Atak na hotel w Kairze. Obsługa wysłała SOS na Twitterze

Obsługa hotelu na Twitterze wzywała pomocy

Obsługa hotelu na Twitterze wzywała pomocy (fot. screen Twitter)

Luksusowy hotel w Kairze w Egipcie został zaatakowany w nocy przez zamaskowanych napastników. Obsługa zabarykadowała się w budynku i wysłała na Twitterze prośbę o pomoc. Siły bezpieczeństwa już opanowały sytuację.
Zamaskowani napastnicy wtargnęli do hotelu Semiramis Intercontinental w nocy. Sforsowali frontowe wejście i dostali się do hotelowego lobby, gdzie splądrowali bankomat.

Są już wewnątrz, pomocy!

"Zostaliśmy zaatakowani. Kilku bandytów weszło już do środka. Potrzebujemy pomocy" - taki komunikat pojawił się w nocy na koncie hotelu. Po kilku chwilach pojawił się kolejny: "Już pokonali drzwi, bandyci weszli do lobby". Przez około godzinę pracownicy zabarykadowani w hotelu ponawiali dramatyczne prośby. "SOS. Jeśli ktokolwiek zna kogoś w wojsku, policji czy rządzie, przekażcie komunikat. Potrzebujemy pomocy!"

Użytkownicy Twittera podeszli do pierwszych komunikatów z rezerwą. Nie od razu uwierzyli, że atak rzeczywiście ma miejsce. Dopiero po około dwóch godzinach od pierwszej informacji pracownicy hotelu napisali, że na miejsce przybyły siły specjalne i opanowały sytuację.

Goście opuszczają Semiramis

Tylko 45 osób zdecydowało się pozostać w Semiramis - informuje Egypt Independent. Rano większość gości wymeldowała się ze splądrowanego przez tłum hotelu. Podobnie reagują turyści mieszkający w sąsiednich hotelach. Szef hotelu zapowiedział też, że będzie domagał się od ministerstwa turystyki odszkodowania za straty poniesione przez hotel w ostatnich dniach podczas starć sił bezpieczeństwa z protestującym tłumem.

Weekend zamieszek w Egipcie

Atak na Semiramis to element zamieszek, które od piątku trwają w całym Egipcie. Zaczęło się od demonstracji w związku z drugą rocznicą ludowej rewolucji, która obaliła prezydenta Hosniego Mubaraka. W sobotę starcia wybuchły też w Port Said, po wyroku skazującym na karę śmierci 21 uczestników zajść po meczu piłkarskim w lutym 2012 roku. W niedzielę w Kairze policjanci użyli gazu łzawiącego wobec dziesiątków demonstrantów obrzucających ich kamieniami i koktajlami Mołotowa. Był to czwarty dzień protestów przeciwko - jak to określono - zagrabieniu władzy przez islamistów.

Komentarze (30)
Atak na hotel w Kairze. Obsługa wysłała SOS na Twitterze
Zaloguj się
 • tyrant_88

  Oceniono 142 razy 78

  Zastanawiam się po co ludzie jeżdżą do na bliski wschód. Żeby zrobić sobie zdjęcie z piramidami i pojeździć na wielbłądzie? No dobrze do Afryki, ale Ci turyści sami pewnie nie wiedzą że Egipcjanie wymarli dawno temu podbici przez dzicz arabską. Prawdziwi Egipcjanie stanowią mniejszość koptyjską.
  Pomijając przywłaszczone sobie przez arabów piramidy, macie tam wszystko co na bliskim wschodzie - wypas kóz, bicie pokłonów pięć razy dziennie, no i oczywiście obowiązkowo bicie żony nawet kiedy zupa nie była za słona, tak ot tradycja.

 • far_far_away

  Oceniono 52 razy 48

  Użytkownicy Twittera nie uwierzyli w napad.
  Pracownicy hotelu powinni napisać, że za pół godziny w tym hotelu jest impreza. Od razu by się zleciało kilka tysięcy osób. I to tyle jeżeli chodzi o poziom umysłowy ludzi używających portali społecznościowych.

 • oh.bordello

  Oceniono 25 razy 23

  Jezeli to lususowy hotel to Polscy turysci sa bezpieczni.
  Z reguly pytaja o lasty i tanie hotele.

 • laksmana

  Oceniono 23 razy 19

  Niedługo ludzie będą wzywać kartkę na Twitterze, albo straż pożarną na Fejsbuku.

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 26 razy 18

  ,,Obsługa wysłała SOS na Twitterze,, - gratulacje za systemy zapewniające bezpieczeństwo gości hotelowych. Pewnie w kurortach w razie W, będą wysyłać sygnały dymne ... Dziwię się ludziskom wyjeżdżającym do Egiptu. Jak nie zaspani kierowcy, to przy próbach symbiozy z amebą efekt laksacyjny, dochodzący do władzy fundamentaliści islamscy, prześladowania Koptów... bez sensu, jest tyle innych fajnych miejsc na świecie.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 12 razy 4

  Demokracja ma swoje prawa.

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 3 razy 3

  W Syrii tez robia arabska wiosnę ludów.

 • zenblue1

  Oceniono 4 razy 0

  No to Platfusy chyba przestaną spędzać swoje urlopy w Egipcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje