Grodzka wicemarszałkinią Sejmu? "Dostałam taką propozycję"

29.01.2013 20:42
Anna Grodzka

Anna Grodzka (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Dostałam propozycję objęcia funkcji wicemarszałkini. Byłam pytana o to przez Janusza Palikota. Zgodziłam się pod warunkiem, że klub mi pomoże - powiedziała w TVN24 posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka. Funkcję zastępczyni Ewy Kopacz dopiero co straciła Wanda Nowicka.
- Byłam o to pytana przez Janusza Palikota. Odpowiedziałam, że tak, pod warunkiem że klub mi pomoże i że będę kontynuować to wszystko, co do tej pory robię w parlamencie - poinformowała Grodzka w "Kropce nad i" w TVN24.

Zapewniła też, że nie głosowała za odwołaniem Nowickiej. - Byłam przeciwko odwołaniu Nowickiej, bo doceniam to, co zrobiła. Być może to był błąd, z przyjęciem premii. Ale absolutnie wierzę marszałkini, że nie wiedziała, że taka decyzja została podjęta. Ufam Wandzie i wiem, że to nie było intencjonalne - powiedziała Grodzka.

"Może będą kontrowersje, taki jest Sejm"

Kandydatura posłanki Grodzkiej może mieć kłopot ze zdobyciem poparcia większości posłów. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak już zapowiedział w Polskim Radiu, że nie będzie poparcia dla tej kandydatury. Posłanka zapewniła jednak, że nie obawia się kontrowersji. - Może będą kontrowersje. To element pracy w Sejmie. Od dawna działam na rzecz tolerancji. Tak jak symbolem wolności stało się, że ja i Robert Biedroń dostaliśmy się do Sejmu. Tak, to jest moja dalsza droga - mówiła Grodzka.

Klub Ruchu Palikota wycofał w ubiegłym tygodniu poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. Poza Ruchem Palikota żaden z klubów nie zdecydował się odwołać swojego wicemarszałka.

Decyzja o tym, kto zastąpi Nowicką, ma zapaść w najbliższy czwartek na posiedzeniu klubu parlamentarnego RP.

"Nie wie, kim jest osoba transpłciowa"

Posłanka RP odniosła się też do kontrowersyjnych słów Krystyny Pawłowicz na jej temat. Polityk PiS zwracała się do niej per "pan" i w trakcie jednego ze swoich wykładów utrzymywała, że jak człowiek "nażre się hormonów, to nie staje się kobietą". - To co pani Pawłowicz i inni konserwatywni posłowie wygadywali w czasie debaty rzeczywiście opiera się o jakieś wsteczne, faszystowskie nuty - przyznała Grodzka.

Jak dodała, "jeżeli atakuje się ludzi za to kim są, za to, że są transpłciowi, to można ich atakować za rasę, kolor skory i leworęczność". - Ona (Pawłowicz - red.) nie wie, kim jest osoba transpłciowa - dodała.

Grodzka utrzymywała w rozmowie z Olejnik, że od posłanki Pawłowicz przeprosin nie oczekuje. - Nie zależy mi na przeprosinach. A jeśli, to należałyby się one tysiącom ludzi transpłciowych - skwitowała.

Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • yngwie11

  0

  Grodzilla ma swój urok. I jakie ma ładne buty.

 • jotefbees

  0

  Na prezydenta od razu!!!

 • europejczyk_prawdziwy

  0

  Pełno tu polskich skrajnie chamskich wpisów, da się to wytłumaczyć tym że inteligencja została wymordowana przez naszych sąsiadów,a pozostał jedynie klepiskowy motłoch!!!!Motłochu chce zaważyć że Polska jest już od 20lat wolna!Czas na naukę kinderszuby, ja wiem, że inteligencję nabywa się z upływem wielu pokoleń a to nie takie proste!Spóbuj motłochu bo może się to w wolej Polsce kiedyś przydać!

 • ryllaa

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rażą mnie transeksualisci, ale katolskie mordy-tak i to bardzo!

 • illuminatus1

  Oceniono 2 razy 2

  Propozycję to możesz dostać pod latarnią od jakiegoścw...a dziwolągu.
  Sku...ały aparatczyk jebany.
  wpolityce.pl/wydarzenia/31712-co-laczy-wrazliwa-anne-grodzka-z-bylym-dzialaczem-pzpr-krzysztofem-begowskim-wszystko

 • michu-najlepszy

  Oceniono 2 razy 2

  W pracy koledze urwało jaja czy On już stał się kobietą bo nie wiem jak do niego się zwracać.

 • miko_x

  Oceniono 2 razy 0

  Oj ja pierniczę - byście nie wiedzieli, że operacje były to byście pisali, że wyjątkowo nieurodziwa ta kobieta i tyle a tak to się co poniektórzy kierują jakimiś sugestiami...
  Człowiek to człowiek - Wachowski ma teraz siostrę a jakoś Matrix jest dalej lubianym filmem - krytycy za dychę...
  Gejów też się krytykuje a Eltona Johna w radiu słuchacie
  A na lesbijkę to większość facetów by popatrzeć chciała

  oczywiście to powyżej to tylko przykłady, które dla co poniektórych mogą zaprezentować znaczenie słowa - HIPOKRYZJA

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 2

  To dopiero kuriozum. Transwestyci i geje będą mieli swoją przedstawicielkę.
  A EMERYCI i renciści - okradani przez rząd i głodujący PŁATNICY podatków - NIE.

 • m.binkowski

  Oceniono 4 razy 2

  ZE ZWYKŁEJ KOBIECEJ SOLIDARNOŚCI, NIE POWINNA PANI PRZYJĄĆ TEJ PROPOZYCJI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje