Kaczyński pytany o Pawłowicz: Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, to będziemy się wypowiadać

29.01.2013 12:57
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

Jarosław Kaczyński zapytany o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz uchylił się od odpowiedzi. - Jeżeli będziecie przepytywać Tuska, to wtedy ja się też wypowiem, na razie nie widzę żadnych powodów - powiedział prezes PiS. Po raz kolejny zarzucił mediom stronniczość.
Podczas konferencji prasowej, podczas której PiS komentował najnowsze wyniki gospodarcze, padło pytanie o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz, która w sposób obraźliwy wypowiadała się o poseł Annie Grodzkiej. - Czy przystoi pani profesor wypowiadać się na temat czyjegoś wyglądu i zwracanie się do kobiety per pan? Czy podpisuje się pan pod tymi słowami? - padło pytanie z sali.

- Jeżeli chodzi o zainteresowanie wypowiedziami pani profesor, jeżeli dojdzie w Polsce do takiej sytuacji, kiedy bardzo liczne, często obraźliwe i chamskie po prostu wypowiedzi drugiej strony w stosunku do nas będą tak samo omawiane, to wtedy będziemy o tym rozmawiać. Na razie tak nie jest, także proszę nie pytać, bo nie mam zamiaru w tej sprawie się wypowiadać. Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, Halickim i tym podobnym, to będziemy się wypowiadać - odpowiedział Kaczyński.

Dopytywany, jak zachowa się PiS, jeśli Ruch Palikota wysunie kandydaturę pani Grodzkiej na wicemarszałka, odpowiedział krótko: - Zagłosujemy przeciw.

Dziennikarze próbowali dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej sprawy, jednak prezes PiS nie chciał jej komentować. Wskazywał jedynie, że jego zdaniem najpierw powinna zmienić się sytuacja w polskich mediach, które są stronnicze.

Związki? Co do meritum zgadzam się z Gowinem

Prezes Kaczyński pytany o sprawę odrzuconych trzech projektów ustaw o związkach partnerskich przyznał, że jest po stronie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zdaniem lidera PiS, projekty te są sprzeczne z konstytucją a także ze zdrowym rozsądkiem.

- Co do meritum, to jestem po stronie Jarosława Gowina. Wszystkie projekty są sprzeczne z konstytucją a poza tym także ze zdrowym rozsądkiem - powiedział Kaczyński komentując różnicę zdań w sprawie projektów dotyczących związków partnerskich między premierem a szefem resortu sprawiedliwości.

- Ale nie kibicuję tutaj nikomu. Nie jestem od tego, żeby kibicować politykom PO - dodał prezes PiS.

Kaczyński pytany był również czy w Prawie i Sprawiedliwości ewentualnie znalazłoby się miejsce dla Gowina. - Nic nie słyszałem o tym, że minister Gowin zgłaszał się do PiS. Pytanie jest oderwane od rzeczywistości - ocenił lider PiS.

Jak dodał, "to są sprawy PO i kwestia tego, czy jest to partia, która narzuca siłą poprawność polityczną, czy nie będzie chciała iść tą drogą".

Zaznaczył, że sam jako premier nigdy nie zetknął się z taką sytuacją. - Widocznie byłem trochę sprawniejszym premierem - powiedział Kaczyński.Zobacz także
Komentarze (296)
Kaczyński pytany o Pawłowicz: Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, to będziemy się wypowiadać
Zaloguj się
 • senny

  Oceniono 412 razy 300

  Jakby Kaczka chciał zrobic psikusa Tuskowi, to wycofałby sie z polityki. Jedyny powód głosowania na Tuska by zniknął.

 • aqqwa

  Oceniono 222 razy 182

  Prezes wie co sądzi o Pawłowicz ale nie powie, najpierw Tusk musi się rozliczyć z wszystkich obraźliwych wypowiedzi jakie padły pod adresem braci Kaczyńskich od czasów Mieszka I.

 • andrzej.frant

  Oceniono 225 razy 169

  Pytanie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości - odpowiedział polityk.
  Zupełnie oderwany od rzeczywistości.

 • remo29

  Oceniono 195 razy 155

  Ooo... Prezes się pojawił? Znaczy słupki Tuskowi skoczą. I cały szum w pizdu.
  --
  parada karzełków

 • white_lake

  Oceniono 258 razy 154

  wrócił :) stary niezawodny Kaczor
  jednak jest nie do zdarcia
  he he he

  tylko jakby nie rozumie, że Polska przez te ostatnie 3 tygodnie bardzo się zmieniła

 • sw247

  Oceniono 234 razy 126

  Jak widze i slysze tych najbardziej produktywnych i najprawdziwszych polakow czyli kawalera kaczynskiego i panne pawlowicz to jestem pierwszy za eutanazja !!!

 • kkolega12

  Oceniono 133 razy 97

  sluchalem dzis tej konferencji i po raz kolejny wsluchalem sie w slowa prezesa. i tak sobie pomyslalem, skoro prawica lustruje wszystkich i wszystko , to ja lustrowal nie bede tylko zadam publicznie pytanie. mianowicie mamusia jarka pracowala w instytucie j. polskiego- to ja sie pytam kto ja tam zatrudnil skoro nie potrafila poslugiwac sie poprawna polszczyzna ?!?!? wniosek swoj formuluje na podstawie bledow gramatycznych jakie popelnial i popelnia prezes. prezes laskaw byl powiedziec - "wzielem" -poprawnie "wzialem" prezes mowi "poszlem" podczas gdy poprawna forma jest "poszedlem" itp. itd. wychodzi mi na to, ze albo brezes byl gluchy na nauke polskiego w domu ( zwykle polskiego czlowiek uczy sie od rodzicow) albo rodzice byly wyjatkowymi prostakami majacymi problemy z poprawna polszczyzna.

 • pogostarek

  Oceniono 39 razy 27

  Ten gość nie ma już żadnej godności, nie będę komentował bełkotu żadnego pisowca. Wystarczy ze zasyfili wawel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje