Idzie ocieplenie. Śnieg, deszcz i gołoledź [PROGNOZA]

27.01.2013 08:29
Gołoledź

Gołoledź (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta)

Jeszcze dzisiaj mroźno, gdzieniegdzie poprószy śnieg. Ale już wieczorem spodziewane jest ocieplenie. Prawie w całym kraju będzie padał śnieg z deszczem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Trudne warunki na drogach.


Dzisiaj spodziewane są słabe opady śniegu, wieczorem na krańcach zachodnich przechodzące w marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11 st. na północnym wschodzie Polski, około -5 st. w centrum, do -1, 0 st. na krańcach zachodnich.

W stolicy możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -7 st.

W nocy w kraju przemieszczające się z zachodu na wschód opady śniegu, w zachodniej połowie kraju przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. W zachodniej połowie kraju silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, a lokalnie mgły ograniczające widzialność poniżej 300 m. Temperatura minimalna w pierwszej połowie nocy od -14 st. na północnym wschodzie, około -6 st. w centrum, do -1, 0 st. na krańcach zachodnich.

Mgła i gołoledź

Jutro na zachodzie opady deszczu ze śniegiem i deszczu oraz silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m, a lokalnie mgły ograniczające widzialność poniżej 300 m.


Na pozostałym obszarze kraju opady śniegu, w obszarze od wybrzeża wschodniego, przez Mazury, zachodnie Mazowsze, Kielecczyznę, po Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę przechodzące w opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3, -1 st. na wschodzie kraju do 2 st. na zachodzie. Jutro w Warszawie słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a od zachodu opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna -1 st.

Więcej prognoz w serwisie pogoda.gazeta.pl >>

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • urzendnik

  0

  Poprószy śnieg??? w Łodzi wali śnieg jak oszalały

 • cena1309

  Oceniono 1 raz 1

  To po co ja założyłem łańcuchy na rower? O doope potłuc te zmienności pogodowe :-)))

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 2 razy 0

  Co 2 tygodnie serwisy próbują straszyc marznącym deszczem ,a ja przez całe życie może 3x spotkałem sie z tym zjawiskiem. Ale ciągle czytam, że będzie marznący deszcz.

 • pregierz

  Oceniono 1 raz 1

  zieeeewwww...

 • jezory.pasiukowski

  0

  jest zima i jest cieplo! nie qu... zimno, tylko cieplo od poniedzialku!

 • jot9

  Oceniono 13 razy 9

  @hopekk
  Nie napisałem, że się mylą, nigdy też nikomu nie wjechałem w tyłek, twierdzę natomiast, że jak ktoś nie jest wpatrzony tylko w poprzednika a obserwuje dłuższy ciąg samochodów to nieraz można zauważyć, że zapalają się kolejnym samochodom światła hamowania i to ułatwia podjęcie decyzji o naciśnięciu hamulca. Jednak gdy w wolno jadącym, falującym na boki ciągu samochodów, świecą się na tyłach ostre czerwone żarówy a w dodatku nie w każdym samochodzie światła hamowania włączają się po obu stronach (ciekawe dlaczego?) albo ten ich stop jest słabiutki, to trudniej go dostrzec. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją w terenie zabudowanym (prędkość < 50 km/h!), aby mgła była tak silna, by nie można było w porę dostrzec tylnych pozycyjnych, a wciśnięte "stopy" przy silnej mgle dają się lepiej zauważyć jeśli nie towarzyszą im światła przeciwmgielne.

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy -1

  A w Peru już od dawna świeci słonko i jest ciepło

  wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Slonce-Peru-mistrz-bajeru,wid,10678449,wiadomosc.html?ticaid=1ff55

 • iremus

  Oceniono 7 razy 1

  Armagedon !!!!! Z soboty na niedzielę miało być minus 17 st C a odczuwalna minus 27 st C . Pewnie te prognozy ustawiały wróżki na podstawie fusów kawy, może z kart albo ze szklanej kuli. Czy się to komu podoba czy nie jest zima i temperatury mogą być od minus ileś tam do plus ileś tam a każdy może sobie spojrzeć za okno, zobaczyć jak jest dworze i ubrać się stosownie do aury: futro albo płetwy. A komu się nie podoba - do Kairu wielbłądy karmić albo kupy po nich zbierać.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 27 razy 25

  Prosze pare dni mrozu ludzie palili w piecach zwiekszyli emisje CO2 i juz mamy ocieplenie :))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje