Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze

Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Kłótnia, przekrzykiwanie się, wpadanie w słowo - tak wyglądała dyskusja w ?Kropce nad i?. W programie Moniki Olejnik starli się Adam Hofman z PiS i Andrzej Halicki z PO. Wraz z prowadzącą program spierali się o związki partnerskie i kandydaturę transseksualnej posłanki Anny Grodzkiej na marszałka Sejmu.
- Jeśli ktoś jest homoseksualistą, to niech żyje, jak chce. Ale według PiS promowanie tego typu związków nie jest w interesie państwa. Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce, ale to państwo decyduje, co jest najlepsze - stwierdził w trakcie dyskusji w "Kropce nad i" Adam Hofman. - Nie państwo decyduje, tylko obywatele decydują - wtrącił natychmiast Andrzej Halicki. Ale poseł PiS kontynuował: - Najlepsze jest małżeństwo mężczyzny i kobiety, a nie dzieci adoptowane przez gejów.

"Nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy"

- My nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy - zaznaczył poseł PiS. Poparł stan obecny, "w którym małżeństwo jest promowane przez państwo, a inne związki tolerowane". Propozycję prezydenta Komorowskiego, który sugerował, by zamiast wprowadzać nową ustawę, zmienić już istniejące przepisy, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skwitował: - Jeśli to nie ma być zastąpienie rodziny i pierwszy krok do adopcji dzieci, to można rozmawiać.

- Dlaczego prezydent tak robi i nie chce ustawy? Dlatego, że musiałby wtedy powiedzieć, czy jest za konserwatywnym, normalnym podejściem do życia społecznego, czy też musi poprzeć ustawę. Dla niego było to skrajnie niewygodne - dodał. Sprzeciwiając się legalizacji przez Sejm związków partnerskich w Polsce, Hofman podkreślał, że "to wszędzie na świecie tak wygląda, wszystkie kraje przechodziły tę drogę [od legalizacji związków partnerskich, w tym homoseksualnych, do adopcji dzieci przez pary jednej płci - red.]".

"Nie będzie dróg - co tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to!"

Poseł PiS skrytykował to, że w programie Olejnik w ogóle rozmawia się o związkach partnerskich zamiast o "interesach Polaków". W pewnym momencie polityk i prowadząca program dziennikarka zaczęli się przegadywać. - Mamy gospodarkę w kryzysie, nieudolny rząd... - próbował zmienić temat Hofman. Olejnik ripostowała, że TVN transmitował dziś m.in. konferencję prasową PiS i nie zajmował się wyłącznie związkami partnerskimi.

- 4 mld zł to nic - wpadł jej w słowo Hofman. - Nie będzie dróg w Polsce - co tam! Nic tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to! - mówił. - Powiedzmy głośno: "Gospodarka, głupcze!". Przestańcie tracić czas na Grodzką, związki partnerskie - zajmijcie się interesami Polaków. Oni nie chcą tracić tego, co zarobią w 2013 r. - podkreślał.

- W interesie wielu Polaków jest też uregulowanie ich praw, ich sposobu na życie - kontrował Halicki. - Ludzie chcą mieć dzieci, ludzie chcą mieć pracę! A nie związki partnerskie - wołał w odpowiedzi poseł PiS. Zapowiedział też, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

"Przez Ruch Palikota musimy rozmawiać o związkach i innych dziwnych rzeczach"

- Nie poprzemy poseł Grodzkiej, bo jest przedstawicielem Ruchu Palikota, który powstał z błogosławieństwa Donalda Tuska, żeby przekonać Polaków do lewicowych eksperymentów. Przez taką partię jak Ruch Palikota musimy rozmawiać w Sejmie o związkach partnerskich i o różnych innych dziwnych rzeczach, a nie zajmujemy się tym, co najważniejsze: gospodarką - mówił Hofman.

Poseł PiS dodał, że "Ruch Palikota jest kulturowo kłopotem dla obywateli i dla nas". - To wyborcy zadecydowali, że Ruch Palikota jest w parlamencie i ci wyborcy oczekują szacunku. Jeżeli tego nie szanujecie, mówicie, że tego typu formacje należy eliminować, to naprawdę zbliżamy się do czasów, których powrotu w Europie chyba nikt nie chce - kontrował Halicki.

Hofman o Pawłowicz: Broniła się przed atakami lewej strony

Hofman i Halicki spierali się też o słowa i postawę posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która w wystąpieniu sejmowym ostro sprzeciwiała się legalizacji związków partnerskich. - Pani profesor Pawłowicz broniła się, dość ostro, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym za nią przepraszać. Ja bym takich słów nie użył, ale broniła się przed atakami lewej strony sali - tłumaczył Hofman. Halicki stwierdził, że takie słowa, jakie padły z ust Pawłowicz, są dla niego "żenujące". - Najbardziej boli mnie rechot sali [sejmowej]. Politycy są od ustanawiania prawa dla wszystkich i bycia wzorem dla innych. Poseł Pawłowicz nim nie jest. Może się z czymś nie zgadzać, ale musi szanować drugą stronę - zaznaczał. Hofman przypomniał posłowi PO, że niedawno "bardzo brutalnie" zaatakował Martę Kaczyńską, "mówiąc, że zarobiła na śmierci swoich rodziców". - Jest tam u was Niesiołowski... Jesteście bandą agresywnych polityków - dodawał Hofman.

- Myślę, że nie jestem bez winy, ale nie używam ostrych słów jako pierwszy. To moja odpowiedź na kłamstwa i oszczerstwa. Współczuję, po ludzku, Marcie Kaczyńskiej i uważam, że została wmanipulowana w sytuację, w której jej wywiad stał się politycznym atakiem. Temat uważam za zamknięty, jeśli chodzi o to, co pan próbował mi w tej chwili insynuować - odparł Halicki.

Zobacz także
 • Grodzka coraz bliżej stanowiska? Poprze ją nawet "konserwa" PO?
 • Janusz Palikot i Anna Grodzka Anna Grodzka kandydatką na wicemarszałkinię Sejmu
 • Małgorzata Kidawa-Błońska PO poprze Grodzką? "Zwykle szanowaliśmy decyzje innych klubów"
Komentarze (355)
Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 373 razy 315

  ....Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze.... Zaraz, zaraz to już nie bóg decyduje co najlepsze? To może papież? Też nie? To może prymas? Też nie? To może biskup? Też nie? To na pewno proboszcz ?! No nie ja chyba nie żyję w katolickim kraju nad Wisłą. Jacyś państwo decydują co dla mnie najlepsze. To muszą być dietetycy albo Kwaśniewski - ten dietetyk.

 • niktwazny126

  Oceniono 340 razy 304

  "My nie chcemy dojść do porozumienia" ... A my nie chcemy, żeby ludzie o ciasnych umyslach i ograniczeni swoją wiarą narzucali całkiem sporej grupie społecznej, jak ma żyć, z kim ma sypiać, czy legalizować związek, czy też żyć bez sakramentów...
  "Ruch Palikota jest kulturowo kłopotem dla obywateli i dla nas". - to macie duży kłopot, bo Palikot ma coraz większe poparcie. A "dzięki" waszym zaściankowym postawom to poparcie rośnie.
  Eliminowac znaczy co wg pana Hofmana? Na eutanazję nie dajecie przecież zgody. Obozy koncentracyjne? zsyłka? rozszerz pan swoją wypowiedź odnośnie tego eliminowania.

 • pfg

  Oceniono 303 razy 281

  "Państwo decyduje, co jest najlepsze" - oto prawie cały program PiSu w pigułce. Państwo decyduje oraz dwa wybuchy, a wtedy mielibyśmy komplet.
  pfg.blox.pl

 • 104i9

  Oceniono 131 razy 115

  Oj Hofman i reszta hipokrytów z PIS-uaru zapomniałeś już że Bóg w przykazaniu powiedział:szanuj bliźniego jak siebie samego!??.Ale wy sekta trującego rydza uznajecie tylko przykazania kościelne które są wymyślone i zmienione na potrzeby całej sekty KK ..Hofman odwal się od Grodzkiej ,zapomniałeś już jak Twoja baba siedziała na zwolnieniu L4 przez 2 lata broniąc się przed zwolnieniem z pracy??? Moralność Kalego ośle się kłania..

 • 1-wolne

  Oceniono 115 razy 101

  Jeśli często Hofman bedzie występował w mediach to PO z Tuskiem mogą spać spokojnie.Nikt rozumny nie
  zagłosuje na przyszłość z takimi ludzmi jak Hofman czy Kaczyński, bo to byłaby zamiana grypy na dżumę.
  Nie zrobią to nawet ludzie którzy dziś popierają PIS. Czy oni nie wiedzą że media odsłaniają ich głupotę i nienawiść do wszystkich którzy mają inne zdanie?

 • 71c

  Oceniono 121 razy 97

  Podręczny przydupas niskorosłego nekrofila i manipulanta, sieroty i katolickiej cioty Świrosława "Kaczdafiego" Kłamczyńskiego, "człowiek z wazeliny",Obersturmkaczfuhrer Hoffmann reprezentuje typowe myślenie totalitarne. To państwo, klasa polityczna, pseudoelita decyduje o tym, co jest dobre dla społeczeństwa a co, złe. Takie standardy powinni, wypie...jąc stąd, stosować w Korei Północnej i na Białorusi. CHWDPiS.

 • wieguz

  Oceniono 47 razy 37

  Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze
  =============================================================================
  Wycieraczka Yarkacza wreszcie przyznał jak PiSiory pojmują demokrację?!
  Dla nich to NIE MY DECYDUJEMY CO JEST NAJLEPSZE DLA NAS TYLKO PAŃSTWO CZYLI ONI, zresztą podobnie jak PO to robi obecnie! Ze zdaniem obywateli nikt się nie liczy, jedynie liczą się ze zdaniem Kościoła.
  Przecież już to przerabialiśmy za PRL-u, gdzie "władza" lepiej wiedziała co dla nas jest najlepsze. Na każdym kroku potępiają tamtą władzę, chwalą się jak to niby z nią walczyli a wszystko robią by było jak za komuny z tą tylko różnicą, że to teraz to Oni będą za nas decydować?!
  Wygląda na to, że zamiast demokracji marzy im się dyktatura katooszołomów w Katolandii - kolonii Watykańskiej w jaką chcą przekształcić Polskę!
  Nie pozwólmy im na to!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje