"Jestem po drugiej stronie rzeki". Kaczyński odejdzie z polityki?

26.01.2013 14:06
Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r.

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Kielcach w październiku 2012 r. (Fot. Paweł Małecki/AG)

"Jestem już stary, jestem po drugiej stronie rzeki" - tak według "Tygodnika Powszechnego" miał jesienią mówić współpracownikom Jarosław Kaczyński. Czy lider PiS wycofa się z polityki? - A jaką inną działalność potrafi uprawiać? - pyta w rozmowie z portalem Gazeta.pl dr Wojciech Jabłoński z UW.
- Tę wypowiedź, na pierwszy rzut ucha bardzo ludzką, też należy rozpatrywać w kategoriach działania politycznego, bo całe dorosłe życie Jarosława Kaczyńskiego było polityką - mówi portalowi Gazeta.pl dr Wojciech Jabłoński z UW. Zaznacza, że z politycznego punktu widzenia należy zapytać: komu taka wypowiedź może przynieść korzyść?

- Odpowiedź brzmi: Kaczyńskiemu. Przypomnijmy kampanię wyborczą w 2010 r., kiedy strategia ocieplania wizerunku przynosiła mu zyski - mówi politolog.

"Co Kaczyński potrafi robić poza polityką?"

"Tygodnik Powszechny" przytacza słowa bliskich współpracowników lidera PiS. Według nich Kaczyński po katastrofie smoleńskiej poświęca się polityce w coraz mniejszym stopniu. "Dużą część dnia poświęcam na rozmyślania, modlitwę", "jestem już stary" - miał mówić.

- Trzeba zadać brutalne pytanie: Jaką inną działalność potrafi uprawiać Jarosław Kaczyński?" - komentuje Jabłoński. - Co robiłby poza polityką (...) po 40 latach, bez rodziny? W tym momencie rodziną Jarosława Kaczyńskiego jest przede wszystkim jego pisowski dwór - dodaje.

Czytaj więcej na stronie "Tygodnika Powszechnego" >>

Zobacz także
Komentarze (592)
Zaloguj się
 • janusz651027

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo powinno zrobić wybory przejścia na Emeryturę.

 • janusz651027

  0

  A u jakiego dilera dostaniesz lepszy narkotyk

 • niepiszglupot

  Oceniono 4 razy 2

  dr Jaroslaw Kaczynski jest po drugiej stronie rzeki ktora dzieli obecna Polske manipulacji, grabiezy, klamstwa od tej w ktorej jest Prezes PiS i caly patriotyczny ruch Polakow.
  Najblizsze wybory musi wygrac Premier Jaroslaw Kaczynski - boicie sie go ? Nie bojcie sie, uczciwym Polakom nic nie grozi - co najwyzej dobre spokojne i prawe zycie. Ci co zyja z klamstwa i wyprzedazy Polski opluwaja go - coz ratuja swoje podle, sprzedajne, kretacze zycie - ale juz niedlugo.

 • india.wr

  Oceniono 2 razy 0

  Nic nie umie robić, nie wiem czy poradzi sobie z pobraniem gotówki z bankomatu.
  Zawodowy biurokrata-politruk. Co może robić prócz zajmowania sie lobbingiem (czyli korumpowaniem urzędników i innych polityków)

 • piesion

  0

  kto chce , niech wierzy

 • harryjohns

  Oceniono 1 raz 1

  Pajac.

 • jaras

  Oceniono 1 raz -1

  Poza polityką nie przeżyje ale myślę, że nie zależy mu już na władzy, jest zbyt zmęczony na rządzenie. Zrobi wszystko aby PiS na zawsze pozostał w opozycji. Oczywiście, tak długo, jak pozwolą mu jego współpracownicy bo zdaje się, że era Prezesa dobiega już końca.

 • oyayebye

  Oceniono 5 razy 1

  Szaleńca opuściła cała rodzina i teraz zobaczycie na co stać tego przygłupa i jego czopków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje