Biedroń o kandydaturze Grodzkiej: Już dziś jest dumą narodową

31.01.2013 13:45
Anna Grodzka i Robert Biedroń

Anna Grodzka i Robert Biedroń (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Grodzka już dziś jest dumą narodową, a wtedy byłaby jeszcze dodatkowo dobrem narodowym chronionym, jedną z najważniejszych osób w państwie - mówi poseł Robert Biedroń po tym, jak prezydium klubu Ruchu Palikota jednogłośnie podjęło decyzję, że zarekomenduje klubowi RP kandydaturę Anny Grodzkiej na funkcję wicemarszałkini Sejmu. Alternatywnego kandydata na marszałka ma dziś wyłonić Solidarna Polska.
- Jednogłośnie naszą kandydatką, prezydium klubu Ruchu Palikota na wicemarszałkinię Sejmu będzie Anna Grodzka. (...) To będziemy na klubie rekomendować - powiedział rzecznik klubu Andrzej Rozenek. Na posiedzeniu klubu RP o godz. 15 ma się odbyć głosowanie nad kandydaturą Grodzkiej. - Anka Grodzka ma ogromne poparcie w klubie, jestem przekonany, że to głosowanie wypadnie pozytywnie dla niej - powiedział Rozenek.

"Serce z tej dumy mi pęknie"

Wcześniej Robert Biedroń (RP) pytany, czy gdyby Grodzka została wicemarszałkiem Sejmu, to byłaby sensacja na skalę światową, odparł, że Grodzka "już dziś jest dumą narodową, a wtedy byłaby jeszcze dodatkowo dobrem narodowym chronionym, jedną z najważniejszych osób w państwie". - Ja już dziś mam wiele powodów do dumy z Anki Grodzkiej, jeśli zostanie wicemarszałkinią to chyba serce z tej dumy mi w ogóle już pęknie - powiedział Biedroń. Zadeklarował, że zagłosuje "za".

Sama posłanka, na pytanie, czy objęcie przez nią funkcji wicemarszałka byłoby wielkim wydarzeniem, zaprzeczyła. Dopytywana o słowa Biedronia o dobrze narodowym, odparła, że czuje się zawstydzona i że Biedroń jest jej przyjacielem.

Biedroń stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że także dostał od Janusza Palikota propozycję, by kandydować, ale ją odrzucił, bo ma "inne plany". - Są lepsze kandydatki. Uważam, że Wanda Nowicka była bardzo dobrym wicemarszałkiem, nie było żadnego powodu, dla którego ją trzeba było odwoływać - dodał.

"Jest naprawdę dobrym człowiekiem"

Rano szef RP Janusz Palikot napisał na swoim blogu, że właśnie Grodzką zaproponuje na funkcję wicemarszałkini Sejmu.

Wcześniej o pojawiające się ze strony niektórych polityków zarzuty, że Ruch - zgłaszając Grodzką na wicemarszałkinię Sejmu - chce wzbudzić kontrowersje, pytany był wiceszef Ruchu Artur Dębski. - Jest to nasze prawo do demokracji, demokracji sejmowej, która czasem niestety zamienia się w dyktaturę parlamentarną - powiedział. Podkreślił, że jeśli Ruch będzie miał okazję przedstawiać Grodzką jako kandydatkę na wicemarszałka Sejmu na sali plenarnej - a jest o tym przekonany - to posłowie innych partii "zmienią zdanie". - To jest naprawdę dobry człowiek - przekonywał.

"Demonstrują rażący przykład transfobii"

Wtórował mu Andrzej Rozenek. - Jeśli kontrowersyjnym dla prawicowych posłanek i posłów jest to, że są w Polsce ludzie transseksualni, że są ludzie o innych poglądach, innym kolorze skóry albo łysi, albo ludzie w okularach, to ja to rozumiem, ale nie pochwalam i uważam, że my powinniśmy walczyć o to, by Polska była dla wszystkich - powiedział rzecznik klubu RP.

Przeciwko ewentualnej kandydaturze Grodzkiej opowiedzieli się już posłowie PiS, którzy w ogóle uważają, że Ruch Palikota nie powinien mieć przedstawiciela w Prezydium Sejmu. Zapowiedzieli już projekt uchwały ws. zmniejszenia liczby wicemarszałków. Swoje stanowisko uzasadniają postawą prezentowaną przez polityków Ruchu, w tym jego szefa.

Z kolei Ruch zarzuca politykom PiS m.in. obrażanie Grodzkiej. Politycy Ruchu złożyli w prokuraturze zawiadomienie w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, które - według nich - "demonstrują rażący przykład transfobii" oraz "znieważają i pomiatają godnością ludzką posłanki Anny Grodzkiej ze względu na jej transpłciowość".

Wybór nowego wicemarszałka Sejmu to efekt ubiegłotygodniowej decyzji klubu RP o wycofaniu poparcia dla Wandy Nowickiej; klub zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta jest pokłosiem przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok w wysokości 40 tys. zł; nagrody otrzymali wszyscy wicemarszałkowie.

Solidarna Polska wystawia swojego kandydata

O godz. 14 zbiera się klub parlamentarny Solidarnej Polski, by podjąć decyzję ws. kandydata SP na wicemarszałka Sejmu Ziobro ocenił na konferencji prasowej, że kandydat SP będzie miał szanse na uzyskanie poparcia pozostałych partii.

- Ufamy, że - tak jak wszyscy mówią - względy merytoryczne i kompetencyjne będą tu mieć znaczenie. W tym wyścigu, jeśli takie będą kryteria oceny, jesteśmy pewni zwycięstwa - powiedział lider SP.Zobacz także
Komentarze (251)
Biedroń o kandydaturze Grodzkiej: Już dziś jest dumą narodową
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 491 razy 215

  Grodzka już dziś jest dumą narodową, a wtedy byłaby jeszcze dodatkowo dobrem narodowym chronionym, jedną z najważniejszych osób w państwie

  Jezus Maria!! Polsko! coś ty za dumę sobie wytworzyła. I jakie ty masz dobra narodowe. Daleko to my z tą dumą i takim dobrem nie zajedziemy.

 • swan_ganz

  Oceniono 357 razy 125

  tym lewakom to już się całkiem we łbach popierdzieliło... "Dobro Narodowe" są Biedroń znalazł... Powód do dumy...

 • funkykowa

  Oceniono 186 razy 80

  Kolejny etap to zoofilia związki partnerskie z owcą i kozą myślę że parlament europejski nie ma nic przeciw

 • grymas50

  Oceniono 153 razy 73

  "Grodzka już dziś jest dumą narodową, a wtedy byłaby jeszcze dodatkowo dobrem narodowym chronionym, jedną z najważniejszych osób w państwie - mówi poseł Robert Biedroń"
  Jestem za nominacją, ale Biedron PRZEDOBRZYŁEŚ.
  Czy Wy z tą odmiennościa nie możecie NORMALNIE?. Te parady i TA wypowiedz to - STRZAŁ W PIĘTĘ.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 161 razy 65

  Jest takie stare ludowe powiedzenie - "wiódł ślepy kulawego".
  No to wspierajmy się nawzajem panie pośle Biedroń.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 121 razy 61

  Weź się Biedroń za siebie wypowiadaj nie za naród. Jeszcze nie tak dawno policja go do suki ciągnęła za atak na funkcjonariusza a teraz mówi o dumie narodowej.

 • skasowana

  Oceniono 181 razy 43

  Solidarna Polska to niech się przymknie, bo jakoś sobie nie przypominam, żeby w poprzednich wyborach startowała jako partia i żeby jako SP do sejmu weszła..... Jeden wicemarszałek z PiS to dość.

 • sakhmet

  Oceniono 66 razy 34

  Jak ona zostanie wicemarszałkiem to wyprowadzę się z tego cholernego Państwa, gdzie tylko to co nienormalne jest uznawane za wspaniałe i cudowne. Duma narodowa no żesz... co za cholerny świat, też jestem częścią Narodu, jakim prawem ten osioł wypowiada się też w moim imieniu! Tytuł to powienien być DUMA BIEDRONIA, bo ja tam z niej dumna nie jestem.

  Poza tym, czy nikt nie widzi, że Palikot robi z nas wszystkich DURNIÓW?

  I jeszcze coś GAZETO!!!! OPANUJ SIĘ! Zacznijcie pisać choć odrobinę bardziej neutralnie, a nie ostatnio nie ma o czym czytać tylko o GEJACH I TRANSWESTYTACH.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje