Gowin jednak zostaje w PO? "Premier był wręcz wściekły, ale minister podobno się kajał"

Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Jarosław Gowin podobno pokajał się. (...) Premier był bardzo zdenerwowany. Wręcz wściekły. Krytykował ministra za brak lojalności - tak w relacji "Faktów" TVN wyglądało dzisiejsze posiedzenie rządu po piątkowej scysji z udziałem premiera i ministra sprawiedliwości. Politycy ścięli się przy okazji głosowania ws. związków partnerskich. Pojawiły się głosy, że Gowin powinien zostać zdymisjonowany.
Jak wynika z relacji "Faktów", już samo przywitanie Gowina z Tuskiem przed dzisiejszym posiedzeniem rządu wyglądało na chłodne i powściągliwe. - Dyskusja trwała 40 minut. Niektórzy mówią, że była bardzo burzliwa, że premier był bardzo zdenerwowany. Wręcz wściekły. Krytykował ministra Gowina za brak lojalności, za chęć osłabienia PO. Premier powiedział, że do tej sprawy wrócimy. Na wyjazdowym spotkaniu PO może dojść do przesilenia. Co do dymisji, zdania są podzielone i większość mówi, że jej nie będzie, Jarosław Gowin podobno pokajał się na posiedzeniu rządu - relacjonowała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Starcie Tusk - Gowin

Tusk i Gowin po raz kolejny poróżnili się w piątek, kiedy Sejm odrzucił wszystkie trzy projekty w sprawie związków partnerskich zgłoszone przez kluby: PO, SLD i RP. Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania nad tymi projektami Gowin, występując z trybuny sejmowej, powiedział, że w jego ocenie wszystkie trzy projekty są sprzeczne z art. 18 konstytucji.

Po Gowinie głos zabrał premier. - Kiedy mówię o potrzebie wyjaśnienia stanowiska, ponieważ padło tu pytanie o stanowisko rządu, to minister Jarosław Gowin wygłosił tutaj swoją osobistą opinię; nie ma stanowiska instytucji rządowych w tej sprawie - oświadczył premier.

Podkreślił, że "w łonie rządu są politycy prezentujący różne poglądy w tej kwestii". - I Rada Ministrów nie ma w zwyczaju głosować większościowo stanowiska rządu wtedy, kiedy widać, że konsens nie jest możliwy - podkreślił Tusk.

"Czerwona kartka dla Gowina"

- Za piątkowe głosowanie przeciw projektowi PO o związkach partnerskich Gowinowi należy się czerwona kartka, czyli usunięcie z rządu - uważa Jerzy Osiatyński . Politolodzy są jednak zdania, że nie dojdzie do tego szybko. Jak dodają, częste zgrzyty między premierem Tuskiem a Gowinem na dłuższą metę wcale Platformie nie szkodzą. - Można odnieść wrażenie, że "lemingi" są większymi analfabetami politycznymi niż "mohery" - mówi dr Rafał Chwedoruk.

Zobacz także
 • Poparcie dla PO według SMG/KRC od września z zaznaczonymi głosowaniami na światopoglądowymi projektami Czerwona kartka dla Gowina? "Bez niego Tusk w szachu, konserwatyści są mu potrzebni"
 • Jarosław Gowin i Artur Dunin (obaj PO) Dunin: "Pan Gowin wyszedł przed szereg. Niech zakaże rozwodów, bo zagrażają małżeństwom"
 • Donald Tusk i Jarosław Gowin wchodzą na salę sejmową na serię głosowań nad projektami ustaw o związkach partnerskich Premier Gowin? "Starł się z Tuskiem, bo gra swoją grę. Może to on zrealizuje w końcu PO-PiS"
Komentarze (172)
Gowin jednak zostaje w PO? "Premier był wręcz wściekły, ale minister podobno się kajał"
Zaloguj się
 • medycynaradziecka

  Oceniono 173 razy 137

  Tusk wściekły... Gowin podobno się kajał... No, cała Kolenda...

 • interstatelovesongs

  Oceniono 160 razy 114

  kajać to on się może w konfesjonale.

 • jerjar

  Oceniono 137 razy 85

  Podobno Gowin kajał się, bo kiedy przemawiał, miał przekrzywiony krawat, a premier go strasznie obsobaczył, bo image Platformy w ten sposób osłabił.

 • bjuras

  Oceniono 115 razy 75

  Panowie Gowin i Tusk, proszę o bisy. Wiele bisów. Wyborcy muszą przejrzeć na oczy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 103 razy 69

  Mogę zostać komentatorem politycznym DDTVN bo przewidziałem dokładnie taki rozwój sprawy. Pani redaktor Zaleska powinna sie obawiać o swoją pracę:)))))

  Premier Tusk, który ma używa tytułu premiera RP był bardzo niezadowolony. Premier Gowin który naprawdę rządzi rządem i Plebanią Obywatelską nieszczerze się pokajał.

  Nie ma sprawy.

 • chi_neng1

  Oceniono 121 razy 63

  Obawiam sie, ze jezeli jeszcze tym razem bedzie mu (Gowinowi) wybaczone, to tym razem bedzie o jeden raz za duzo ....

  PANIE PREMIERZE ......!!!

 • konigin

  Oceniono 43 razy 39

  Szczerze watpie w kajanie Gowina. Premier to nie Opus Dei, a Kancelaria Premiera to nie konfesjonal.

 • vomitorium1

  Oceniono 49 razy 29

  a co to
  dla takiego
  jest się pokajać (?)
  (jak ktoś
  się biczuje
  i zamiast
  podwiązek
  nosi ”kotwiczki”
  na szczupaka)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje