Na Morzu Japońskim zatonął rosyjski trawler rybacki. 6 rybaków nie żyje, 9 nadal poszukiwanych

27.01.2013 20:39
Morze Japońskie

Morze Japońskie (Fot. Google.pl/maps)

Na Morzu Japońskim zatonął rosyjski trawler rybacki "Szans-101". Los dziewięciu rybaków jest nieznany. 15 marynarzy uratowało się, a sześciu, których odnaleziono, nie żyje - poinformował główny zarząd ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych w Kraju Nadmorskim.
Tonący trawler zauważono wczoraj około 22.20 czasu lokalnego (15.20 czasu moskiewskiego; 12.20 czasu polskiego) w odległości 50 km od brzegu, na wysokości miejscowości Swietłoje w Kraju Nadmorskim. Statek nie wysłał sygnału SOS.

- Załoga trawlera, wybudowanego w 1988 roku, liczyła 30 osób - 19 obywateli Rosji i 11 obywateli Indonezji. Nie żyje dwóch Rosjan i czterech Indonezyjczyków - poinformował kapitan portu we Władywostoku Aleksandr Kuwszinow.

Do akcji poszukiwawczej włączył się śmigłowiec Mi-8 oraz samolot Be-200; uczestniczy w niej także pięć statków.

Wcześniej informowano, że na tratwę ratunkową z 10 członkami załogi natrafił przepływający w pobliżu statek handlowy "Anatolij Torczinow" zmierzający do portu Chołmsk na Sachalinie. Tam rozbitkowie mają zostać zbadani przez lekarzy - podało Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie sachalińskim.

Wczoraj wieczorem samolot ratowniczy An-24 FGU przeprowadził rozpoznanie na miejscu katastrofy, badając akwen o powierzchni 2600 mil kwadratowych.

Najnowsze informacje