Kaczyński pytany o Pawłowicz: Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, to będziemy się wypowiadać

29.01.2013 12:57
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

Jarosław Kaczyński zapytany o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz uchylił się od odpowiedzi. - Jeżeli będziecie przepytywać Tuska, to wtedy ja się też wypowiem, na razie nie widzę żadnych powodów - powiedział prezes PiS. Po raz kolejny zarzucił mediom stronniczość.
Podczas konferencji prasowej, podczas której PiS komentował najnowsze wyniki gospodarcze, padło pytanie o sprawę prof. Krystyny Pawłowicz, która w sposób obraźliwy wypowiadała się o poseł Annie Grodzkiej. - Czy przystoi pani profesor wypowiadać się na temat czyjegoś wyglądu i zwracanie się do kobiety per pan? Czy podpisuje się pan pod tymi słowami? - padło pytanie z sali.

- Jeżeli chodzi o zainteresowanie wypowiedziami pani profesor, jeżeli dojdzie w Polsce do takiej sytuacji, kiedy bardzo liczne, często obraźliwe i chamskie po prostu wypowiedzi drugiej strony w stosunku do nas będą tak samo omawiane, to wtedy będziemy o tym rozmawiać. Na razie tak nie jest, także proszę nie pytać, bo nie mam zamiaru w tej sprawie się wypowiadać. Jak TVN zajmie się Niesiołowskim, Halickim i tym podobnym, to będziemy się wypowiadać - odpowiedział Kaczyński.

Dopytywany, jak zachowa się PiS, jeśli Ruch Palikota wysunie kandydaturę pani Grodzkiej na wicemarszałka, odpowiedział krótko: - Zagłosujemy przeciw.

Dziennikarze próbowali dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej sprawy, jednak prezes PiS nie chciał jej komentować. Wskazywał jedynie, że jego zdaniem najpierw powinna zmienić się sytuacja w polskich mediach, które są stronnicze.

Związki? Co do meritum zgadzam się z Gowinem

Prezes Kaczyński pytany o sprawę odrzuconych trzech projektów ustaw o związkach partnerskich przyznał, że jest po stronie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Zdaniem lidera PiS, projekty te są sprzeczne z konstytucją a także ze zdrowym rozsądkiem.

- Co do meritum, to jestem po stronie Jarosława Gowina. Wszystkie projekty są sprzeczne z konstytucją a poza tym także ze zdrowym rozsądkiem - powiedział Kaczyński komentując różnicę zdań w sprawie projektów dotyczących związków partnerskich między premierem a szefem resortu sprawiedliwości.

- Ale nie kibicuję tutaj nikomu. Nie jestem od tego, żeby kibicować politykom PO - dodał prezes PiS.

Kaczyński pytany był również czy w Prawie i Sprawiedliwości ewentualnie znalazłoby się miejsce dla Gowina. - Nic nie słyszałem o tym, że minister Gowin zgłaszał się do PiS. Pytanie jest oderwane od rzeczywistości - ocenił lider PiS.

Jak dodał, "to są sprawy PO i kwestia tego, czy jest to partia, która narzuca siłą poprawność polityczną, czy nie będzie chciała iść tą drogą".

Zaznaczył, że sam jako premier nigdy nie zetknął się z taką sytuacją. - Widocznie byłem trochę sprawniejszym premierem - powiedział Kaczyński.Zobacz także
Komentarze (296)
Zaloguj się
 • teodoriusz

  0

  No teraz Pawlowicz to nie wycofaja ale potem to tak.

 • redakotr

  0

  To już TVN dla Prezesa jest koszerna? Koniec świata... jeszcze dojdzie do tego że zacznie mięso jadać w piątki...

 • maradona1986

  0

  krązą słuchy ze Jarek był po urodzeniu dziewczynką powinno to wyjaśnic komisja śledcza złozona z psychiatrów i seksuologów.

 • ryllaa

  0

  Ta największa sierotka RP, nadal nie ma w sobie odrobiny pokory!

 • koloratura1

  0

  Ja rozumiem, że "na bezrybiu i rak ryba", więc skoro od lat mamy tylko taką opozycję - trzeba czasami i do niej zwrócić się z pytaniem...

 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  ten kaczy zapyzialy zasrany kurdupel porownuje sie do tuska. to kacze gowno ma niebywaly tupet!

 • patriotaa

  Oceniono 2 razy 0

  www.bankier.pl/wiadomosc/Grudniowe-zalamanie-koniunktury-gospodarczej-2707511.html

 • politol59

  0

  Wystarczy że sie trzeba zajmować jego wymysłami.

 • candid13

  Oceniono 3 razy 1

  prezes prezentuje obecnie faze paranoi depresyjnej i wtedy zajmuje sie gospodarka o ktorej nie ma nawet fioletowego pojecia

  wkrotce nastapi faza paranoi maniakalnej i bedzie taniec w takt smolenski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje