Palikot chce ukarania Pawłowicz za "faszystowskie wypowiedzi". Złożył doniesienie do prokuratury

30.01.2013 12:58
Krystyna Pawłowicz i Anna Grodzka

Krystyna Pawłowicz i Anna Grodzka (fot. Wojciech Olkuśnik/Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)

Ruch Palikota zawiadomił dziś prokuraturę w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej - poinformował poseł RP Artur Dębski. Ruch określa te wypowiedzi jako "faszystowskie".
Według Ruchu Palikota Pawłowicz mogła złamać art. 256 Kodeksu karnego, mówiący o tym, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Rzecznik RP Andrzej Rozenek mówił we wtorek, że jego formacja liczy na to, prokuratura rozpocznie odpowiednie postępowanie, a w konsekwencji doprowadzi do odebrania pani posłance możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce.

Pawłowicz: Korzystam z wolności słowa

Sama Pawłowicz, odnosząc się we wtorek do zapowiedzi Ruchu Palikota w sprawie wniosku do prokuratury, powiedziała PAP, że korzysta z wolności słowa i ma prawo do oceny. Dodała, że "nie da się sterroryzować".

Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: "W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot". Podkreślała, że proponowane związki mają cel "czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień".Oburzenie Ruchu wywołał także ujawniony w mediach w ostatnich dniach film ze spotkania Pawłowicz w Mińsku Mazowieckim. Mówiąc o Annie Grodzkiej, posłanka PiS powiedziała m.in.: "Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić »proszę pani «?". Kontynuowała: "W jednej z audycji byliśmy w radiu, byliśmy razem i on mi udowadniał, że on jest, kobietą się czuje (...), naprawdę twarz boksera (...). To nie jest tak, że jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się stanie kobietą, kod genetyczny decyduje".

Zobacz także
Komentarze (229)
Zaloguj się
 • plorg

  Oceniono 1 raz -1

  Palikot analfabeta oraz ignorant nie rozumie, że jego postepowanie śmierdzi faszyzmem właśnie, a nie wypowiedzi Pawłowicz.

 • sniezka55

  Oceniono 2 razy 0

  Być może w ten sposób , Pawłowicz zazdrości swojej rywalce, Annie Grodzkiej, że to ,, baba z jajami '' Niestety taki dzisiaj mamy wywrócony świat.,, Czas był przywyknąć''

 • az1960

  0

  Pani Pawłowicz zachowuje się dokładnie tak samo jak Doda czy Madonna - chce istnieć w przestrzeni publicznej. Niestety kwalifikacje jakim może się wykazać to ani wdzięk, ani uroda, ani słuch, czy głos - tylko prymitywizm i umiejętność lżenie ludzi. Robi to co umie i do czego się nadaje .

 • filmik2000

  0

  Po co zawracać głowę prokuraturze. Nie można by od razu spuścić wp... ;) www.youtube.com/watch?v=1hhdfw5qumM&list=PLyfz7tY_aBSE1VRSLd1XevPzAT5lc1fzF

 • filthpurger

  Oceniono 1 raz -1

  z takimi poslami jak ona to PIS ma przegwizdane !!!!
  Czy nikt tego nie widzi w tej partii ????

 • olos_777

  0

  niepoprawni.pl/blog/6430/gdy-przebiore-sie-za-napoleona-bede-francuskim-cesarzem

 • cudaktusk

  Oceniono 11 razy 3

  palikot, ty możesz ucałować panią Pawłowicz w jej dolny koniec przewodu pokarmowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje