"FT": Decyzja Sejmu pokazuje, że Polska jest nadal na Wschodzie

Związki partnerskie - dzień w Sejmie

Związki partnerskie - dzień w Sejmie (fot. Agencja Gazeta/sejm.gov.pl)

"Decyzja polskiego parlamentu przy jednoczesnym zatwierdzeniu przez Dumę zakazu tzw. propagandy homoseksualnej, pokazuje różnice między Wschodnią i Zachodnią Europą" - pisze na swojej stronie internetowej "Financial Times". Komentuje w ten sposób odrzucenie przez Sejm ustaw o związkach partnerskich pozwalających m.in. na zawieranie ich przez pary homoseksualne.
Na stronie internetowej gazety szczegółowo opisano wczorajszy, gorący dzień w polskim Sejmie. Nasz parlament odrzucił 3 projekty ustaw wprowadzających w Polsce związki partnerskie dla par heteroseksualnych i homoseksualnych. Stało się tak, ponieważ konserwatywne skrzydło PO zagłosowało przeciw projektom lewicy oraz własnej partii.

"Krok ten zbiegł się w czasie z zatwierdzeniem przez rosyjską Dumę prawa zabraniającego tzw. homoseksualnej propagandy. Pokazuje to różnicę w postawie między Europą Wschodnią a Zachodnią" - czytamy na stronie Financial Times. Gazeta jednocześnie podaje, że w sondażach w Polsce tylko co trzeci badany popiera związki partnerskie osób tej samej płci.

Wczoraj rosyjska Duma w pierwszym czytaniu zatwierdziła projekt ustawy przewidującej kary za publiczne działania, które - zdaniem jej inicjatorów - mogą propagować homoseksualizm wśród nieletnich. O jego przyjęcie zaapelowało zgromadzenie ustawodawcze obwodu nowosybirskiego, gdzie takie antygejowskie prawo już obowiązuje. Podobne ustawy uchwalono już w 10 regionach Federacji Rosyjskiej. Oprócz nowosybirskiego, również w obwodach: archangielskim, kaliningradzkim, kostromskim, magadańskim, riazańskim i samarskim, a także w Kraju Krasnodarskim, Baszkirii i Petersburgu.Zobacz także
Komentarze (632)
"FT": Decyzja Sejmu pokazuje, że Polska jest nadal na Wschodzie
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1058 razy 832

  Bezdzietna stara panna jest za to wyjątkowo użyteczna. Tylko przez 60 lat nie znalazł się chętny na jej "użyteczność", co jednak o wielu rzeczach świadczy.

 • stanislawolek

  Oceniono 581 razy 343

  ...poszedł bym dalej za tym stwierdzeniem - jesteśmy daleko na wschód za Uralem ....

 • modrzewina

  Oceniono 620 razy 332

  Tak nas widzą w cywilizowanym świecie ! Dzięki takim oszołomom, takiej ciemnocie, jaką reprezentuje Pawłowicz i jej podobni {PiS} Gowin,Żalek, {PO}.... Ale co najbardziej gorszy, to bezkarność przestępców w sutannach; złodziei i pedofilów !

  tobrze.blox.pl/2013/01/list-do-pani-posel-PIS.html#BoxSlotII3img

 • rb.j

  Oceniono 331 razy 261

  Słuchając pani Pawłowicz myślałem, że do sejmu wtargnęły jakieś przekupki z targu. Okazuje się jednak, że to kobieta uczona. Szok!
  Ciekawa byłaby jej dyskusja z posłanką Kempą, moją dotychczasową liderką w zagłuszaniu krzykiem wszelkich racji i argumentów.

 • kindofmagic

  Oceniono 141 razy 111

  Jarosław Kaczyński też jest bezużyteczny, bo nie wykonał funkcji prokreacyjnej, Pani Krysiu. Może się poczuć dotknięty.

 • johnny-kalesony

  Oceniono 591 razy 93

  Takie sprawy pokazują, jak dalece Gombrowicz pisząc o Polsce i Polakach ma rację. Dla nas miarą wartości nadal jest to, co myślą o nas na mitycznym ZACHODZIE. Powiem więcej - porównywanie się z zachodem określa naszą świadomość, wiarę we własne możliwości. Tymczasem - jak uczy nas don Witoldo - nie ma nic bardziej wsiowego i zaściankowego od wieśniaka, który wstydzi się swojej wieśniackości i udaje panisko.
  Zdumiewające - jakoś Francuzi, Niemcy, Włosi nie zastanawiają się, czy są "wystarczająco europejscy" i czy wystarczającym stopniu popierają najmodniejszy trend w dziedzinie aktywności płciowej.
  Miarą dojrzałości jest samodzielność. I może właśnie teraz nadszedł moment, kiedy wreszcie zdołamy dojrzeć.
  Nie podoba się brytyjskiej prasie fakt, że nie popieram aktualnie najmodniejszego trendu w dziedzinie aktywności płciowej? No i co z tego? A co mnie to obchodzi, co myśli i pisze o mnie jakaś tam brit-gazecina ...

 • blahblah69

  Oceniono 62 razy 52

  Krystyna Pawlowicz - (wikipedia) Jest niezamężna i bezdzietna

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 59 razy 49

  Część naszych posłów to wtórni analfabeci, którzy nie rozumieją zdań wielokrotnie złożonych i używają Konstytucji której zapisów nie rozumieją i nie potrafią interpretować jak cepa gdy im jest wygodnie, część dba tylko o własne widzimisię mając za nic potrzeby obywateli. No problem panie i panowie posłowie - jak wy nam tak my wam.

 • hary221i

  Oceniono 65 razy 45

  jak stare dziady ciągną do Sejmu, to nie ma co się dziwić. Jeszcze taka Pawłowicz, co, za przeproszeniem, ch...a nigdy nie miała, decyduje, kto jak ma seks uprawiać i jak to uregulować prawnie.
  Zaskoczył mnie Tusk - podał najrozsądniejszy argument dla takiej regulacji prawnej.
  No, ale Pawłowicz nigdy związku nie stworzyła, więc mnie też nie wolno być szczęśliwym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje