Gliński: Wniosek o wotum nieufności w przyszłym tygodniu

31.01.2013 09:43
Prof. Piotr Gliński

Prof. Piotr Gliński (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

- Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska - mówił w RMF FM profesor Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera bezpartyjnego rządu.
Gliński mówił, że ma już większość kandydatów na ministrów swojego rządu, ale nie chce wymieniać ich nazwisk. Zdradza, że na czele resortu zdrowia stanąłby lekarz, profesor. Kogo z obecnych ministrów zostawiłby w swoim rządzie? - Niektóre osoby są lepsze, inne gorsze. To zależy od rozmów - mówił Gliński.

"Zdegustował mnie styl debaty"

- Jest wiele dysfunkcji, ten rząd jest nieprofesjonalny. Ten rząd tyle nabroił, że trudno mieć do niego zaufanie - twierdzi Gliński. - Problem kolejek do lekarzy można rozwiązać w rok. Można by rozwiązać w ciągu roku, inną alokacją funduszy.

Glińskiemu nie podobała się piątkowa debata o związkach partnerskich. - Jestem przeciwnikiem wpisania związków partnerskich w system prawny - deklaruje Gliński. - Ale nie zgadzam się z niekulturalnym stylem i formą wypowiedzi prof. Pawłowicz - zdegustował mnie poziom tej debaty - dodaje.

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • hana.barbara

  Oceniono 2 razy 2

  Będziemy mieli rząd polski i rząd gliński.

 • 1szansa

  Oceniono 1 raz 1

  Przepraszam, ten pan jako kto , chce złożyć "wotum nieufności", czy przynajmniej jest posłem na Sejm. Kiedyś startował chyba w wyborach, ale nie został wybrany.

 • jan.58

  Oceniono 2 razy 2

  "Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska "

  Bardzo ważna informacja z ust bardzo ważnego kandydata PiS na premiera: - Najprawdopodobniej... !!!

 • ziutka333

  Oceniono 1 raz 1

  Pajac wie co robi. Premierem nie zostanie ale eurodeputowanym pewnie tak prezes Kaczyński Mu to zagwarantuje za robienie z siebie idioty

 • mt7

  0

  Będzie kandydatem PiS na prezydenta.

 • selfhelp

  0

  jelen pseludo profesorek zbuka fisia ~z odwazna decyzja kaczor po smolensku DUREN w MGLE sie ROSTRZASKAL~` i jeszcze wtrynija BEZ=PARTYINY co za OSZUSTWO w XXI wieku co te dzieci zydo=bolszewikow sabotazuja Polske POZMIENIALI NAZWISKA I RELIGIE i szantazuja wyborcow z oszustem rydzolem / fisie w pis-e na brzozie beda wieszane

 • pisnapal

  Oceniono 4 razy 4

  niby poważny profesor a dupek służący bandzie drobnych faszystów

 • rafall09

  Oceniono 2 razy 2

  precz z pajacami

 • aep

  Oceniono 4 razy 4

  Pawłowicz ministrem kultury!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje