Pitera: Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem

26.01.2013 10:53
Julia Pitera

Julia Pitera (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - tak wczorajsze sejmowe wystąpienie Jarosława Gowina ws. związków partnerskich oceniła w Radiu RMF FM Julia Pitera.
Wczoraj w Sejmie w czasie głosowań nt. projektów ustaw dot. związków partnerskich minister sprawiedliwości powiedział, że wszystkie trzy projekty są niezgodne z konstytucją. Nawet ten autorstwa jego partyjnego kolegi. Wypowiedź tę ostro skrytykował premier.

- To była sytuacja dość niezręczna. Pan minister Gowin jako człowiek tego rządu wykorzystał przepis regulaminu Sejmu i wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - stwierdziła Pitera. - Ja czasami odnoszę wrażenie, że pan minister Gowin często kieruje się takim własnym egoizmem - dodała.

- Myślę, że minister Gowin znowu wykorzystał taką sytuację, żeby podkreślić swoją samodzielność w polityce. On się czasami kreuje na takiego przywódcę prawego skrzydła w PO. Chyba trochę na wyrost - komentuje posłanka PO. Dodaje, że nie ma czegoś takiego jak jednolita frakcja konserwatywna w PO. - Jest grupa ludzi, która ma podobne poglądy i podjęła podobną decyzję. To nie była demonstracja w ramach frakcji. Absolutnie nie. Jestem pewna - powiedziała. Dzięki głosom Gowina i frakcji konserwatywnej projekty przepadły.

Wczoraj Ryszard Kalisz z SLD ocenił, że odrzucenie projektu ustawy autorstwa PO, to "kolejna odsłona procesu dezintegracji" tej partii. Polityk jest zdania, że jesienią tego roku nastąpią w Platformie pewne ruchy. - Oczywiście jest to proces, to nie od razu następuje, to jest kropla, kropla, kropla, ale znając szybkość procesów politycznych, ten moment będzie jeszcze w tym roku - zaznaczył wiceszef Sojuszu. - Czy PO jest jeszcze partią, to ja już w tej chwili mam wątpliwości. Platforma głosuje jak blok, nie jak partia, jak blok ludzi broniących swojej władzy. A tam, gdzie mamy projekty światopoglądowe, jest podział. Tak nie może być - dodał Kalisz.

Zobacz także
Komentarze (254)
Zaloguj się
 • jack3yp

  Oceniono 1 raz 1

  Trochę nadużył! Te dorszówa, na ile nadużył? Na 8,16 a może na 8,12 ?

 • filthpurger

  0

  przyklad pitery to klasyk jak tusk montuje swoje baranki do poparcia.
  Pitera bez zadnych sukcesow na korupcyjnym polu jest potrzebna bo jest posluszna i lojalna do bossa 100%.,
  ale czy zapomniala ze pierwsza rzecza do lojalnosci sa wyborcy ????
  BEZNADZIEJA !!!!

 • filthpurger

  0

  pitra jest nikim dlatego musi byc lojalna do bosa we wszystkim, od nie tykania korupcji tam gdzie rzadza kolesie do poparcia tam gdzie boss potrzebuje w danej chwili.
  lojalnosc partyjna za wszelka cene , to jej dewiza, a gdzie lojalnosc do wyborcow, pitero !!!!

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Tak jak kiedyś Tusk odwołał Ćwiąkalskiego i to że teraz powołał na to stanowisko Gowina,oba te pociągnięcia świadczą że nasz premier utracił zdolność racjonalnego rządzenia.A ostatnie głosowania w sejmie przeciw wszystkim projektom partnerskim a przede wszystkim przywrócenie funduszu kościelnego dyskwalifikuje, niestety, PO jako partię rozsądną.I choć zawsze głosowałem na nich, strasznie jestem zawiedziony i niestety więcej na nich nie zagłosuję.Panie Premierze Tusk,rozmienił Pan wszystko na drobne.

 • sfenkacz

  0

  "Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem"

  Troche? Jakim prawem pani Pitera usprawiedliwia Gowina? Ocene naduzycia poprzez stwierdzenie "tak - naduzyl" / "nie - nia naduzyl". Nie istnieje "troche" naduzycie swych funkcji.
  Za naduzycie funkcji istnieja sankcie. Jakie sa konsekwencje "troche naduzycia"?
  Jakie sa konsekwencje przymykania oczu na naduzycia?

  Takie usprawiedliwianie jest obrazem moralnosci pani Pitery... Niestety, ale i PO jako partii. Jesli PO pozwala na takie wybiegi ministrowi i czlonkowi PO a nastepnie wypowiada sie publicznie wlasnie w sposob pani Pitery - ocenia sie automatycznie, jako partia obludnikow i niekonsekwentnych politykow.

 • antyinteligent

  0

  "A róbta co chceta"

 • antyinteligent

  0

  To przecież Pani Pitera sugerowała przed laty:" Jesteśmy raczej za systemem bez odpowiedzialności osobowej"Bo my nie po to się uczyliśmy pilnie ortografii żeby płakać jak pani Sawicka.

 • koniu800

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe czy to koniec Partii Oszustów ?

 • filmik2000

  Oceniono 1 raz 1

  Czy Gowin odpowie Pięcie na pytanie o przestępcze związki partnerskie ;) www.youtube.com/watch?v=5XPZnJvwwEE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje