Episkopat dziękuje posłom, którzy zagłosowali przeciwko związkom partnerskim

30.01.2013 06:14
Molestowanie seksualne w Kościele jest tematem zbyt ważnym, by go zostawić na wyłączność mediom antyklerykalnym - pisze holenderski dziennikarz

Molestowanie seksualne w Kościele jest tematem zbyt ważnym, by go zostawić na wyłączność mediom antyklerykalnym - pisze holenderski dziennikarz (Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta)

Podziękowania dla posłów, którzy odrzucając projekty ustaw o związkach partnerskich "głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" wyraziła w liście do marszałek Sejmu Ewy Kopacz Rada Episkopatu Polski ds. Rodziny.
"Rada ds. Rodziny z wielkim uznaniem dziękuje Paniom i Panom Posłom, którzy głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" - napisał w liście bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady.

"Jesteśmy przekonani, że ochrona małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety jest zawsze sprawą fundamentalną dla istnienia i rozwoju narodu. Projekty promujące związki partnerskie są z tym sprzeczne" - podkreślił bp Górny.

Większość w Sejmie przeciwko związkom partnerskim

W ostatni piątek Sejm odrzucił wszystkie trzy projekty ustaw dotyczących związków partnerskich, zarówno ten złożony przez PO, jak i dwa autorstwa Ruchu Palikota i SLD. Za ich odrzuceniem opowiedzieli się posłowie PiS, SP, PSL i część posłów Platformy.

Przed i w trakcie głosowań miała miejsce burzliwa dyskusja. Projekty atakował tandem prawicowych posłów: Krystyna Pawłowicz z PiS i Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. Zarzucali, że ustawy są niezgodne z konstytucją. - To nic, że połowa tej sali nie zna słowa tolerancja, równość, wolność wyboru. To nic, bo ważni są ci - miliony polskich rodzin bez obrączek. Bez obaw, damy radę, jak nie dziś, to pojutrze - kontrował Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.Zobacz także
Komentarze (407)
Zaloguj się
 • bry-skot

  Oceniono 1 raz 1

  A ja podziękowałam biskupom i całemu klerowi już dawno.Ode mnie nie dostaniecie już ani grosza.

 • kot789

  0

  Kościół nie wywiera wpływu na władzę

 • leonzelig

  0

  A Papież podziękował Episkopatowi i zapowiedział na 28.02.2013 abdykację.

 • kontrastart

  Oceniono 4 razy 2

  długa czarna sukieneczka, różowy berecik... a mówią, że Grodzka to dziwadło....

 • od-or

  Oceniono 1 raz 1

  my podziękujemy posłom przy wyborach.

 • leszek2620

  Oceniono 4 razy 4

  Znów w sejmie powiało średniowieczem.Europa i świat uciekają nam ,ale my kroczymy.Tylko czarnuchom w to graj-im głupsi Polacy,tym dłuższe ich rządy.pOSŁOW,którzy są nietolerancyjni należy pozbawić immunitetu,a w prezencie na odchodne dać habity.

 • gandalph

  Oceniono 3 razy 3

  Wyborcy też im podziękują - w następnych wyborach.

 • tp70

  Oceniono 5 razy 5

  DLACZEGO TE DZIADKI NIE PODEJMĄ UCHWAŁY W SPRAWIE KATECHETÓW POLECAJĄCYCH GIMNAZJALISTKOM LIZAĆ SOBIE KOLANA Z "PIANKI"" ALBO PIJANYCH BISKUPÓW ORAZ CAŁEJ GROMADY PEDOFILÓW,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje