Holenderska firma wyzyskiwała Polki? Aresztowali właściciela

Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta

- Dyrektor znanej holenderskiej firmy pieczarkarskiej Prime Champ z Venlo został aresztowany. Mężczyzna jest podejrzany o wyzyskiwanie polskich pracownic. Prokuratura zarzuca mu, że fałszował umieszczane na fakturach godziny pracy Polek, by wypłacać im jak najmniej pieniędzy - podaje RMF FM.
Firma nadal działa i zatrudnia polskie pracownice, jak podaje rozgłośnia. - Holenderskie władze przyglądają się jednak bardzo uważnie, czy prawo jest obecnie przestrzegane - powiedział korespondentce radia rzecznik prokuratora Paul van der Zanden.

Według prokuratury śledztwo jest wielowątkowe, kompleksowe i może jeszcze potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Polki mają być świadkami w sprawie. Firma nie wypłacała im całego wynagrodzenia, dodatkowo kobiety nie miały płatnych urlopów i często były poniżane.

Zobacz także
 • Polacy w Wielkiej Brytanii Wielka Brytania: Polacy stanowią większość imigrantów z nowych krajów UE
Komentarze (51)
Holenderska firma wyzyskiwała Polki? Aresztowali właściciela
Zaloguj się
 • vidi12

  Oceniono 159 razy 139

  Te Polki mają szczęście, że były wykorzystywane w Holandii. W Polsce nawet pies z kulawą nogą się o wykorzystywane pracownice nie upomni ...

 • docsnugg

  Oceniono 90 razy 84

  Wyobrażacie cobie taka informacją dotyczącą Niemek, Fracuzek czy Włoszek zatrudnionych w Holandii ?

  Polacy niestety w dalszym ciągu są obywatelami II kategorii, "Meksykananami" Europy a takie zdarzenia to kolejny,oczywisty przejaw ksenofobii spłeczeństw państw zachodnich , która jest znacznie większym problemem niz usiłuje się na przekonać, podobnie zresztą jak u nas.

  Myślę,że w takich przypadkach, kkórych jest coraz więcej w końcu powinno zacząć interweniować nasze ministerstwo spraw zagranicznych zamiast chować głowę w piasek.Trzeba zasygnalizować, że takie przestępstwa przeciw Polakom nie są tolerowane i zapobiec kolejnym.

  Dobrym pomysłem byłoby stworzenie strony internetowej wzór holenderskiej kolekcjonującej przestępstwa Polakówna, w której pokrzywdzeni przez Holendrów mogą zgłaszać przestępstwa/ wykroczenia/nadużycia. Będzie tego naprawdę sporo.

 • doni72

  Oceniono 71 razy 67

  @docsnugg
  Artykul nie podal przez jakie biuro pracowaly Polki.Mieszkam w Holandi i widze co sie dzieje.Najwiecej balaganu i krzywdy robia wlasnie polscy posrednicy i polskie biura pracy wykorzystujac sytuacje tych ludzi.Gwarantuje Ci ze gdyby te Polki byly zatrudnione brzez holenderskie biuro o ugruntowanym statusie prawnym nie doszloby do tego.Wszyscy Polacy ktorz trche sie usamodzielnili omijaja polskich posrednikow szerokim lukiem.

 • doni72

  Oceniono 43 razy 43

  @docsnugg
  Mieszkam dziesiec lat mam jakie takie rozeznanie.Dyrektor Holender,a moze nie koniecznie,choc prawdopodobnie.Tylko w systemie pracy jaki tu jest to bezposrednim pracodawca jest biuro pracy ktore wynajmuje pracownikow danej firmie.Zeby byc zatrudnionym bezposrednio w zakladzie trzeba swoje przepracowac nawet do trzech lat przez posrednika,w rolnctwie(szklarnie)malo kto robi bezposrrdnio.Teraz zeby dostac kontrakt wymagany jest stale zameldowanie w Holandi.Te kobiety na 100% tyraly dla posrednika.Rolnictwo,szklarnie,ubojnie,masarnie opanowaly my to nazywamy dzikie biura pracy z zewnatrz lub nasyawione na ludzi z zewnatrz.Bywa roznie,ale zapewniam Cie ze nikt nie jest tak przykry dla Polaka jak sam Polak,wiem ze to przykre.

 • oldtime

  Oceniono 50 razy 34

  Powinni przenieść firmę do Polski i dać pracownikom umowy - zlecenie. Będą mieli spokój do końca życia, bo u nas można wyzyskiwać pracowników w świetle prawa.

 • elkipan

  Oceniono 38 razy 30

  Właściwie...
  Nic dodać nic ująć...
  Niestety!
  Gorzej, ze i tak to się opłaca Plakom....
  Kurdewmorde!

 • azazel66

  Oceniono 49 razy 25

  na zielonej wyspie to norma i nikt nie robi sensacji tak nas wkręcił styropian !!!

 • art-100

  Oceniono 23 razy 15

  A kiedy zaczną aresztować konsumentów za masowe wykorzystywanie chińskich niewolników, często jeszcze dzieci poprzez zakup wytwarzanych przez nich produktów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje