"Niebywałe chamstwo": Giertych nie odpuszcza o. Rydzykowi i sugeruje jego dymisję

Roman Giertych, o. Tadeusz Rydzyk

Roman Giertych, o. Tadeusz Rydzyk (Fot. Krzysztof Miller / Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

Roman Giertych ruszył do ostrej walki z ojcem Rydzykiem. Tydzień temu w liście do prowincjała zakonu redemptorystów - przełożonego szefa Radia Maryja - oskarżył go o szkalowanie w mediach. Teraz idzie dalej: w kolejnym liście sugeruje, że o. Rydzyk powinien zostać zdymisjonowany - pisze ?Wprost?.
Były lider LPR domaga się od mediów o. Rydzyka sprostowania jego zdaniem nieprawdziwych informacji, którą podały 30 grudnia 2012 roku - jakoby był zwolennikiem metody zapłodnienia in vitro.

W najnowszym liście do prowincjała redemptorystów Giertych pisze, że odkąd zaczął walczyć o to sprostowanie, jest atakowany za zdradę i posądzany o tajemne powiązania "o charakterze antykatolickim" na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz na łamach "Naszego Dziennika".

"Niebywałe chamstwo"

"Jest [to] jaskrawo sprzeczne z misją i stanowi przykład niebywałego chamstwa w zwalczaniu osób ośmielających się krytykować działania ojca Dyrektora" - podkreśla Giertych. W liście stwierdza też, że o. Rydzyk traktuje jego żądania jako dowód na przynależność byłego lidera LPR do wspierającego związki homoseksualne i eutanazję tajnego sprzysiężenia. "To jest wypowiedź skandaliczna. Nie godzi się, by kapłan katolicki i zakonnik posługiwał się tak nikczemnymi pomówieniami" - pisze ostro Giertych.

Ojciec Rydzyk musi odejść?

Na koniec - jak podkreśla "Wprost" - były wicepremier sugeruje, że o. Rydzyk powinien odejść z funkcji dyrektora Radia Maryja. Przywołuje cytat z wywiadu zmarłego w środę prymasa kardynała Józefa Glempa z 2010 r. dla "Newsweeka". Prymas przyznał wówczas, że "postulował, by Radiem Maryja przestał kierować ojciec Tadeusz Rydzyk" - podkreśla "Wprost". Tłumaczył to tym, że "u redemptorystów jest wielu ludzi odpowiedzialnych", którzy mogliby kierować rozgłośnią zamiast niego.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Zobacz także
 • Roman Giertych List Romana Giertycha do przełożonego ojca Rydzyka
 • Roman Giertych Giertych żąda przeprosin od o. Rydzyka. I opisuje związki PiS z szefem Radia Maryja
 • Roman Giertych i Radosław Sikorski, wrzesień 2009 na Westerplatte "Rzeczpospolita": Nowi trzej tenorzy to... Sikorski, Kamiński i Giertych
Komentarze (300)
"Niebywałe chamstwo": Giertych nie odpuszcza o. Rydzykowi i sugeruje jego dymisję
Zaloguj się
 • kula5211

  Oceniono 492 razy 380

  Rydzyk -- bardzo szkodliwy osobnik dla Polski, trzeba usunąć z życia politycznego .......................

  podobnie jak Jarosława K

 • widz102

  Oceniono 291 razy 239

  Kto rydzykiem wojuje, od rydzyka ginie, panie Giertych. A tak poważníe: zdymisjonować gościa, w którego bazie werbunkowej tkwi co dziesiąty poseł to już chyba tylko kontrwywiad może...

 • niktwazny126

  Oceniono 210 razy 144

  Roman odgrzebuje sprawy z przeszłości. A powinien o tym mówić juz znacznie wcześniej. Tylko że wtedy miał nadzieję na dobre układy z dyrektorem nad dyrektorami. Teraz to tylko zagrywki na zobycie elektoratu, niestety.

 • gj61

  Oceniono 133 razy 95

  Szanowny Panie Mecenasie,
  nie jesteśmy po tej samej stronie barykady, ale cenię Panską inteligencję i wykształcenie. Ceniłem także Pańskiego ojca. Teraz jestem nieco skonfundowany...
  Parę lat temu, niedawno całował Pan rękę Pana Rydzyka. Łasił się do niego... Bywał jego gościem...
  I co? Nie spostrzegł Pan że, to zwykły cham, niewykształcony buc i hochsztapler spod ciemnej gwiazdy?
  Nie zauważył Pan tego?
  Dziwne...

 • olalk

  Oceniono 118 razy 94

  Mecenas Giertych nie jest bohaterem mojej bajki, ale życzę mu z całego serca, by odniósł sukces w walce z hipokryzją, fałszem i wyjątkowo wrednym usposobieniem tego bezwzględnego faceta. Panie mecenasie, niech się Pan nie ugnie przed atakami mediów, które chodzą na pasku Rydzyka!

 • majuufes

  Oceniono 45 razy 27

  Giertych się obudził i przejrzał na oczy. Lepiej późno niż wcale.

 • jerzysm42

  Oceniono 39 razy 21

  Nie ufam Romanowi Giertychowi, ale jego walkę z Rydzykiem popieram.
  Nie sądzę jednak, aby list do prowincjonała zakonu odniósł jakiś skutek.
  Redemptoryści zawsze byli wrogami Polski tak w czasach rozbiorów jak i obecnie.
  Giertychowi pozostaje tylko drogą sądowa i jeśli jest tak dobrym prawnikiem, za jakiego się uważa, to sprawę ma wygraną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje