PiS przed PO. "Prowadzenie nie było raz na zawsze"

31.01.2013 06:16
Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński

Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

- Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ubiegły weekend, na PiS postawiłoby 30 proc. ankietowanych, na PO - 29 proc. - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".
W Sejmie znalazłyby się też: SLD (13 proc.), RP i PSL - po 7 proc. - Kolejny raz okazuje się, że prowadzenie PO w sondażach nie jest jej dane raz na zawsze - komentuje politolog z UW, dr Rafał Chwedoruk. Jak mówi, wystarczy skumulowanie kilku niekorzystnych dla Platformy zdarzeń i liderowanie zaczyna się chwiać.

Według Chwedoruka kluczowe dla słabszego wyniku PO są problemy gospodarki, które coraz więcej osób zaczyna odczuwać na własnej skórze, np. w postaci problemów na rynku pracy.

Z kolei dr Jacek Kloczkowski, politolog z Ośrodka Myśli Politycznej, wskazuje na sprawę fotoradarów, która przez wiele dni była wałkowana w mediach. - Premierowi zarzucono hipokryzję i przypomniano, co sam mówił na temat fotoradarów, gdy rządził PiS. To musiało się odbić na notowaniach - ocenia.

Chwedoruk zwraca uwagę na stabilne poparcie dla PSL, który wcześniej balansował na granicy progu wyborczego. - Na sondaże silnie przekłada się zainteresowanie medialne, a to cały czas towarzyszy PSL od zmiany prezesa partii - ocenia.

Zobacz także
Komentarze (276)
PiS przed PO. "Prowadzenie nie było raz na zawsze"
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 368 razy 192

  tak się kończy nieudolność i arogancja.Straszenie pisem to jedyna rzecz,która im dobrze wychodzi.To jednak trochę za mało .

 • hrabia_onejski

  Oceniono 183 razy 147

  za trzy dni inny sondaż przeprowadzony przez inną pracownie pokaże inne wyniki. Kogo to już teraz obchodzi? Jaki jest cel tego zamulania społeczeństwa durnymi i sprzecznymi informacjami? TO taka sztuka dla sztuki prowadzona po to, by jakiś dziennikarzyna napisał chory komentarz a politycy bawili sie w te swoje debilne komentarze na chorych konferencjach prasowych.

 • czwarty.wymiar

  Oceniono 132 razy 96

  Wygląda na to, że spora część Polaków zapętliła się w idotycznym schemacie, że jak nie PO to PiS, jak nie PiS to PO. Taka mentalna sraczka.

 • mariatg8

  Oceniono 259 razy 55

  Fotoradary wskazują Donkowi tylko jeden kierunek : wypier ...j . Dość opresyjnego państwa !

 • tarazco_bar

  Oceniono 101 razy 53

  Homo Homini?
  To nie Ci, którzy zawsze wieszczą chwałę dla PiS, a w ostatni wieczór wyborczy, ponad rok temu, w ciągu 10 minuit gwałtownie pikowali z prognozami, "ręcznie" poprawiając wykresy, by zgadzały się z wynikami?

 • franek-janek

  Oceniono 94 razy 38

  Kaczynski ostatnio mowil nic, tylko na pogrzebie no i PiSu akcje poszly w gore. Nie sadze by dlugo wytrzymal, i wszystko wroci do normy.

 • ryllaa

  Oceniono 72 razy 30

  Na te sondaże ma też wpływ taki melodramatyczny tekst z SE: "...czas nie jest w stanie ukoić olbrzymiego bólu po utracie ukochanej osoby, z którą spędziło się większość swojego życia. Jarosław Kaczyński jest zdruzgotany. I nie zwracając uwagi na to, że sam zmagał się niedawno z uciążliwą chorobą, wczoraj mimo lejących się z nieba strug marznącego deszczu w otoczeniu współpracowników pojawił się na warszawskich Powązkach, gdzie pochowano Jadwigę Kaczyńską"
  No prawdziwy bohater, kuźwa!

 • gregory433

  Oceniono 16 razy 14

  To nie fotoradary bo mnóstwo ludzi je popiera,nawet ci którzy na pis głosują.Chodzi o to że ludzi na nic już nie stać,albo nie mają pracy a jak już mają to zarabiają tyle że ledwo na jedzenie wystarcza a gdzie na rachunki,ogrzewanie,ubrania,szkołę dla dzieci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje