Grodzka wicemarszałkinią Sejmu? "Dostałam taką propozycję"

29.01.2013 20:42
Anna Grodzka

Anna Grodzka (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Dostałam propozycję objęcia funkcji wicemarszałkini. Byłam pytana o to przez Janusza Palikota. Zgodziłam się pod warunkiem, że klub mi pomoże - powiedziała w TVN24 posłanka Ruchu Palikota Anna Grodzka. Funkcję zastępczyni Ewy Kopacz dopiero co straciła Wanda Nowicka.
- Byłam o to pytana przez Janusza Palikota. Odpowiedziałam, że tak, pod warunkiem że klub mi pomoże i że będę kontynuować to wszystko, co do tej pory robię w parlamencie - poinformowała Grodzka w "Kropce nad i" w TVN24.

Zapewniła też, że nie głosowała za odwołaniem Nowickiej. - Byłam przeciwko odwołaniu Nowickiej, bo doceniam to, co zrobiła. Być może to był błąd, z przyjęciem premii. Ale absolutnie wierzę marszałkini, że nie wiedziała, że taka decyzja została podjęta. Ufam Wandzie i wiem, że to nie było intencjonalne - powiedziała Grodzka.

"Może będą kontrowersje, taki jest Sejm"

Kandydatura posłanki Grodzkiej może mieć kłopot ze zdobyciem poparcia większości posłów. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak już zapowiedział w Polskim Radiu, że nie będzie poparcia dla tej kandydatury. Posłanka zapewniła jednak, że nie obawia się kontrowersji. - Może będą kontrowersje. To element pracy w Sejmie. Od dawna działam na rzecz tolerancji. Tak jak symbolem wolności stało się, że ja i Robert Biedroń dostaliśmy się do Sejmu. Tak, to jest moja dalsza droga - mówiła Grodzka.

Klub Ruchu Palikota wycofał w ubiegłym tygodniu poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. Poza Ruchem Palikota żaden z klubów nie zdecydował się odwołać swojego wicemarszałka.

Decyzja o tym, kto zastąpi Nowicką, ma zapaść w najbliższy czwartek na posiedzeniu klubu parlamentarnego RP.

"Nie wie, kim jest osoba transpłciowa"

Posłanka RP odniosła się też do kontrowersyjnych słów Krystyny Pawłowicz na jej temat. Polityk PiS zwracała się do niej per "pan" i w trakcie jednego ze swoich wykładów utrzymywała, że jak człowiek "nażre się hormonów, to nie staje się kobietą". - To co pani Pawłowicz i inni konserwatywni posłowie wygadywali w czasie debaty rzeczywiście opiera się o jakieś wsteczne, faszystowskie nuty - przyznała Grodzka.

Jak dodała, "jeżeli atakuje się ludzi za to kim są, za to, że są transpłciowi, to można ich atakować za rasę, kolor skory i leworęczność". - Ona (Pawłowicz - red.) nie wie, kim jest osoba transpłciowa - dodała.

Grodzka utrzymywała w rozmowie z Olejnik, że od posłanki Pawłowicz przeprosin nie oczekuje. - Nie zależy mi na przeprosinach. A jeśli, to należałyby się one tysiącom ludzi transpłciowych - skwitowała.

Zobacz także
Komentarze (243)
Grodzka wicemarszałkinią Sejmu? "Dostałam taką propozycję"
Zaloguj się
 • stefanek-miau12

  Oceniono 108 razy 48

  Witam;
  Ładne jaja, teraz w sejmie mały kurdupel będzie musiał pannę
  Grodzką prosić o głos.

 • sw247

  Oceniono 241 razy 43

  Bardzo dobra kandytatura ! i tym bardziej teraz po popisach panny pawlowicz powinna zostac wybrana na vice marszalek !!! juz widze jak pisowcow zalewa zolc !!!

 • niktwazny126

  Oceniono 249 razy 39

  Pani Anno, powodzenia. Mam nadzieję, że tym razem premier Tusk wyjaśni swoim ludziom, na czym polega tolerancja i poszanowanie drugiego człowieka. Że Jaroslaw swoim nie wyjasni, to oczywiste. Za to na sztandarach w kolejnym marszu bedą powiewały hasła o milości, dobroci, wybaczaniu i rozumieniu innego czlowieka.

 • cztery44442

  Oceniono 168 razy 34

  Wysoce cenię intelekt pani Anny Grodzkiej, zatem według mnie powinna zostać wicemarszałkiem Sejmu.
  Zresztą w obecnym Sejmie z pewnością przydadzą się osoby reprezentujące myślenie i poczucie rzeczywistości.

 • malutkipistolecik

  Oceniono 56 razy 24

  Pani poseł Grodzka ma większą klasę niż całe tak zwane "Prawo" i "Sprawiedliwość"

 • wessling

  Oceniono 93 razy 19

  Palikot gra Grodzką i będzie nią grał do zgrania, a potem zmiędli i wyrzuci.
  Ma pani jeszcze sporo dobrego do zrobienia w tym kraju, ale przyjęcie tej fuchy może zniweczyć wszelkie szanse. Zostanie pani wystawiona na pierwszy ogień i poświęcona gdy tylko sprawy przyjmą gorszy obrót. Przy całym szacunku i podziwie ( a raczej ze względu na nie ) proszę nie przyjmować tej propozycji.

 • eldemon

  Oceniono 44 razy 14

  Co Wy chcecie od tej Pani na zdjęciu powyżej? Przecież widać, że to kobieta! No niech ktoś powie, że nie!

 • sselrats

  Oceniono 71 razy 13

  Grodzka na prezydenture!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje