Mec. Rogalski: Film National Geographic to goebbelsowska propaganda

30.01.2013 06:22

"Śmierć prezydenta" w cyklu filmów o katastrofach lotniczych (Fot. materiały prasowe)

Zdaniem rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej film "Śmierć prezydenta" jest nierzetelny, tendencyjny, jednostronny i obraźliwy - informuje "Gazeta Polska codziennie". Pełnomocnik rodzin mecenas Rafał Rogalski wypowiada się o produkcji jeszcze ostrzej i zapowiada rozważenie kroków prawnych wobec National Geographic.
Jak powiedział gazecie mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik prawny kilku rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, ten film to goebbelsowska propaganda i przedstawiciele rodzin smoleńskich muszą rozważyć podjęcie kroków prawnych.

Już po ujawnieniu przez producenta - kanadyjską firmę Cineflix - tytułu odcinka, który pierwotnie miał brzmieć "Wykonując rozkazy", zaprotestowała kanadyjska Polonia. Zmieniono wtedy tytuł odcinka na "Śmierć prezydenta".Jednak mimo licznych krytycznych uwag zgłaszanych przez kanadyjską Polonię podczas produkcji powstał - zdaniem cytowanych przez gazetę przedstawicieli rodzin smoleńskich - film tendencyjny i jednostronny.

Bez spekulacji Macierewicza, bez hipotez dziennikarskich

Film "Śmierć prezydenta" to próba rekonstrukcji przyczyn katastrofy na podstawie polskiego i rosyjskiego raportu. Wiele momentów pominięto. Nie znajdziemy tam spekulacji spod znaku Antoniego Macierewicza (choć kilkakrotnie wspomina się o narastających teoriach spiskowych otaczających katastrofę). Nie ma sporów między prokuratorami z Polski i Rosji. Nie są wspomniane też żadne hipotezy dziennikarskie (na przykład ta o rzekomej kłótni gen. Błasika z pilotem na płycie lotniska na Okęciu). Więcej o filmie >>

Już po pokazach prasowych w prawicowych mediach pojawiły się głosy, że film jest "zmanipulowany" i "zrobiony tak, jakby redaktorem naczelnym NG był sam rzecznik rządu Paweł Graś". Wczorajsza projekcja tylko utwierdziła prawicowych dziennikarzy w tym przekonaniu.

Zobacz także
Komentarze (410)
Mec. Rogalski: Film National Geographic to goebbelsowska propaganda
Zaloguj się
 • marpiosko

  Oceniono 939 razy 901

  Ten Rogalski,to ma fajnie:
  Nie dość,że przystojny,to jeszcze taki mądry!
  Pozazdrościć!!!

 • 24u

  Oceniono 688 razy 634

  Film powstal dzieki dotacji rzadu kanadyjskiego,przeto oskarzanie tego kraju o szerzenie nazizmu jest dowodem nieuleczalnej choroby mecenasa.

 • bioder65

  Oceniono 550 razy 522

  W jaki sposób taki idiota skończył prawo.Zawsze myślałem,że ten kierunek wymaga chociaż minimalnej inteligencji.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 434 razy 418

  Ooo następny "ekspert" lotniczy dał głos. No to dalej Rogalski, powiedziałeś "A" to teraz powiedz "B" i pokaż że masz jaja. Pozwij NG:)

  (Jakiś czas temu Błaszczak straszył Newsweek pozwem za artykuł o przekrętach finansowych w spółce Srebrna. I jakoś cisza, więc coś jest na rzeczy...)

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 300 razy 284

  powinni byli jednak przynajmniej hipotezę spiskową o helu z Rogalskim w tle umieścić. Tylko kto na świecie wziąłby nas wtedy poważnie???

 • slmako

  Oceniono 286 razy 252

  Rogala a hel w torbie w autobusie zostal. jak to ty bez helu ?? za co ci kanaljakaczynski placi ?

 • gdy_gdy

  Oceniono 103 razy 99

  Witam National Geographic w polskim pisowskim piekle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje