Będzie naprawdę zimno. W weekend do minus 25 stopni

26.01.2013 07:37
Zima

Zima (Fot. Tomasz Wiech / Agencja Gazeta)

Wyż znad Rosji, w którego zasięgu jest Polska, przyniósł mroźne, kontynentalne masy powietrza. W ten weekend temperatura spadnie w niektórych rejonach nawet do minus 25 stopni. Pomorze i Wybrzeże czekają zamiecie śnieżne. Najzimniej będzie na wschodzie kraju, najcieplej na zachodzie i nad morzem.
W nocy z piątku na sobotę w niektórych rejonach kraju temperatura spadła do około -20 stopni Celsjusza. Ale z soboty na niedzielę będzie jeszcze zimniej. Najmocniej mróz zaatakuje w rejonach podgórskich - lokalnie temperatura spadnie do -25 stopni - informuje IMGW.

Na wschodnich krańcach Polski minimalna temperatura wyniesie od -20 do -17 stopni. Na zachodzie będzie od -14 do -11 stopni. Miejscami na Wybrzeżu -8 stopni, tam też wiatr spowoduje zamiecie śnieżne.

Lodowata noc z soboty na niedzielę: do -25 stopni

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, ale na Pomorzu i lokalnie w centrum możliwe marznące mgły i silne zamglenia ograniczające widzialność od 300 m do 3000 m. W ciągu dnia na południu i południowym wschodzie chmur będzie więcej, może tam również spaść słaby śnieg.

W dzień będzie cieplej niż w nocy - od -12 stopni na północnym wschodzie do -7 stopni na zachodzie. Cieplej będzie nad morzem - od -6 st. do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

"Cieplejsza" niedziela

Niedziela będzie trochę cieplejsza: temperatura od -12 stopni na północnym wschodzie do około -7 stopni w centrum i od -2 do zera stopni na krańcach zachodnich. Zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie kraju wzrastające do dużego. Tam też może wieczorem spaść śnieg.

Z kolei na Pomorzu, Wybrzeżu oraz na południowym zachodzie życie utrudni dość silny, porywisty, południowy i południowo-wschodni wiatr - na Wybrzeżu w porywach do 60 km na godz. Możliwe zamiecie śnieżne.

Mróz ściśnie Warszawę: -16 stopni

W nocy z soboty na niedzielę temperatura w Warszawie może spaść nawet do -16 stopni. W niedzielę nieco cieplej - najniższa temperatura wyniesie -9 stopni. Przez cały weekend będzie pochmurno, wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Europa wschodnia i częściowo centralna znajdują się w zasięgu wyżu znad zachodniej Rosji. Pod wpływem Wyżu Azorskiego jest także Półwysep Iberyjski. Pozostały obszar kontynentu znajduje się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest na skraju wyżu znad Rosji, w mroźnej, kontynentalnej masie powietrza.

Zobacz także
 • Jezioro Wostok widziane z satelity. Powierzchnia lądolodu bezpośrednio nad akwenem jest płaska. Rosjanie zdobyli czystą próbkę z antarktycznego jeziora Wostok. "Można otwierać wódkę"
 • Słoń w Zoo Wrocław Słonie uratowane przed syberyjskim mrozem. Dzięki wódce
Komentarze (52)
Będzie naprawdę zimno. W weekend do minus 25 stopni
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 80 razy 62

  "Jak jest zima to musi być zimno Pani Kierowniczko ... ,
  ... Czy ja palę ? Ja palę cały czas Pani Kierowniczko."

 • malena-76

  Oceniono 65 razy 57

  Nie sądziłam, ze dozyje tej chwili. Wlasnie oglądam BBC breakfast, rozmawiają o pogodzie i mówią ZE ANGIELSCY DROGOWCY POWINNI BRAĆ PRZYKŁAD Z POLSKICH KOLEGÓW bo w Polsce sypie, śnieg po pas a drogi odsniezane na bieżąco, wow. No w Anglii w nocy z piątku na sobotę podróżni mocowali na autostradzie zasypani w samochodach.

 • b.szrama

  Oceniono 43 razy 31

  "Mróz ściśnie Warszawę: -16 stopni"
  I dobrze,moze te szkodniki na Wiejskiej wymarzna

 • donpedro69.net

  Oceniono 16 razy 12

  A w Radio Opole dn. 2 stycznia Pani Redaktor wypytywała słuchaczy o... oznaki nadchodzącej wiosny! Hahaha, nieźle ją po Sylwestra jeszcze trzymało! :D

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 29 razy 11

  Halo!! Panie Al Gore! Gdzie mam wpłacić kase na globalne ocipienie?????

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 4 razy 4

  oto bzdury kretyna :
  "Przez cały weekend będzie pochmurno, wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni."
  .
  Pozdrawiam tego idiotę od prognoz ze SŁONECZNEJ WARSZAWY.
  .
  .

 • szoferek1

  Oceniono 18 razy 4

  A u nas w hotelu nie ma kaloryferów i jest + 23 stopnie! Może dlatego że to Teneryfa?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 3

  "Wyż znad Rosji, w którego zasięgu jest Polska"
  Jak zwykle wszystko przez ruskich........

 • koballt

  Oceniono 9 razy 3

  Ale porównujcie noc z nocą, a nie z dniem, bo cięzko się połapać. W końcu nie wiem czy w sobotę jest cieplej czy zimniej niż w niedzielę i jak ma być w nocy z niedzieli na pon.

  Cyt.W nocy z soboty na niedzielę temperatura w Warszawie może spaść nawet do -16 stopni. W niedzielę nieco cieplej - najniższa temperatura wyniesie -9 stopni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje