Palikot chce ukarania Pawłowicz za "faszystowskie wypowiedzi". Złożył doniesienie do prokuratury

30.01.2013 12:58
Krystyna Pawłowicz i Anna Grodzka

Krystyna Pawłowicz i Anna Grodzka (fot. Wojciech Olkuśnik/Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta)

Ruch Palikota zawiadomił dziś prokuraturę w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej - poinformował poseł RP Artur Dębski. Ruch określa te wypowiedzi jako "faszystowskie".
Według Ruchu Palikota Pawłowicz mogła złamać art. 256 Kodeksu karnego, mówiący o tym, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Rzecznik RP Andrzej Rozenek mówił we wtorek, że jego formacja liczy na to, prokuratura rozpocznie odpowiednie postępowanie, a w konsekwencji doprowadzi do odebrania pani posłance możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce.

Pawłowicz: Korzystam z wolności słowa

Sama Pawłowicz, odnosząc się we wtorek do zapowiedzi Ruchu Palikota w sprawie wniosku do prokuratury, powiedziała PAP, że korzysta z wolności słowa i ma prawo do oceny. Dodała, że "nie da się sterroryzować".

Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: "W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot". Podkreślała, że proponowane związki mają cel "czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień".Oburzenie Ruchu wywołał także ujawniony w mediach w ostatnich dniach film ze spotkania Pawłowicz w Mińsku Mazowieckim. Mówiąc o Annie Grodzkiej, posłanka PiS powiedziała m.in.: "Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić »proszę pani «?". Kontynuowała: "W jednej z audycji byliśmy w radiu, byliśmy razem i on mi udowadniał, że on jest, kobietą się czuje (...), naprawdę twarz boksera (...). To nie jest tak, że jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się stanie kobietą, kod genetyczny decyduje".

Zobacz także
Komentarze (229)
Palikot chce ukarania Pawłowicz za "faszystowskie wypowiedzi". Złożył doniesienie do prokuratury
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 275 razy 217

  Najlepiej każdą chamską wypowiedz podciągać pod wolność słowa ale pani Pawłowicz zapomina o odpowiedzialności za słowa

 • just4f

  Oceniono 207 razy 179

  Być może w czasach, w których Pawłowicz „robiła” doktorat było inaczej, ale dzisiaj wolność słowa nie polega na publicznym lżeniu ludzi.

 • folwark_polski

  Oceniono 207 razy 163

  czxy Pawłowicz zgodzi się zawiesić immunitet na czas rozprawy czy jak każdy PiSdzielec podwinie ogon i będzie dalej jadaczyć "odważnie" zza niego?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 156 razy 126

  Nie wymagajmy od bezdzietnej wiernej córy Kościoła Katolickiego i starej panny prowadzacej jalowy zywot by slowa: - "godność drugiego czlowieka" cos dla niej znaczyły.

  I jeszcze słówko do Episkopatu. Szanowni Panowie. Czy rozpiera was duma że macie takiego rzecznika?

 • 99venus

  Oceniono 149 razy 117

  przecież ta kuchta i tak niczego nie rozumie i niczego nie zrozumie.

 • harimau666

  Oceniono 89 razy 71

  tym,którzy zastanawiają się, skąd się biorą takie sieroty boże jak Pawłowicz polecam rzut oka na te stronkę:

  www.oaza.pl/cdz/dz-odpowiada-na-pytania
  nie wiem,śmiać się czy płakać ale na pewno trzeba trzymać się z daleka od klerykalnej nauki o seksie...
  to jest groźne,co widać na przykładzie konserwatywnych CZŁONKÓW naszego Parlamentu...

 • maria20

  Oceniono 97 razy 63

  Mam nadzieję, że ta niepożyteczna, jałowa baba Pawłowicz zostanie ukarana najwyższą możliwą karą + roboty publiczne sprzątanie kibli !!!!

 • papaleone

  Oceniono 75 razy 51

  A czy biskupi podziękują Palikotowi za moralne zachowanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje