Kozłowska-Rajewicz: Jestem rozczarowana. Nie przewidziałam, że żaden projekt nie przejdzie

26.01.2013 20:25
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz próbuje wypowiedzieć się na debacie o związkach partnerskich

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz próbuje wypowiedzieć się na debacie o związkach partnerskich (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

- Jestem bardzo rozczarowana. Zupełnie nie przewidziałam, że żaden projekt ustawy o związkach partnerskich nie przejdzie - mówiła w audycji "Sterniczki" Programu 1 Polskiego Radia minister ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, posłanka Platformy Obywatelskiej, krytykuje konserwatywne skrzydło własnej partii za wczorajsze głosowanie w sprawie związków partnerskich. - Jestem bardzo rozczarowana. Zupełnie tego nie przewidziałam. Brałam pod uwagę, że jeden lub dwa projekty lewicowe nie przejdą, ale zupełnie nie brałam pod uwagę, że żaden nie przejdzie. Nie rozumiem tej decyzji - mówiła w audycji "Sterniczki" Programu 1 Polskiego Radia.

"Żałuję. To radykalna decyzja"

Kozłowska-Rajewicz podkreśliła, że decyzja posłów PO, którzy przeważyli w głosowaniu, jest tym bardziej niezrozumiała, że głosowanie nie dotyczyło wprowadzenia prawa, ale skierowania projektów do komisji. - Bardzo żałuję, że moi koledzy i kilka koleżanek zdecydowało się na tak radykalną decyzję. Nie głosowaliśmy poparcia dla konkretnego projektu, tylko czy przeprowadzać debatę parlamentarną, czy projekt od razu odrzucić - mówiła pełnomocnik ds. równego statusu kobiet i mężczyzn.

"Nic nie wskazywało na takie zachowanie"

- Dużo na ten temat rozmawialiśmy, byłam zaskoczona tym, że tak wiele głosów było za tym, by wszystkie trzy projekty odrzucić. W czasie debaty sejmowej, w której padło wiele kompromitujących wypowiedzi, akurat wypowiedzi posłów Platformy były za tymi projektami, z wyjątkiem jednej wypowiedzi posła, która była bardziej prawoskrzydłowa - dodała Kozłowska-Rajewicz.

Wczoraj Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu wszystkie 3 projekty ustaw o związkach partnerskich.

Zobacz także
Komentarze (226)
Zaloguj się
 • antekguma1

  0

  Taliby POlandi to takiego Gowina mogą pozazdrościć. Głupi, tępy, ale wierzący - tnij.org/ub3f

 • oczy11

  0

  wstyd i chanba zgrajo z PiS-u jesli nie nawidzicie jarka to wejdzcie na link i zalajkujcie

  www.facebook.com/pages/NIE-dla-Jaros%C5%82awa/327565184014920

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 2 razy 2

  Biurokracja. Panuje wszędzie - w życiu, w prawie, w szkolnictwie, służbie zdrowia.... Wszędzie. Ciągle o niej słyszymy - a to komornik, który zgodnie z PARAGRAFAMI (wg niego) zabrał oszczędności życia osobie niewinnej, nie mającej ze sprawą nic wspólnego... albo lekarz - bo przepisy nie pozwoliły, a on działa zgodnie z przepisami... a to prawnik - profesor - sypiąca głośno i pewnie paragrafami.... Oni ZNAJĄ PARAGRAFY NA WYRYWKI... ale cóż z tego.. ONI ICH NIE ROZUMIEJĄ! Trudno żeby ustawa, paragraf, mówił i tłumaczył DOKŁADNIE jak rozumieć przepis, dając przykłady kiedy można postąpić zgodnie z prawem ALE ODMIENNIE. A skoro takiego tłumaczenia nie ma, to znaczy że TAK TRZEBA POSTĄPIĆ (tzn. zgodnie z zapisem SŁOWO W SŁOWO. Jak jest napisane, że "jest ON zobowiązany do...." to wg nich mowa jest o MĘŻCZYŹNIE, bo przecież pisze ON. To oczywiście przykład tylko takiego rozumowania. I dlatego, będąc nawet profesorem prawa, a będąc takim "intelektualnym biurokratą" jest się mówiąc zwyczajnie, po ludzku - zwykłym głupcem. Jeśli do tego wszystkiego, dodamy jeszcze wychowanie - a wychowuje nas zawsze STARSZE POKOLENIE, które też tak "biurokratycznie" tkwi w latach swojej młodości i też pamięta nauki swoich - jeszcze starszych rodziców..... To taki łańcuszek... Tak mówiono u mnie w domu (mama, babcia..), tak ZAWSZE postępowano, więc i ja tak postępuję. I tak uczę swoje dzieci.... Ciemnota umysłowa, nietolerancja, zacofanie... jakbyśmy tego nie nazwali, u części ludzi będzie to nadal credo ich życia. Jest szansa, że dzieci niektórych z nich to zmienią. O ile nie będą hermetycznie tkwiły w środowisku rodziców. I w szkole, gdzie trafią na "biurokratycznego" belfra... Bo wielu z nich przekazuje młodzieży SWOJE NAWYKI... wyniesione z własnych domów, środowisk... Jakie TŁUMACZENIE USTAW, PARAGRAFÓW, ARTYKUŁÓW podaje swoim studentom pani PROFESOR P.? Oczywiście tłumaczy tak JAK ONA TO WIDZI! No i czego się nauczą jej studenci? JEJ INTERPRETACJI PRAWA. Dlaczego więc się dziwimy, że jakiś sędzia, lekarz, komornik. itp. postępują tak jak właśnie postępują... TAK ICH NAUCZONO. Tak jak w kościele... NIE MYŚL, NIE MUSISZ ROZUMIEĆ! MASZ UMIEĆ! NA PAMIĘĆ I NA WYRYWKI! SŁOWO W SŁOWO!... No to "klepią" te "mądrości" nie rozumiejąc (bo myślenie zabronione i niewskazane!) nie widząc i nie rozumiejąc, że to co ONI UWAŻAJĄ ZA PEWNIK nijak się ma do życia codziennego.... Dopiero kiedy dotknie to ICH, ich rodziny bezpośrednio, wtedy głośno krzyczą.... A przecież SAMI TEGO UCZYLI... ale wtedy jakoś łatwo im przychodzi zaprzeczanie swoim własnym słowom.... Do tego czasu nic nie rozumieją, nie uznają żadnych "ulg", innego rozumienia "słowa pisanego".... Oby szybko doszło do "konfrontacji".... Może to czegoś ich nauczy... ale patrząc na niektórych posłów, śmiem w to wątpić... Jak to mówią.. "wyssali to z mlekiem matki"....

 • tr_ol

  Oceniono 4 razy -2

  To pan Gowin jeszcze nie zdymisjonowany panie Tusk za takie wypowiedzi w Sejmie prywatne.

 • zerocontact

  Oceniono 8 razy 0

  Brawo Sejm, brawo posłowie,
  Dość tej ordynarnej indoktrynacji,

 • ryllaa

  Oceniono 11 razy -7

  Półmózgi z pisuarowego szamba i kościelnej kruchty zwariowały!!! Te kreatury powinny sie leczyć z homofobicznej obsesji!!!!

 • lob1

  Oceniono 8 razy 2

  PO liberalne tylko z nazwy.

 • gienek.pl

  Oceniono 11 razy 1

  Miejsce zboczeńców jest w więzieniu. Czas skończyć z tym terrorem komunistów od Michnika i Urbana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje