"Wstyd w Sejmie" - demonstracja poparcia związków partnerskich

27.01.2013 11:13
Profil protestu

Profil protestu (Fot. Facebook)

- Dlaczego idę pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty - napisała Paulina Reiter na facebookowym profilu demonstracji. Dziś o godzinie 12 pod siedzibą Sejmu zaczęła się demonstracja poparcia dla idei związków partnerskich. Pod Sejmem zjawiło się ponad dwieście osób.
"Zamiast krzyczeć na Fejsie, chodźmy pod Sejm" - zachęcają organizatorzy spontanicznie zorganizowanej demonstracji poparcia dla idei związków partnerskich. Swój udział w proteście potwierdziło ponad tysiąc sześćset osób. Jak przyznają, protest nie został zarejestrowany. "Zgromadzenie jest nielegalne, ale zapraszamy" - napisała na swoim profilu "Krytyka Polityczna", promując demonstrację.

"Dlaczego idę dziś pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Najwyraźniej część posłów nie rozumie zupełnie swojej służby - zostaliście wybrani, by sprzyjać obywatelom, by uczynić ich życie łatwiejszym, godniejszym. Nie po to, by starać się ich upokorzyć, by się z nich naśmiewać, by szerzyć pogardę.

Nie idę protestować dlatego, że projekty nie przeszły - na tym polega demokracja, sami wybraliśmy ludzi, którzy z Sejmu robią szkółkę niedzielną i uważają, że ich zadaniem jest nas umoralniać. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty" - napisała Paulina Reiter, która na Facebooku promuje wydarzenie.

220 tysięcy maili

To nie pierwsza inicjatywa wyrażenia sprzeciwu po piątkowym głosowaniu. Kwartalnik "Liberte" zorganizował akcję wysyłania maili do 46 posłów Platformy, by zamanifestować swój sprzeciw wobec odrzucenia przez nich projektów ustaw o związkach partnerskich. W ramach akcji wysłano już ponad 220 tysięcy maili. "Dlaczego musimy znosić upokorzenie?", "Rodzina nie jest maszyną do produkcji elektoratu!", "Jeżeli nie załatwicie tej sprawy, nie liczcie na mój głos". Starzy, młodzi, konserwatywni i liberalni - piszą Polacy do posłów.

Sejm odrzucił w piątek projekt ustawy o związkach partnerskich zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP. Za odrzuceniem projektu własnego klubu opowiedziało się 46 posłów PO. Część posłów PO głosowała również za odrzuceniem projektów SLD i RP.

Komentarze (238)
Zaloguj się
 • odowk

  0

  Popieram na odległość.

  Biskupi niech się powstrzymają z oceną związków partnerskich - to nie ich sprawa. Im wszakże nikt nie nie każe wstępować w związki, a tym bardziej nie zabrania być stanu wolnego i żyć w celibacie, tak jak to sobie ślubowali.

 • filthpurger

  0

  wstydem jest raczej domagac sie poparcia spoleczenstwa na sponsorowanie zwiazkow homo w takiej samej postaci jak do normalnych malzenstw.
  Troche refleksji, gaye, co zaproponujecie spoleczenstwu w zamian ????

 • 2560a

  Oceniono 2 razy 2

  jakby zapytac POLAKOW czy WIEKSZOSC jest za czy przeciw ??? demokracja ma swoje prawa!!!!
  -----------
  mnie nie interesuje kto z kim spi. jezeli DWOJE ludzi ma ochote FORMALNIE zyc z soba i Formalnie sie rozstac kiedy im sie znudzi to powinni miec rowne prawa podatkowe, majatkowe, itd. i tyle!!!! plec tych dwojaga mnie nie interesuje. formalne usankcjonowanie zwiazku tylko ulatwi funkcjonowanie spoleczenstwa i panstwa. co , kurde, Kowalskiemu przeszkadza ze po jakims Zenku Zielinskim dziedziczy jego przyjaciel Kuba Zielinski?
  przykladowo sprawy adopcji nie powinny byc zwiazane z prawnym zalegalizowaniem zwiazku partnerskiego. to calkiem inna i nie na dzisiaj sprawa .
  ----------
  a tak na marginesie. dlaczego w Hong Kongu pozwolono pewnej Chince poslubic osobe ktorej ta ufa, kocha, ma takie same zainteresowania,....??? Ta osoba byla ona sama!!!
  Dlaczego jak ja mam zone, ktora kocham i kochanke ktora kocham to , pod warunkiem ze obie panie wyrazaja zgode, nie moge poslubic obu??? nawet ksiadz by sie ucieszyl.

 • zygosz

  Oceniono 5 razy -1

  Slubny Welon !

  Dunin staran wklada wiele ,aby
  w kraju modne bylo meskie wesele.
  Nawet w Sejmie petycje czytano ,
  ktora tez wysmiano .
  Powrocili do domu w kompleksie,
  teraz nie wiedza co maja robic wreszcie .

  Welony przymierzyli ,sluby zamowili ,a tu
  w parlamencie padlo zaklecie .
  Homoseksualnych zwiazkow odmowili,
  nadal z zona musza mieszkac w willy.
  Jest nas nawet duze grono , nie lubimy
  patrzec na damskie lono .
  Chcemy zwiazki tworzyc nowe ,gdzie
  w rodzinie beda dwaj panowie .

  I dla pan tez przepis mamy , aby razem
  zyly damy .
  Rodzin tworzyc nie bedziemy , my bez
  dzieci zyc pragniemy .
  Przyszle pokolenia zanikac beda , gdy
  ustawy w zycie wejda .

  My ich wspierac nie mozemy ,my im dzieci
  rodzic nie bedziemy .
  Homofobi spolecznej sie nie damy i ustawe
  nazajutrz zatwierdzamy .
  Teraz w kraju bunt i gniew , kazdy gej w slubny
  welon chce wejsc .

 • aurel12

  Oceniono 5 razy -1

  no co wy towarzysze?????? dlaczego nie demonstrujecie w Moskwie-tam Was ponoć bardziej kochają

  a tak po prawdzie..chajtajcie się ..wasza sprawa-ale NIE dla adopcji dzieci.

 • filthpurger

  Oceniono 4 razy 0

  zwiazki partnerskie maja specjalne udogodnienia bo spoleczenstwo oczekuje od nich "produktywnosci" a zwiazki homo - jaka produktywnosc moga zaproponowac??? tylko taka sama jak dwoje singli razem , dlaczego maja wiec miec udogodnienia ze strony spoleczenstwa, cos za cos !!!

 • filthpurger

  Oceniono 5 razy -1

  trudno miec pretensje do wiekszosci ze nie uznaja homo rodzine za taka sama co hetero, kazda z nich ma inne priorytety, dlatego !
  Skoro hetero maja specjalny status w nowoczesnym spoleczenstwie to dlatego ze sa produktywne, nic wiecej.
  Skad te pretensje wiec ???

 • filthpurger

  Oceniono 6 razy -2

  nie jest wstydem przyznanie ze homo nie jest to samo co hetero, a nikt nie odmawia racji homo do bycia kim chca byc.
  Zwiazek partnerski jest zarezerwowany dla kobiety i mezczyzny, trzeba znalezc inne zwiazki dla homo zeby ich rowniez ustayfakcjonowac

 • filthpurger

  Oceniono 5 razy -1

  homo zwiazki sa ok, ale on nie maja tego priorytetu co hetero ma, stad tez niemozliwe jest uznanie je za takie same jak hetero , jak niektorzy chca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje