘ, ŻEBY JAKIŚ NIEISTNIEJĄCY FANTOM DECYDOWAŁ O MOIM ŻYCIU

 • patriotaa

  Oceniono 1 raz 1

  I jeszcze jedno panowie posłowie!
  Czy nie piękny jest widok jak chłopak na chodniku obejmuje dziewczynę i z miłością ją całuje? Jak idzie z nią trzymając się za ręce? Jak siedzą na ławce w parku wtuleni? Piękny widok prawda, chciało by się takie widoki oglądać na co dzień a świat był by piękniejszy.
  A jak widzicie dwóch gejów całujących się na chodniku? Jak dwóch gejów na ławce w parku w objęciach? Nie do pomyślenia taki widok.

 • patriotaa

  Oceniono 1 raz 1

  A może panowie za ustawą spytają dzieci czy chciały by być adoptowane przez gejów albo przez lesbijki? Bo ja rozmawiałem z dziećmi i każde powiedziało NIE nie chcemy być adoptowane przez gejów i lesbijki, jeśli już adopcja to przez małżeństwo kobieta z mężczyzną. Zajrzyjcie panowie do domów dziecka i popytajcie dzieciaków co na ten temat myślą i zastosujcie się do pragnień tych dzieci i nie kaleczcie ich od urodzenia. Jaka mamy gwarancje że adoptowany chłopczyk nie będzie wykorzystywany seksualnie przez parę gejowską? Nie ma żadnej gwarancji. I na boga posłowie nie róbcie z siebie osłów i nie krzywdźcie dzieci już przez los skrzywdzonych. Błagam was i proszę i żądam NIE dla tych ustaw

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -1

  Halicki wspierany aktywnie przez Olejnik jeszcze raz udowodnił ,że jest nieokrzesanym prościuchem.

 • pesymista2

  Oceniono 7 razy -1

  Olejnik jest prymitywna. Anna "Frankenstein" Grodzka to chory psychicznie facet.

 • 1neo1

  Oceniono 4 razy 2

  "- Powiedzmy głośno: "Gospodarka, głupcze!". Przestańcie tracić czas na Grodzką, związki partnerskie - zajmijcie się interesami Polaków. Oni nie chcą tracić tego, co zarobią w 2013 r. - podkreślał."

  Święta słowa Panie Hoffman - tak trzymać i POgonimy to POmatolstwo i nieudaczników w następnych wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje