Palikot o wypowiedziach posłów PiS: To jest język Himmlera

29.01.2013 10:47
Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Janusz Palikot zapowiada złożenie do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosku o ukaranie Krystyny Pawłowicz za wypowiedzi o Annie Grodzkiej i homoseksualistach. Planuje też oddać sprawę do sądu. - To są wypowiedzi faszystowskie. To taka sama mowa jak Himmlera w 1937 roku - przekonuje Palikot w TVN24.
- Posłanka Grodzka wygląda jak bokser - stwierdziła Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. Mariusz Błaszczak, również z PiS, powiedział natomiast, że posłankę Grodzką zapamiętał tylko dlatego, że była kiedyś mężczyzną. Te wypowiedzi ostro skomentował Janusz Palikot: "To są wypowiedzi faszystowskie. Oprócz tego było kilka jeszcze innych".Tak samo mówił Himmler

- Mówienie, że homoseksualiści są bezproduktywni dla narodu, bo nie mają dzieci i w związku z tym powinni mieć ograniczone prawa, to jest język Himmlera, to jest język z 1937-1938 roku, głównych faszystów - stwierdził Palikot. Przytoczył też wypowiedź Heinricha Himmlera - jednego z przywódców III Rzeszy - z 1937 roku: "Niektórzy homoseksualiści uważają, że to, co oni robią, jest ich prywatnym życiem. Życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu. To jest różnica między zawładnięciem świata a samozniszczeniem".

- To jest ta sama mowa, ta sama mantra - skomentował, odnosząc się do wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, Mariusza Błaszczaka i innych posłów ostro wypowiadających się o homoseksualistach podczas sejmowej debaty. - Na szczęście dziś jeszcze Kaczyński i Błaszczak nie rządzą w Polsce, nie wysyłają homoseksualistów do więzień. Ale to jest dokładnie ta atmosfera, ten język - podsumował.

Nie ma zgody na faszyzm

Janusz Palikot zapowiedział, że nie ograniczy się do wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. - W związku z tym, że oni się zachowują jak faszyści, zatrudniliśmy adwokatów, którzy przygotowują odpowiedni bezprecedensowy wniosek - poinformował. Dodał, że właściwymi - w jego przekonaniu - konsekwencjami byłby zakaz pełnienia funkcji publicznych oraz zakaz prowadzenia działalności politycznej. - Trzeba zgodnie z konstytucją wyegzekwować niemożliwość promowania faszyzmu, czym zajmuje się pani Pawłowicz - podsumował.

Janusz Palikot określił też wypowiedzi Krystyny Pawłowicz i Mariusza Błaszczaka jako element świadomej polityki Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem to reakcja na zagrożenie ze strony Młodzieży Wszechpolskiej i ONR.Zobacz także
Komentarze (178)
Zaloguj się
 • adam900

  0

  skoro paliknot mówi , że "historia magister vitae" to znaczy ,że w ciagu dwu lat -wojna , i wyżynanie , homoseksualistów , lesby , żydów , polaków , cyganów i inne nacje , tylko pogratulować paliknotowi i jego pedalskiej szajce

 • jkal

  Oceniono 2 razy 0

  język POlikota zupełnie jak faszystowski język Gebelsa!

 • pinokkio

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli Pawłowicz jest Himmlerem, to Palikot jest Gienrichem Jagodą. Próby zamykania ludziom ust przez etykietowanie ich jako "faszystów" to typowa praktyka stalinowska.

 • liczdo10

  Oceniono 1 raz 1

  No to się spotkał himler z berią.
  Mogą się dogadać....

 • lajlonia30

  Oceniono 2 razy 2

  Wyraziłam dzis, nie obrażając nikogo, opinie o zachowaniu Rektora na fan pagu szkoły i....i mnie zablokowali

 • antoszek22

  Oceniono 1 raz 1

  Wypowiedzi Himmlera sugerują, że kobiety oskarżone o uprawianie magii traktował jako ofiary katolicko-żydowskiej propagandy. Dla nich były uczestniczkami tajemnych bractw pielęgnujących rytuały i obrządki. Oczywiście starogermańskie. Sam Himmler stwierdził, że "Kobiety niemieckie dostarczyły najwięcej ofiar w procesach czarownic i kacerzy (...) kler wie, dlaczego spalił pięć-sześć tysięcy kobiet. Właśnie dlatego, że uczuciowo i instynktownie trzymały się pierwotnej nauki i doktryny”. Do tego Himmler był przeciwnikiem kościoła katolickiego, uznając czarownice jako jego ofiary, dowód wypaczenia chrześcijańskich idei.

  Posłanka Grodzka chyba nie wchodzi w rachubę ?
  Ale Palikot jako poszukiwacz zaginionej magii chyba tak .
  Niedługo za żarty z kulawego i ślepego będą karać śmiercią.

 • wks_fanatyk

  Oceniono 4 razy 0

  Palikot i jego banda sodomitów to gorzej niż sciek , straszyć to mogą , jak skończą sie immunitety to ciekawe to gdzie pochowają się przed linczem

 • harryjohns

  Oceniono 3 razy 1

  Poseł Krystyna Pawłowicz:-typowy chamciuch z prowincji.

 • rodosek

  Oceniono 4 razy 2

  przypomnij sobie paligłupie co wydadywałeś na lecha kaczyńskiego, tobie wolno a innym nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje