Kaczyński pytany o Pawłowicz: Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, to będziemy się wypowiadać

29.01.2013 12:57
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

Jarosław Kaczyński zapytany o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz uchylił się od odpowiedzi. - Jeżeli będziecie przepytywać Tuska, to wtedy ja się też wypowiem, na razie nie widzę żadnych powodów - powiedział prezes PiS. Po raz kolejny zarzucił mediom stronniczość.
Podczas konferencji prasowej, podczas której PiS komentował najnowsze wyniki gospodarcze, padło pytanie o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz, która w sposób obraźliwy wypowiadała się o poseł Annie Grodzkiej. - Czy przystoi pani profesor wypowiadać się na temat czyjegoś wyglądu i zwracanie się do kobiety per pan? Czy podpisuje się pan pod tymi słowami? - padło pytanie z sali.

- Jeżeli chodzi o zainteresowanie wypowiedziami pani profesor, jeżeli dojdzie w Polsce do takiej sytuacji, kiedy bardzo liczne, często obraźliwe i chamskie po prostu wypowiedzi drugiej strony w stosunku do nas będą tak samo omawiane, to wtedy będziemy o tym rozmawiać. Na razie tak nie jest, także proszę nie pytać, bo nie mam zamiaru w tej sprawie się wypowiadać. Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, Halickim i tym podobnym, to będziemy się wypowiadać - odpowiedział Kaczyński.

Dopytywany, jak zachowa się PiS, jeśli Ruch Palikota wysunie kandydaturę pani Grodzkiej na wicemarszałka, odpowiedział krótko: - Zagłosujemy przeciw.

Dziennikarze próbowali dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej sprawy, jednak prezes PiS nie chciał jej komentować. Wskazywał jedynie, że jego zdaniem najpierw powinna zmienić się sytuacja w polskich mediach, które są stronnicze.

Związki? Co do meritum zgadzam się z Gowinem

Prezes Kaczyński pytany o sprawę odrzuconych trzech projektów ustaw o związkach partnerskich przyznał, że jest po stronie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zdaniem lidera PiS, projekty te są sprzeczne z konstytucją a także ze zdrowym rozsądkiem.

- Co do meritum, to jestem po stronie Jarosława Gowina. Wszystkie projekty są sprzeczne z konstytucją a poza tym także ze zdrowym rozsądkiem - powiedział Kaczyński komentując różnicę zdań w sprawie projektów dotyczących związków partnerskich między premierem a szefem resortu sprawiedliwości.

- Ale nie kibicuję tutaj nikomu. Nie jestem od tego, żeby kibicować politykom PO - dodał prezes PiS.

Kaczyński pytany był również czy w Prawie i Sprawiedliwości ewentualnie znalazłoby się miejsce dla Gowina. - Nic nie słyszałem o tym, że minister Gowin zgłaszał się do PiS. Pytanie jest oderwane od rzeczywistości - ocenił lider PiS.

Jak dodał, "to są sprawy PO i kwestia tego, czy jest to partia, która narzuca siłą poprawność polityczną, czy nie będzie chciała iść tą drogą".

Zaznaczył, że sam jako premier nigdy nie zetknął się z taką sytuacją. - Widocznie byłem trochę sprawniejszym premierem - powiedział Kaczyński.Zobacz także
Komentarze (296)
Kaczyński pytany o Pawłowicz: Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, to będziemy się wypowiadać
Zaloguj się
 • senny

  Oceniono 412 razy 300

  Jakby Kaczka chciał zrobic psikusa Tuskowi, to wycofałby sie z polityki. Jedyny powód głosowania na Tuska by zniknął.

 • aqqwa

  Oceniono 222 razy 182

  Prezes wie co sądzi o Pawłowicz ale nie powie, najpierw Tusk musi się rozliczyć z wszystkich obraźliwych wypowiedzi jakie padły pod adresem braci Kaczyńskich od czasów Mieszka I.

 • andrzej.frant

  Oceniono 225 razy 169

  Pytanie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości - odpowiedział polityk.
  Zupełnie oderwany od rzeczywistości.

 • remo29

  Oceniono 195 razy 155

  Ooo... Prezes się pojawił? Znaczy słupki Tuskowi skoczą. I cały szum w pizdu.
  --
  parada karzełków

 • white_lake

  Oceniono 258 razy 154

  wrócił :) stary niezawodny Kaczor
  jednak jest nie do zdarcia
  he he he

  tylko jakby nie rozumie, że Polska przez te ostatnie 3 tygodnie bardzo się zmieniła

 • sw247

  Oceniono 234 razy 126

  Jak widze i slysze tych najbardziej produktywnych i najprawdziwszych polakow czyli kawalera kaczynskiego i panne pawlowicz to jestem pierwszy za eutanazja !!!

 • kkolega12

  Oceniono 133 razy 97

  sluchalem dzis tej konferencji i po raz kolejny wsluchalem sie w slowa prezesa. i tak sobie pomyslalem, skoro prawica lustruje wszystkich i wszystko , to ja lustrowal nie bede tylko zadam publicznie pytanie. mianowicie mamusia jarka pracowala w instytucie j. polskiego- to ja sie pytam kto ja tam zatrudnil skoro nie potrafila poslugiwac sie poprawna polszczyzna ?!?!? wniosek swoj formuluje na podstawie bledow gramatycznych jakie popelnial i popelnia prezes. prezes laskaw byl powiedziec - "wzielem" -poprawnie "wzialem" prezes mowi "poszlem" podczas gdy poprawna forma jest "poszedlem" itp. itd. wychodzi mi na to, ze albo brezes byl gluchy na nauke polskiego w domu ( zwykle polskiego czlowiek uczy sie od rodzicow) albo rodzice byly wyjatkowymi prostakami majacymi problemy z poprawna polszczyzna.

 • pogostarek

  Oceniono 39 razy 27

  Ten gość nie ma już żadnej godności, nie będę komentował bełkotu żadnego pisowca. Wystarczy ze zasyfili wawel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje