Ruch Palikota składa zawiadomienie do prokuratury na posłankę Pawłowicz

29.01.2013 15:20
Krystyna Pawłowicz podczas spotkania w klubie Gazety Polskiej, styczeń 2013

Krystyna Pawłowicz podczas spotkania w klubie Gazety Polskiej, styczeń 2013 (Fot. Mazowiecka.tv)

- W związku z wypowiedziami Krystyny Pawłowicz postanawiamy złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego - powiedział Andrzej Rozenek. Rzecznik klubu Ruch Palikota wyjaśnił, że ich zdaniem posłanka PiS otwarcie nawołuje do nienawiści, co jest w Polsce karalne.
Pismo ma zostać jutro rano dostarczone do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Uzasadniając złożenie wniosku, Andrzej Rozenek powiedział, że w dokumencie zawarte są obszerne cytaty z posłanki Pawłowicz, które są niczym innym, jak publicznym nawoływaniem do nienawiści, a to - zdaniem Ruchu Palikota - wyczerpuje znamiona czynu zabronionego opisanego w art. 256. Kodeksu karnego:

"Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

- W tej sytuacji Ruch poczuł się zobowiązany do zawiadomienia prokuratury. Liczymy na to, że śledczy rozpoczną odpowiednie postępowanie, które w konsekwencji doprowadzi do odebrania pani posłance możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce - powiedział poseł Rozenek.

"Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą"

Krystyna Pawłowicz kilka dni temu mówiła w Sejmie, że homoseksualiści "naruszają poczucie estetyki". - Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą. Projekty są sprzeczne z konstytucją, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności. Ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czym naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków - przekonywała.

Z kolei na początku roku podczas spotkania Klubu Gazety Polskiej Pawłowicz znieważała posłankę Annę Grodzką, kwestionując, że jest kobietą. - Idź pan do sądu. Jak ja widzę faceta obok siebie, to jak mogę się zwracać "proszę pani". (...) To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów, to jest kobietą. Kod genetyczny tu decyduje. Daj pan badanie krwi, zrobimy. Tego nie zmieni żadna operacja - mówiła z wyraźną satysfakcją posłanka PiS.

Zobacz także
Komentarze (182)
Zaloguj się
 • malgosia592

  0

  Odnosnie pawlowicz....Jest samotna i nieszczesliwa ,stad te zle emocje.Szkoda jej biedna bo niekochana

 • abhaod

  0

  a do rosyjskiego namiestnika też napisali ?

 • kyoden77

  Oceniono 2 razy 0

  Fragment listu do pani Pawłowicz (za dziennik.pl):

  "Rozumiem, że była Pani kiedyś w związku homoseksualnym, łączył Was tylko seks, związek był hedonistyczny, autodestrukcyjny i jałowy. Czuła się Pani używana? Pytam jak człowiek człowieka: czy to zemsta na tamtej kobiecie, że nie okazała Pani nawet trochę czułości? Dlaczego Pani zakłada, że wszystkie związki są takie, jak tamten Pani związek? To dlatego postanowiła Pani już się z nikim nie wiązać? Ja bym radził próbować dalej, wierzyć w miłość.

  Mówiła też Pani w jednym z programów tv, że jałowość i seksualny charakter związków homoseksualnych potwierdzono już badaniami. Proszę podać mi datę i badacza, bo chyba coś umknęło mojej uwadze, a lubię być na bieżąco.

  Skoro nie jest Pani mężatką i nie ma dzieci, czy nie oznacza to, że jest Pani "społecznie nieużyteczna"? Jaki jest sens Pani istnienia? Jeżeli osoby homoseksualne są społecznie bezużyteczne, to dlaczego muszą płacić podatki? Po to żeby fundować "słodkie życie" niezamężnym, bezdzietnym kobietom jak Pani?

  Sylwester"

  W pełni popieram i podpisuję się dwiema rękami.

 • kyoden77

  0

  Ad. dejtrejder: W pełni się zgadzam! Dodam jeszcze, że w wieku Pawłowicz bycie starą panną nie jest naturalne. Albo ktoś jej zrobił lub robił krzywdę w młodości, co znalazło odbicie w jej seksualności - czytaj: staropanieństwu, albo faktycznie może być lesbijką - przynajmniej jej powierzchowność tudzież zachowanie na to dość wyraźnie wskazują. Faktycznie są homoseksualiści, którym ktoś napakował do głowy, że orientację można leczyć, po czym u takich osobników dochodzi do subiektywnego "wyparcia" prawdziwej odmienności seksualnej. Można na ten temat sporo artukułów znaleźć, książki też o tym traktują. Takie osoby podświadomie nadal są homoseksualne, a próby układania sobie życia z płcią przeciwną nie układają się. Jest wiele takich przykładów. W konsekwencji może dojść do pojawienia się agresywnych zachowań wobec osobników tej samej faktycznie, a skrywanej przed samym sobą orientacji.

 • dejtrejder

  Oceniono 1 raz 1

  Faktycznie patrzę na tą przypadkową posłankę Pawłowicz i kobiety tam nie dostrzegam. Na dodatek stara panna...to raczej jakiś kobieton jak mówił kiedyś jej klubowy kolega Jacuś Kurski. Chyba w sejmie siedział zbyt blisko niej stąd to bardzo trafne określenie :) A w ogóle to uważam, że lepsza lesbijka niż stara panna.

 • kyoden77

  Oceniono 2 razy 0

  @antyburak1:
  Ciekawe co by było, gdyby zacząć odgrzebywać życiorysy twój i twojej rodziny do piątego pokolenia wstecz. Może opublikuj swój, pobawimy się co?

 • kyoden77

  Oceniono 4 razy 4

  Ta kobieta swoim zachowaniem dokonuje gwałtu na swojej ojczyźnie, dla której zdecydowała się służyć zasiadając w parlamencie. Okazuje totalny brak szacunku dla instytucji, której jest częścią, a co za tym idzie, dla narodu i kraju. Dla wyborców i dla samej Konstytucji. Różnice opinii i poglądów są i były rzeczą naturalną, od kiedy ludzie nauczyli się mówić i myśleć abstrakcyjnie, ale mamy XXI wiek, kilka stuleci mozolnej pracy nad wypracowaniem standardów demokracji i debaty publicznej i rzeczą niedopuszczalną jest, żeby dyskusję na jakikolwiek temat sprowadzać do tak żenująco niskiego i prymitywnego poziomu. Przypominam, że Sejm III RP ma za sobą debaty poruszajace znacznie trudniejsze tematy i jakoś nie przypominam sobie, żeby dotychczas ktokolwiek zachowywał się w podobnie bydlacki sposób jak ta pani. Tym bardziej, że posiada tytuł profesora, z czego jest niebywale dumna i z czym się tu i tam obnosi.
  A skoro już czyni się odwołania do Konstytucji, to:
  Art.31, Pkt. 2: "Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje." O ile mi wiadomo, zmiana płci nie jest w Polsce zabroniona, więc jeśli pani Grodzka chce się tytułować per Pani, a pani Pawłowicz tego nie szanuje, pogwałca niniejszym powyższy artykuł.
  Art. 32: Pkt.1: "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne".
  - Pkt. 2: "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".
  To chyba oczywiste, że Pawłowicz pogwałciła również ten artykuł Konstytucji. Tak więc rzeczona pani posłanka wyciera sobie swoją paskudną zapienioną twarz konstytucją, powołując się przy tym na... samą konstytucję. Tak perfidne wybiórcze traktowanie tego najświętszego aktu prawnego dowodzi tylko, że Pawłowicz ma w głębokim poważaniu konstytucję, a Art. 18 przytacza i nań się powołuje, bo jest on jako taki wygodny i zbieżny z jej poglądami. Zadam więc pytanie: Jak taka cyniczna kanalia może reprezentować nawet ułamek procenta narodu w najwyższej instytucji jaką jest parlament?! Jako Polak stanowczo protestuję i uważam, że powinno się tę panią odsunąć od władzy, postawić przed Trybunałem Stanu oraz doprowadzić do prokuratury za złamanie prawa.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 3 razy 3

  Normalnie stara panna i jej wali na dekiel.

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 5 razy 1

  Palikot... kiedy CBA przeswietli jego dzialanosc w lublinie???

  Chyba nigdy, bo pewnie musialoby wrocic do warszawy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje