"Niebywałe chamstwo": Giertych nie odpuszcza o. Rydzykowi i sugeruje jego dymisję

26.01.2013 08:39
Roman Giertych, o. Tadeusz Rydzyk

Roman Giertych, o. Tadeusz Rydzyk (Fot. Krzysztof Miller / Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

Roman Giertych ruszył do ostrej walki z ojcem Rydzykiem. Tydzień temu w liście do prowincjała zakonu redemptorystów - przełożonego szefa Radia Maryja - oskarżył go o szkalowanie w mediach. Teraz idzie dalej: w kolejnym liście sugeruje, że o. Rydzyk powinien zostać zdymisjonowany - pisze "Wprost".
Były lider LPR domaga się od mediów o. Rydzyka sprostowania jego zdaniem nieprawdziwych informacji, którą podały 30 grudnia 2012 roku - jakoby był zwolennikiem metody zapłodnienia in vitro.

W najnowszym liście do prowincjała redemptorystów Giertych pisze, że odkąd zaczął walczyć o to sprostowanie, jest atakowany za zdradę i posądzany o tajemne powiązania "o charakterze antykatolickim" na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz na łamach "Naszego Dziennika".

"Niebywałe chamstwo"

"Jest [to] jaskrawo sprzeczne z misją i stanowi przykład niebywałego chamstwa w zwalczaniu osób ośmielających się krytykować działania ojca Dyrektora" - podkreśla Giertych. W liście stwierdza też, że o. Rydzyk traktuje jego żądania jako dowód na przynależność byłego lidera LPR do wspierającego związki homoseksualne i eutanazję tajnego sprzysiężenia. "To jest wypowiedź skandaliczna. Nie godzi się, by kapłan katolicki i zakonnik posługiwał się tak nikczemnymi pomówieniami" - pisze ostro Giertych.

Ojciec Rydzyk musi odejść?

Na koniec - jak podkreśla "Wprost" - były wicepremier sugeruje, że o. Rydzyk powinien odejść z funkcji dyrektora Radia Maryja. Przywołuje cytat z wywiadu zmarłego w środę prymasa kardynała Józefa Glempa z 2010 r. dla "Newsweeka". Prymas przyznał wówczas, że "postulował, by Radiem Maryja przestał kierować ojciec Tadeusz Rydzyk" - podkreśla "Wprost". Tłumaczył to tym, że "u redemptorystów jest wielu ludzi odpowiedzialnych", którzy mogliby kierować rozgłośnią zamiast niego.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (300)
Zaloguj się
 • alexy-dwa

  0

  I tak oto koń kopnął starego grzyba.

 • baj62

  0

  Nu, zobaczymy czy znów Dawid pokona Goliata.Jak to mity powracają.

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 4 razy -2

  Jestem jeszcze człowiekiem niezbyt starym, a jak tworzono tzw. "Solidarność", to byłem malutkim dzieckiem, uczącym się dopiero mówić. Moja generacja jest jednak tą, na którą transformacja ustrojowa działała czy też raczej nadal działa bardzo silnie. Historii uczyłem się jednak już tej nowoczesnej, a sytuację państwa znam śledząc całe to ćwierćwiecze na bieżąco. Moje przekonania można określić jako nowoczesne przekonania narodowe - jestem za bliską wpółpracą, otwarciem na Europę i świat, ale też odczuwam dumę z pięknej historii mojego narodu, szanując przy tym patriotyzm innych i rozumiem, że np.stosunek do wytwórczości (Włoch kupuje włoskie, a Niemiec chwali niemieckie) jako wyznacznik wspólczesnego patriotyzmu jest czymś normalnym. Dlatego gdy tworzono LPR byłem bardzo sceptyczny i choć sam miałem tam wielu przyjaciół, to nigdy do tej partii nie wstąpiłem. Faszystą, ani nacjonalistą bowiem na szczęście nie jestem, antysemitą tym bardziej nie (tu niektórym etatowym forumowym szczekaczom szczegółowo wyjaśniam: szanuję Żydów, dopóki oni szanują mnie) i dlatego nawet dziwiłem się wielu moim przyjaciołom, co oni robią i do czyjej partii wstępują.

  Tyle koniecznego wstępu, chcę bowiem odnieść się do tego kim jest pan Giertych.

  Niestety - transformację ustrojową widzę dziś jako ciąg nieprzypadkowych zdarzeń. Mroczny ciąg, stanowiący jednak logiczną układankę. To POstubecka judeobolszewicka agentura WSI POkazuje tutaj ciągle, kto rządzi. Okrągły Stół i brak dekomunizacji państwa, to nie był przypadek, bo tak jak napisałem "tworzono tzw. "Solidarność"", czy "tworzono LPR", tak wiem, że ich ojcami chrzestnymi byli ludzie POstubeckiej judeobolszewickiej agentury WSI.
  Tak jak Wałęsa wdrapywał się do stoczni na plecach SBków, by ukierunkować nastroje ludzi w latach 80., tak samo służby w swoim czasie wykorzystały Giertycha i jego najbardziej paskudne, haniebne, POdłe cechy, by ukierunkować gniew ludzi znów oszukanych przez POstkomunę.

  Panie "mecenasie", więm, że to przeczytasz, w tej gadzinówie na pewno - karty są odkryte, teraz jeszcze jest czas, by się oczyścić i udowodnić, że jesteś uczciwym człowiekiem, by wykrzyczeć światu, że byłeś szantażowany przez POstubeckich judeobolszewików. Wielokrotnie pisałem tu, że WSI zapewne mają jakieś haki dotyczące rodziny Giertychów. Celowo też czekałem kiedy w zasadzie wygaśnie ten wątek. Platforma Obłudy i tak tonie, więc albo-albo, czyli albo jesteś nadal z POstkomuchami i judeobolszewią, albo jesteś prawdziwym patriotą - bądź mężczyzną, wybieraj!

 • cucurucu

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma zadnego Opus Dei- to bajki dla naiwnych po to aby ich zastraszyc. To samo dotyczy roznych "sluzb specjalnych" - to bajki. Strach wyzwala negatywne uczucia a przeciez medrcy od tysiacleci zalecali myslenie pozytywne. Nie ma piekla i nieba - sa tylko ludzie zli i dobrzy, Zachowac rownowage w tym "dziwnym swiecie" jest sztuka, Dobrze przekazal to Niemen - polecam.

 • politol59

  0

  "To już idzie na noże".

 • szechteteszechteraaaron

  Oceniono 1 raz 1

  mariolablondi i cucurucu

  Miejcie trochę litości. Tu nie o jakiś salon czy sianko chodzi. Mi jest Giertycha jako człowieka zwyczajnie żal. Taka ludzka cecha, jak empatia. Trochę (i to niemało) psychologii na studiach miałem i mnie to jego nienaturalne zachowanie najzwyczajniej razi w oczy. Prawda wygląda chyba o wielebardziej brutalnie. IMHO POstubecka judeobolszewia z WSI ma takie haki na niego, albo na Maćka niePOchodzącego od jakichś przecież małp, ale wprost, bezPOśrednio od padalców, że Romek teraz nie jak "koń" , ale raczej jak piesek chodzi krótko na ich sznureczku. Być może zatem naprawdę warto człowiekowi współczuć.

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy -2

  za Giertychem stoi Sikorski, który jest w Opus Dei.
  Czyli katole żrą się o koryto, na rachunek Polaków

 • cucurucu

  Oceniono 4 razy 2

  Czlowiek zwany koniem zarzal...chyba wyczul sianko w zlobie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje