Ruch Palikota składa zawiadomienie do prokuratury na posłankę Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz podczas spotkania w klubie Gazety Polskiej, styczeń 2013

Krystyna Pawłowicz podczas spotkania w klubie Gazety Polskiej, styczeń 2013 (Fot. Mazowiecka.tv)

- W związku z wypowiedziami Krystyny Pawłowicz postanawiamy złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego - powiedział Andrzej Rozenek. Rzecznik klubu Ruch Palikota wyjaśnił, że ich zdaniem posłanka PiS otwarcie nawołuje do nienawiści, co jest w Polsce karalne.
Pismo ma zostać jutro rano dostarczone do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.

Uzasadniając złożenie wniosku, Andrzej Rozenek powiedział, że w dokumencie zawarte są obszerne cytaty z posłanki Pawłowicz, które są niczym innym, jak publicznym nawoływaniem do nienawiści, a to - zdaniem Ruchu Palikota - wyczerpuje znamiona czynu zabronionego opisanego w art. 256. Kodeksu karnego:

"Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

- W tej sytuacji Ruch poczuł się zobowiązany do zawiadomienia prokuratury. Liczymy na to, że śledczy rozpoczną odpowiednie postępowanie, które w konsekwencji doprowadzi do odebrania pani posłance możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce - powiedział poseł Rozenek.

"Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą"

Krystyna Pawłowicz kilka dni temu mówiła w Sejmie, że homoseksualiści "naruszają poczucie estetyki". - Zjawisko związków jednopłciowych jest sprzeczne z naturą. Projekty są sprzeczne z konstytucją, są szkodliwe, niesprawiedliwe, naruszają zasadę równości, prawo do intymności. Ekshibicjonistycznie pozwalają obnosić w przestrzeni publicznej skłonności seksualne, czym naruszają poczucie estetyki i moralności większości Polaków - przekonywała.

Z kolei na początku roku podczas spotkania Klubu Gazety Polskiej Pawłowicz znieważała posłankę Annę Grodzką, kwestionując, że jest kobietą. - Idź pan do sądu. Jak ja widzę faceta obok siebie, to jak mogę się zwracać "proszę pani". (...) To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów, to jest kobietą. Kod genetyczny tu decyduje. Daj pan badanie krwi, zrobimy. Tego nie zmieni żadna operacja - mówiła z wyraźną satysfakcją posłanka PiS.

Zobacz także
 • 40 naukowców wysłało list otwarty w sprawie ostatnich wypowiedzi posłanki PiS Krystyny Pawłowicz Naukowcy: "Nie wzywamy prof. Pawłowicz do opamiętania. Nie wierzymy w cuda" [LIST]
 • Anna Grodzka Ks. Michalczyk o słowach Pawłowicz: Ręce opadają. Ale to uwaga też to do drugiej strony
 • Krystyna Pawłowicz (PIS) przed głosowaniem w Sejmie nad ustawa o związkach partnerskich Usuną Pawłowicz z uczelni? Rektor: Pismo w tej sprawie wyrzucę do kosza
Komentarze (182)
Ruch Palikota składa zawiadomienie do prokuratury na posłankę Pawłowicz
Zaloguj się
 • ar1adna

  Oceniono 579 razy 463

  Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że Grodzka wygląda bardziej kobieco od Pawłowicz?

 • fakiba

  Oceniono 303 razy 253

  Stopnie naukowe jak widać i słychać nie robią z chama człowieka kulturalnego

 • e-komentarz

  Oceniono 186 razy 160

  Krystyna Pawłowicz (ur. 14 kwietnia 1952 w Wojcieszowie) – polska prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych. Jest niezamężna i bezdzietna. Mieszka w Warszawie.
  pl.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Paw%C5%82owicz
  Dlaczego na doktora wszyscy mówią profesor, a mogliby tylko jej studenci?

  W szybkie skazanie jej przez sąd nie wierzę, ale jest nadzieja że trochę to jej chamstwo
  przytemperuje.

 • cillian1

  Oceniono 125 razy 93

  Wolę, abyście zajęli się wydatkami na kler - wyciągnijcie z Sejmu kwity, ile kasy idzie na tych debili!

 • nadordynariusz

  Oceniono 86 razy 70

  Wątpię czy prokuratura na wskroś przeżarta konserwatyzmem, usłużna wobec funkcjonariuszy KK i PiS podejmie tą sprawę w sposób zadowalający.

 • felss

  Oceniono 93 razy 65

  Hurrrraaaa! I za kłaki.

 • augenthaler

  Oceniono 31 razy 29

  W tym akurat sie z Palikotem zgadzam. Wypowiedzi Pawlowicz w sposob ewidentny kojarza sie z antysemicka propaganda hitlerowska. Wowczas rowniez w obiegu oficjalnym o innych ludziach i narodach mowilo sie w sposob az tak pogardliwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje