"Wstyd w Sejmie" - demonstracja poparcia związków partnerskich

Profil protestu

Profil protestu (Fot. Facebook)

- Dlaczego idę pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty - napisała Paulina Reiter na facebookowym profilu demonstracji. Dziś o godzinie 12 pod siedzibą Sejmu zaczęła się demonstracja poparcia dla idei związków partnerskich. Pod Sejmem zjawiło się ponad dwieście osób.
"Zamiast krzyczeć na Fejsie, chodźmy pod Sejm" - zachęcają organizatorzy spontanicznie zorganizowanej demonstracji poparcia dla idei związków partnerskich. Swój udział w proteście potwierdziło ponad tysiąc sześćset osób. Jak przyznają, protest nie został zarejestrowany. "Zgromadzenie jest nielegalne, ale zapraszamy" - napisała na swoim profilu "Krytyka Polityczna", promując demonstrację.

"Dlaczego idę dziś pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Najwyraźniej część posłów nie rozumie zupełnie swojej służby - zostaliście wybrani, by sprzyjać obywatelom, by uczynić ich życie łatwiejszym, godniejszym. Nie po to, by starać się ich upokorzyć, by się z nich naśmiewać, by szerzyć pogardę.

Nie idę protestować dlatego, że projekty nie przeszły - na tym polega demokracja, sami wybraliśmy ludzi, którzy z Sejmu robią szkółkę niedzielną i uważają, że ich zadaniem jest nas umoralniać. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty" - napisała Paulina Reiter, która na Facebooku promuje wydarzenie.

220 tysięcy maili

To nie pierwsza inicjatywa wyrażenia sprzeciwu po piątkowym głosowaniu. Kwartalnik "Liberte" zorganizował akcję wysyłania maili do 46 posłów Platformy, by zamanifestować swój sprzeciw wobec odrzucenia przez nich projektów ustaw o związkach partnerskich. W ramach akcji wysłano już ponad 220 tysięcy maili. "Dlaczego musimy znosić upokorzenie?", "Rodzina nie jest maszyną do produkcji elektoratu!", "Jeżeli nie załatwicie tej sprawy, nie liczcie na mój głos". Starzy, młodzi, konserwatywni i liberalni - piszą Polacy do posłów.

Sejm odrzucił w piątek projekt ustawy o związkach partnerskich zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP. Za odrzuceniem projektu własnego klubu opowiedziało się 46 posłów PO. Część posłów PO głosowała również za odrzuceniem projektów SLD i RP.

Komentarze (238)
"Wstyd w Sejmie" - demonstracja poparcia związków partnerskich
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 218 razy 174

  Że robią wstyd w sejmie to nic nowego ale najgorsze jest to że niektórzy z nich uczą młodzież i czego można się potem po niej spodziewać jeśli mają takie wzorce

 • zozo00

  Oceniono 165 razy 129

  Jaki tam wstyd to prawdziwe oblicze PO w walce o zlob kazdy glos sie liczy zwlaszcza kleru!!!!!

 • iremus

  Oceniono 152 razy 106

  Najbardziej pokrzywdzeni są księża i zakonnice. Ciekawe ile ich przyjdzie na manifestację?

 • pearlinee

  Oceniono 107 razy 85

  dziś miałam wykład - kierunek polonistyka. Prowadząca, pani profesor, nieśmiało powiedziała, że w żadnym kraju nie powinno się mówić ludziom jak żyć, w co wierzyć. To jest III rok, większość ludzi niedawno skończyło 20 lat. Ale ile się gromów na nią posypało z sali..... a najlepsza była argumentacja: po co się gejami zajmować, przecież mamy za wysokie podatki i tym się zajmijmy, bo związki partenrskie nikogo nie dotyczą ani nie obchodzą" no i ten poziom. Ci ludzie są na specjalizacji nauczycielskiej, będą kształtowali następne pokolenia......

 • docsnugg

  Oceniono 94 razy 84

  "Wstyd w sejmie" ?

  Też mi odkrycie :).

 • c.t.k

  Oceniono 109 razy 77

  60 000 czarnych darmozjadów terroryzuje kilkudziesięcio milionowe państwo.Wstyd!

 • leliwa06

  Oceniono 90 razy 64

  Wychodzi na mównicę jałowa baba po 60 i peroruje o jałowości związków homoseksualnych które jednak mają większe szanse na rozmnażanie niż ona

 • wujtommy102

  Oceniono 83 razy 51

  Połowa parlamentu to przedstawiciele małomiasteczkowego parafialnego kołtuństwa i ciemnoty przemieszanego z tzw. inteligencja żoliborską. To ma być wolna Polska?

 • czterymyszy

  Oceniono 111 razy 49

  to jest tworzenie sztucznego problemu. gejom powinno pozwolić się na małżeństwa i rozwiązałoby to konflikt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje