Pitera: Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem

Julia Pitera

Julia Pitera (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - tak wczorajsze sejmowe wystąpienie Jarosława Gowina ws. związków partnerskich oceniła w Radiu RMF FM Julia Pitera.
Wczoraj w Sejmie w czasie głosowań nt. projektów ustaw dot. związków partnerskich minister sprawiedliwości powiedział, że wszystkie trzy projekty są niezgodne z konstytucją. Nawet ten autorstwa jego partyjnego kolegi. Wypowiedź tę ostro skrytykował premier.

- To była sytuacja dość niezręczna. Pan minister Gowin jako człowiek tego rządu wykorzystał przepis regulaminu Sejmu i wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów, mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji - stwierdziła Pitera. - Ja czasami odnoszę wrażenie, że pan minister Gowin często kieruje się takim własnym egoizmem - dodała.

- Myślę, że minister Gowin znowu wykorzystał taką sytuację, żeby podkreślić swoją samodzielność w polityce. On się czasami kreuje na takiego przywódcę prawego skrzydła w PO. Chyba trochę na wyrost - komentuje posłanka PO. Dodaje, że nie ma czegoś takiego jak jednolita frakcja konserwatywna w PO. - Jest grupa ludzi, która ma podobne poglądy i podjęła podobną decyzję. To nie była demonstracja w ramach frakcji. Absolutnie nie. Jestem pewna - powiedziała. Dzięki głosom Gowina i frakcji konserwatywnej projekty przepadły.

Wczoraj Ryszard Kalisz z SLD ocenił, że odrzucenie projektu ustawy autorstwa PO, to "kolejna odsłona procesu dezintegracji" tej partii. Polityk jest zdania, że jesienią tego roku nastąpią w Platformie pewne ruchy. - Oczywiście jest to proces, to nie od razu następuje, to jest kropla, kropla, kropla, ale znając szybkość procesów politycznych, ten moment będzie jeszcze w tym roku - zaznaczył wiceszef Sojuszu. - Czy PO jest jeszcze partią, to ja już w tej chwili mam wątpliwości. Platforma głosuje jak blok, nie jak partia, jak blok ludzi broniących swojej władzy. A tam, gdzie mamy projekty światopoglądowe, jest podział. Tak nie może być - dodał Kalisz.

Zobacz także
Komentarze (254)
Pitera: Gowin wczoraj w Sejmie nadużył trochę funkcji. Czasami kieruje się egoizmem
Zaloguj się
 • podstawko

  Oceniono 308 razy 218

  Na waszych pierdo-
  lonych gierkach i umizgach do innych partii stracili wczoraj zwykli ludzie, którzy chcą mieć zwykłe prawa w zwykłym kraju.

  Wy — ponownie pokazaliście, jacy potraficie być „niezwykli”.

  Krok wstecz, Platformo, partio postępowa. I spierdzie-
  licie się tym krokiem ze skarpy.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 222 razy 154

  Minister pluje w twarz (politycznie) premierowi rządu w twarz i pokazuje kto naprawdę rządzi Plebanią Obywatelską a Julka od dorsza mówi: - "Wypowiedział się w czasie dla członków Rady Ministrów mówiąc jednocześnie swoje osobiste zdanie jako poseł. Z całą pewnością nadużył trochę swojej funkcji."

  No i proszę. Zadnego wezwania do dymisji. Mister może nadużyć swojej funkcji a Julcia przejdzie nad tym do porządku dziennego. Ale jakby kupił dorsza płacąc firmową kartą.....:)))

 • c.t.k

  Oceniono 191 razy 147

  Gowin kieruje się egoizmem,czy Gowinem kieruje Opus Dei.Bo to,ku...,jednak jest różnica

 • niktwazny126

  Oceniono 198 razy 124

  Osobiste zdanie to pan Gowin, podobnie jak ja i przysłowiowy Kowalski- może sobie wyrażać na rodzinnej kolacji, na weselu u sąsiada i chrzcinach u szwagra. W sejmie ten pan jest przedstawicielem, wybrańcem i reprezentantem swojego elektoratu. Pana posła można zastąpić innym posłem, już niebawem. Tysięcy głosów nie należy lekceważyć, czasami trzeba posłuchać i nas, maluczkich. Tym razem pan Gowin pomógł mnie i wielu innym w upewnieniu się , że PO jako partia nie może już nic. Czas poprzeć Palikota.

 • vontomke

  Oceniono 166 razy 102

  Gowin to piąta kolumna w PO, było o tym wiadomo od samego początku, Tusk nie tylko popełnił błąd nie wyrzucając go na zbity pysk ale dalej tkwi w tym błędzie. PO zdobyła władzę dzięki liberalnym hasłom, myślenie że frakcja konserwatywna przyciągnie część elektoratu PiS jest naiwne i PO przejedzie się na tym okrutnie tak samo jak SLD które się rozmyło ideologicznie i oszukało wyborców.

 • senny

  Oceniono 144 razy 76

  Pitera jest tak ogłuszająco głupia, że powinna mieć zakaz wypowiadania się publicznie.

 • xd-c

  Oceniono 53 razy 35

  Za Gowinem stoi Opus Dei. Za Tuskiem też, tyle, że z pistoletem wycelowanym w potylicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje