Kwaśniewski: Nie mam zobowiązań, by mówić, ile zarabiam, ale podatki płacę w Polsce

Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Nie mogę ujawnić, ile zarabiam, chociażby z tego względu, że w radach nie zasiadam sam, a nie mam upoważnienia do ujawniania zarobków innych osób - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z ?Wprost?. Dodaje też, że wszystkie podatki płaci w Polsce.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z "Wprost", odnosząc się do kwestii swoich zarobków w radach nadzorczych, podkreśla, że jako osoba prywatna nie jest zobowiązany informować o ich wysokości. Dodaje jednak, że wie o nich urząd skarbowy, ponieważ "wszystkie podatki płaci w kraju".

"Nie podjąłem decyzji ws. powrotu do polityki"

Na pytanie, dlaczego zarobki byłego prezydenta stały się kwestią, która interesuje media, prezydent Kwaśniewski mówi, że jest to prawdopodobnie związane z możliwością jego powrotu do polityki. - To takie pewnego rodzaju ostrzeżenie, żebym nie wracał, chociaż, jak podkreślam, jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji w tej sprawie - mówi.

Były prezydent podkreśla, że nie może ujawnić wysokości swoich zarobków. - W radach, których jestem członkiem, nie zasiadam sam, a nie mam upoważnienia do ujawniania wysokości zarobków od innych osób. Musiałbym poinformować te osoby i uzgodnić z nimi, że taką i taką informację upubliczniam. To jest tzw. tajemnica handlowa, która obowiązuje wszędzie, na całym świecie, więc nie mam zamiaru jej łamać - dodaje.

"Jestem osobą prywatną"

- W dniu, w którym zdecyduję się, jeżeli zdecyduję się podjąć działalność publiczną, polityczną, ponownie, zacznę podlegać wszystkim przepisom, jakie są z tym związane, więc oświadczeniom majątkowym, informacji itp. - mówi Kwaśniewski.

- Dzisiaj jestem osobą prywatną i nie mam żadnych zobowiązań, żeby składać tego typu oświadczenia, poza urzędem skarbowym, co robię bardzo solennie. Wszystkie moje fundusze są w Polsce, wszystkie podatki płacę w kraju, nie mam żadnych kont za granicą, więc wszystko z punktu widzenia polskich władz państwowych jest całkowicie jasne i przejrzyste - dodaje były prezydent.

Cały wywiad ukaże się w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (164)
Kwaśniewski: Nie mam zobowiązań, by mówić, ile zarabiam, ale podatki płacę w Polsce
Zaloguj się
 • katolik_polski1

  Oceniono 264 razy 134

  Spoleczenstwo w Indiach dzieli sie na kasty .
  Podobnie polskie .
  Najwyzsza kasta to politycy .
  Zmieniaja skore jak kameleony .
  Sa komunistami ,kapitalistami ,klerykalami ,antyklerykalami ,przeciw homo za homo ,
  cpunami i drogowymi rowdies .
  Maja tylko jedno wspolne : nienasycone gardla .

 • c.t.k

  Oceniono 184 razy 114

  Prezydent RP zarabia kasę dopiero po odejściu z urzędu.Nie tak jak biskup.

 • vontomke

  Oceniono 139 razy 93

  Mam w dupie ile zarabia pan Kwaśniewski, ale jego fraternizowanie się z baronami biznesu jakoś nie pasuje do lewicowej wrażliwości. Kwaśniewski, Miller, to pokolenie "załatwiaczy", oni tego już z głów sobie nie wybiją, ich poglądy za wolno nadążają za rzeczywistością - podejście do kościoła, potem do narkotyków itd. Palikot błysnął jako nowoczesny lewicowiec, ale miejsce na lewicę w Polsce jeszcze jest, ludzie nie chcą być skazani na wybór między Plebanią Obywatelską a ePiSkopatem.

 • faustxyz

  Oceniono 92 razy 54

  To jest OK - niech zarabia jak najwięcej w prywatnej firmie i od tego płaci uczciwie solidny podatek - to nowoczesny patriotyzm. Jest jedno "ale" raczej nie powinien zwać się lewicowcem, choć to pojecie nader szerokie. Potrzebny ktoś nowy, z mega charyzmą. On jest wypalony i passe...

 • leslaw28

  Oceniono 107 razy 37

  sek w tym,ze niejaki Kwasniewski powinien miec zawieszona prezydencka rente, ktora wedlug innego komucha Kalisza jest 'smiesznie niska" Co z dawnymi socjalistycznymi idealami ? rozumiem nie bylo nigdy takowych.

 • yokoono23

  Oceniono 91 razy 29

  Muszę Cię rozczarować.To niestety Ty nie wiesz o czym mówisz w policji ,wojsku itd...również nie ma obowiązku dzielenia się informacją ile się zarabia.Skąd ten absurdalny wniosek tylko dlatego sieje się kłamliwe informacje BO NIE LUBIĘ byłego prezydenta.OJ NIEŁADNIE!

 • xolaptop

  Oceniono 83 razy 25

  Kto się ośmielił tak zdenerwować byłego przewodniczącego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej ? Jak się czasy zmieniają. Żeby były szef młodzieżówki Polskiej Zjednoczonej Parti Robotniczej pracował teraz u kapitalisty, ha ha ha ha ha ha ha. Z przykrością to stwierdzam, gdyż Polska to mój kraj, jednak Polska w takim układzie nie ma szans przetrwać.

 • vanrad

  Oceniono 176 razy 20

  Droga Gazeto czy możesz się odpier..... od Kwaśniewskiego ... kolesie z PO aż tak się boją że was wynajęli żeby go zniszczyć ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje