Żalek o mailach od wyborców: To spam, śmieci. Musielibyśmy przestać rządzić i je usuwać

Poseł Jacek Żalek

Poseł Jacek Żalek (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja)

- Gdybyśmy mieli zajmować się tego rodzaju wiadomościami, to przestalibyśmy rządzić, a musielibyśmy zająć się ich usuwaniem - tak Jacek Żalek z Platformy Obywatelskiej komentuje akcję masowego wysyłania maili do posłów, którzy głosowali przeciw projektowi ustawy o związkach partnerskich.
Zaledwie w ciągu dwóch dni ponad pół miliona maili trafiło do skrzynek posłów PO, którzy głosowali przeciw związkom partnerskim. Maile mają tę samą treść, mówiącą między innymi o rozczarowaniu postawą posłów i są groźbą braku poparcia dla PO w kolejnych wyborach. Akcję zorganizowało "Liberté". Przeczytaj więcej o akcji>>

Jej celem ma być pokazanie posłom PO, że elektorat tej partii nie godzi się z podejściem Platformy do związków partnerskich, jakie zaprezentowała w piątkowym głosowaniu (przepadły wszystkie projekty ustaw, w tym PO). - Wydaje nam się, że to jest bardzo ważny sygnał dla tych posłów, ale też samego premiera. Sami jesteśmy ciekawi, co z tego wyniknie - mówi Błażej Lenkowski z "Liberté".

Organizatorzy nie ukrywają, że jest to też swego rodzaju rodzaj groźby. - Niech PO wreszcie pokaże, czy chce być z tymi, którzy głosują, jak im każe ksiądz proboszcz czy z tymi, którzy żyją w związkach nieformalnych i chcieliby mieć podstawowe prawa, jak chociażby wspólne rozliczanie podatków - dodaje naczelny "Liberté" Leszek Jażdżewski.

"To zwykły spam"

Poseł Jacek Żalek komentuje akcję krótko: To śmieci, spam. Gdybyśmy mieli zajmować się tego rodzaju wiadomościami, to przestalibyśmy rządzić, a musielibyśmy zająć się ich usuwaniem - tłumaczy. Poseł przekonuje też, że gdyby dostał mail od zwykłego Kowalskiego, to chętnie by na niego zareagował, taką masową akcję ignoruje.

Jacek Żalek w tekstach Gazety WyborczejŻalek zwraca także uwagę na frekwencję na niedzielnej manifestacji środowisk popierających związki partnerskie. - Pod Sejmem nie było nawet dwudziestu osób, to pokazuje, jak znikome jest rzeczywiste zainteresowanie problemem. Ludziom, którzy wysyłają nam maile, zależy tylko na robieniu szumu - dodaje poseł.

- To nie są ludzie, którzy rzucą wszystko i pójdą skakać pod Sejm - odpowiada Jażdżewski. - To obywatele, którzy prowadzą normalne życie i chcieliby, żeby to politycy załatwiali sprawy, które ułatwią im życie. Od tego powinni być - kończy Jażdżewski.

Czy jesteśmy gotowi na związki partnerskie?

Akcja bombardowania mailami skrzynek posłów ma trwać jeszcze przez kilka dni. Organizatorzy chcą dać Platformie czas na zajęcie stanowiska w sprawie. - Jeżeli okaże się, że rządząca partia odwróci się przeciwko nam, to dajemy gwarancję, że te kilkaset tysięcy ludzi, którzy wysłali maile, zapamięta to sobie i da temu wyraz przy kolejnych wyborach - mówi naczelny "Liberté".

Tymczasem poseł Żalek przekonuje, że nie ma społecznej zgody na związki partnerskie. - Proszę zapytać czytelników, czy jest zgoda na to, żeby dwóch mężczyzn adoptowało małą dziewczynkę - uważa poseł. Zaznaczając, że pedofilia jest statystycznie zjawiskiem o wiele częstszym wśród homoseksualistów.

Jednak adopcji dzieci przez pary homoseksualne żaden z projektów związków partnerskich odrzuconych w piątkowym głosowaniu nie przewidywał.

Zobacz także
Komentarze (68)
Żalek o mailach od wyborców: To spam, śmieci. Musielibyśmy przestać rządzić i je usuwać
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 145 razy 133

  Żalek opinie wyborców to dla ciebie śmieci? Wyborcy nie potrzebują posłów, którzy nimi gardzą - przy następnych wyborach miejsce twojej kandydatury jest w koszu na śmieci.

 • marcin1956

  Oceniono 103 razy 95

  Żalek właśnie wykazał, że głos wyborców to dla niego ŚMIECI.
  Proponuję, by te "śmieci" odebrały mu prawo do kasiory, bo niby dlaczego "śmieci" mają na kogokolwiek płacić?

 • jhbsk

  Oceniono 103 razy 91

  Skoro list ode mnie jest wg was śmieciem to nie liczcie na mój głos.

 • marac

  Oceniono 81 razy 69

  "Zaznaczając, że pedofilia jest statystycznie zjawiskiem o wiele częstszym wśród homoseksualistów."

  Oraz wśród księży. To kiedy delegalizacja tej pedofilskiej organizacji, ośle Żalek?

 • szary-polak

  Oceniono 87 razy 69

  Żalek,o jeden z tych posłów, co ty " niby przeszedł z PIS do PO "... Ha,ha,ha,ha... Tak właśnie działa V kolumna PiSu, i Rydzyka w strukturach PO !!!
  Całą rodzinę namówię..Głosujemy na SLD, lub na Ruch Palikota !!!

 • szary-polak

  Oceniono 65 razy 55

  Żalek to naprawdę intelektualny śmieć...Ten osobnik w ogóle nie zna zasad moralnych CZŁOWIECZEŃSTWA !
  ŻAlek, to osobnik bez uczuć wyższych...Podejrzewam ,że ich klonuja ma podobieństwo GOWINA ..

 • mmechauchat

  Oceniono 49 razy 45

  poseł z białegostoku i wszystko jasne

 • szary-polak

  Oceniono 48 razy 42

  Poproszę o adres posła Żalka....Myślę,że tysiące odda mu " hołd "..!

 • jankbh

  Oceniono 39 razy 37

  A tak konkretnie, to czym Żalek rządzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje