Palikot o wypowiedziach posłów PiS: To jest język Himmlera

Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Janusz Palikot zapowiada złożenie do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosku o ukaranie Krystyny Pawłowicz za wypowiedzi o Annie Grodzkiej i homoseksualistach. Planuje też oddać sprawę do sądu. - To są wypowiedzi faszystowskie. To taka sama mowa jak Himmlera w 1937 roku - przekonuje Palikot w TVN24.
- Posłanka Grodzka wygląda jak bokser - stwierdziła Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. Mariusz Błaszczak, również z PiS, powiedział natomiast, że posłankę Grodzką zapamiętał tylko dlatego, że była kiedyś mężczyzną. Te wypowiedzi ostro skomentował Janusz Palikot: "To są wypowiedzi faszystowskie. Oprócz tego było kilka jeszcze innych".Tak samo mówił Himmler

- Mówienie, że homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa, to jest język Himmlera, to jest język z 1937-1938 roku, głównych faszystów - stwierdził Palikot. Przytoczył też wypowiedź Heinricha Himmlera - jednego z przywódców III Rzeszy - z 1937 roku: "Niektórzy homoseksualiści uważają, że to, co oni robią, jest ich prywatnym życiem. Życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu. To jest różnica między zawładnięciem świata a samozniszczeniem".

- To jest ta sama mowa, ta sama mantra - skomentował, odnosząc się do wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, Mariusza Błaszczaka i innych posłów ostro wypowiadających się o homoseksualistach podczas sejmowej debaty. - Na szczęście dziś jeszcze Kaczyński i Błaszczak nie rządzą w Polsce, nie wysyłają homoseksualistów do więzień. Ale to jest dokładnie ta atmosfera, ten język - podsumował.

Nie ma zgody na faszyzm

Janusz Palikot zapowiedział, że nie ograniczy się do wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. - W związku z tym, że oni się zachowują jak faszyści, zatrudniliśmy adwokatów, którzy przygotowują odpowiedni bezprecedensowy wniosek - poinformował. Dodał, że właściwymi - w jego przekonaniu - konsekwencjami byłby zakaz pełnienia funkcji publicznych oraz zakaz prowadzenia działalności politycznej. - Trzeba zgodnie z konstytucją wyegzekwować niemożliwość promowania faszyzmu, czym zajmuje się pani Pawłowicz - podsumował.

Janusz Palikot określił też wypowiedzi Krystyny Pawłowicz i Mariusza Błaszczaka jako element świadomej polityki Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem to reakcja na zagrożenie ze strony Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.Zobacz także
 • Krystyna Pawłowicz i Anna Grodzka "Pan, przepraszam, pani". Tak Pawłowicz obrażała Grodzką. A potem się z tego śmiała
 • Poseł Tadeusz Woźniak Poseł prawicy "błysnął" wiedzą o homoseksualizmie. Na długo go zapamiętamy
 • Artur Górski Dziesięć cytatów o homoseksualizmie, które podzieliły Sejm na pół [ZWIĄZKI PARTNERSKIE]
Komentarze (178)
Palikot o wypowiedziach posłów PiS: To jest język Himmlera
Zaloguj się
 • kasia481

  Oceniono 373 razy 283

  Brawo Palikot.
  Ty jedyny z tego polskiego bagna masz odwagę nazywać rzeczy po imieniu.
  Tak dalej to będę głosować na Ciebie.

 • mur67

  Oceniono 194 razy 170

  Tak z ciekawości...
  a czy Pani poseł P jest produktywna dla narodu? albo taki Pan Poseł/Prezes K.... czy jest produktywny dla narodu? z tego punku widzenie nie ma żadnej różnicy między nimi a homoseksualistami.

 • jerjar

  Oceniono 166 razy 126

  Od razu "faszystowska".

  Chamska, w najgorszym odcieniu tego zjawiska, chamsko-katolickim.

  Przekonanie, że się działa zgodnie z porządkiem boskim i w jego imieniu bezlitośnie rani. To i tak nic, bo kiedyś paliło się na stosie i zabijało.

 • gawron34

  Oceniono 153 razy 117

  Brawo Palikot! w przyszłych wyborach życzę Twojemu ugrupowaniu zwycięstwa.PiS, PO i podobni,precz z Sejmu!

 • jozekzzokopanego

  Oceniono 109 razy 87

  Brawo, należy tępić tych bęcwałów pislamsko-katolickich!!!!!!!!! a indywidua w stylu tego chorego z nienawiści i niewiedzy babska, bezproduktywnego dla państwa bo zamiast rodzić obywateli, to jedyne co pier....li to głupoty, wysyłać tam gdzie ich miejsce do garów i sprzątania!!!!!! a swoją drogą ta profesura to za ciemniactwo zapewne!!!

 • zigzaur

  Oceniono 82 razy 76

  Himmler pochodził z fanatycznie katolickiej rodziny. Gdy objął funkcję szefa policji w całych Niemczech, ogłosił 3 główne priorytety pracy:
  - walka z aborcją
  - walka z homoseksualizmem
  - walka z wypadkami drogowymi (w tym ostatnim przypadku odebrał prawa jazdy wszystkim członkom pewnej etnicznej społeczności).
  Himmler propagował płodność i w tym celu założył fundację Lebensborn. Składki były potrącane z żołdu SS i były zależne od stanu rodzinnego. Zwolnieni byli ci, co mieli 4 i więcej dzieci, najwyższe płacili kawalerowie i bezdzietny. Sam osobiście niezbyt przykładał się do płodności. Wżenił się w kurzą fermę, żona była brzydka i o kilka lat starsza. Miał 1 córkę.

 • setpio

  Oceniono 112 razy 74

  Pani Pawłowicz jest nieszczęśliwą kobietą, która rozwijając się w atmosferze przemocy i zastraszania nie wie, że istnieją uczucia wyższe bo nie miała ich gdzie doświadczyć. Trzeba jej pomóc i po prostu wybaczyć.

 • mega_faflun

  Oceniono 53 razy 45

  Ta prosta kobieta bez kultury i oglady powinna zostac wywalona z pelnienia fukcji publicznych oraz wszyscy ci ktorzy przemawiaja glosem Hitlera. Stanowi to wielkie zagrozenie dla stabilnosci panstwa i jego narodu. Jesli zajmuje sie tak wazne urzedy trzeba niestety wazyc slowa, i jesli im sie pewne normy obyczajowe nie podobaja zachowac powsciagliwosc bo tego wymaga kultura . Ale niestety nie wszyscy ja posiadaja .

 • puszka-3

  Oceniono 51 razy 43

  A kim jest Pani Pawłowicz?
  Ona też nie ma i już nie będzie miała dzieci,czyli też jest bezproduktywna dla narodu i powinna mieć ograniczone prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje