Kalisz: Jestem za wnioskiem o wotum nieufności dla Gowina. Trzeba tylko zebrać podpisy

30.01.2013 08:36
- Ja jestem za tym, aby złożyć wniosek nieufności dla ministra Jarosława Gowina. Trzeba tylko zebrać właściwą liczbę podpisów - powiedział Ryszard Kalisz w "Kontrwywiadzie" w Radiu RMF FM. Poseł SLD przyznał także, że jego ugrupowanie zamierza poprzeć kandydaturę Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu.
Kalisz uważa, że po sporze między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem dotyczącym przemówienia ministra ws. związków partnerskich, premier poczyni pewne kroki: - Myślę, że nie obędzie się bez zmiany personalnej wokół Gowina. Może premier zasugeruje wyrzucenie jednego z wiceministrów - przyznał poseł SLD w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Kalisz zaznaczył, że minister sprawiedliwości nie pierwszy raz popełnia błąd. - Gowin popełnił mnóstwo błędów, wyliczanych też w mediach. Na przykład zniesienie małych sądów - to zupełnie nieracjonalne, złe i nie poprawiające funkcjonowania sądów, a naruszające zasadę niezawisłości sędziowskiej - zaznaczył. Jak przyznał, sprawa związków partnerskich mogła przelać czarę goryczy.

Pytany przez Piaseckiego, czy szykuje się wniosek o wotum nieufności wobec Gowina, Kalisz przyznał: - W każdej chwili. Ja jestem za tym, aby złożyć wniosek nieufności dla ministra Jarosława Gowina. Trzeba tylko zebrać właściwą liczbę podpisów - powiedział.

Poseł SLD powiedział także, że jego partia jest za kandydaturą Anny Grodzkiej z Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu. - Poprzemy ją. To jest wspaniała polityczka, miałem okazję z nią współpracować. Ze względów merytorycznych nadaje się na marszałka - zaznaczył Kalisz.

Zobacz także
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • drozd215

  Oceniono 2 razy 0

  Towarzysz Kalisz jak zwykle w swoim mniemaniu ma rację, kiedyś wraz towarzyszami z PZPR twórczo rozwijał myśli Lenina , teraz zakochany w Ani Grockiej wymyślił żeby zdymisjonować Gowina.
  Cóż zrobić, miłość jest ślepa.

 • doriana88

  Oceniono 1 raz 1

  Nic Gowinowi nie zrobią, miał już kilka wpadek, a ciągle jest na swoim stanowisku. Dlaczego? Bo to człowiek popierany przez kk i moherowy elektorat, dlatego został ministrem, choć nie ma kwalifikacji i nikt mu nie moze zaszkodzić. Kalisz powinien to wiedziec, walka z Gowinem to walka z wiatrakami...

 • rooten

  Oceniono 3 razy -1

  Kaliszu! Islamiści tylko czekają! Weźcie transwestytę na Marszałka i Biedronia na Premiera. Grodzka będzie w Hidżabie (chyba to tak się nazywa) chodziła a ty w takiej czapce - berecie - z Afganistanu! Inna sprawa że pięknie byś wyglądał :-)

 • ontos2

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ jestescie naiwni.Kalisz przemawia ustami korporacji prawniczej. Monolit musi trwac za wszelką cenę . Gowin jako pierwszy rozpoczął walkę od mocnego uderzenia.
  prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/676914,gowin_chce_miec_dostep_do_akt_spraw_sedziom_sie_to_nie_podoba.html
  Poczytajcie o nim ( Kaliszu)jako o ministrze spraw wewnętrznych.

 • ausmannheim

  Oceniono 2 razy -2

  Degrengolada !!! Lemingi włączcie myślenie !!!

 • ausmannheim

  Oceniono 4 razy -2

  Polityka polska gnije !!! Komunistyczny kacyk autorytetem !!, Zgroza!!!

 • wojtek2784

  Oceniono 6 razy -2

  Rysiu , ty chyba jesteś narzeczonym przeszlego marszałka /marszałkowej / Sejmu.
  Gowin -człowiek normalny, a ty chcesz go usunąć ?

 • czterymyszy

  Oceniono 9 razy -3

  transwestyci czerpią przyjemność seksualną z noszenia ubrań przeciwnej płci. pewnie grodzka non stop trzepie kapucyna w sejmowej toalecie i to damskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje