Sejm przywraca Fundusz Kościelny. Hofman głosował przeciw?

25.01.2013 21:46
Adam Hofman, rzecznik PiS

Adam Hofman, rzecznik PiS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Posłowie zajmowali się nie tylko związkami partnerskimi. Sejm na piątkowym posiedzeniu przyjął propozycję Senatu, by w budżecie przywrócić Fundusz Kościelny. Chodzi o kwotę 94,3 mln zł. Podczas głosowania przeciwko przyjęciu poprawki zagłosował jeden poseł PiS - Adam Hofman. Pomylił się.
Sejm przyjął wszystkie senackie poprawki do budżetu na 2013 r. Oznacza to m.in., że do budżetu wraca Fundusz Kościelny. Pieniędzmi będzie zarządzać minister administracji i cyfryzacji Michał Boni na dotychczasowych zasadach.

W Sejmie przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziało się 21 posłów SLD, wszyscy posłowie Ruchu Palikota oraz... rzecznik PiS Adam Hofman. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, jak sam przyznał, pomylił się. - Zwykła pomyłka. Złożę stosowne oświadczenie - napisał na Twitterze.

Fundusz wraca po przerwie

Fundusz Kościelny został przywrócony po chwilowym przeniesieniu do rezerwy celowej. W Sejmie podczas drugiego czytania projektu budżetu Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota złożył prawie 6 tys. poprawek, które miały przesunąć środki z Funduszu Kościelnego na rezerwę celową dotyczącą finansowania zabiegów in vitro.

Aby nie dopuścić do faktycznej likwidacji Funduszu i tysięcy głosowań, posłowie PO złożyli poprawkę - przyjętą przez Sejm, która przesunęła 94,3 mln zł z Funduszu Kościelnego do nowej rezerwy celowej. W efekcie głosowanie nad tysiącami poprawek RP stało się bezprzedmiotowe.

Zobacz także
Komentarze (539)
Zaloguj się
 • od-or

  0

  to po to wymyślono nowe ministerstwo żebo ono stwierdziło że wszystko zostaje po staremu

 • glizelda

  0

  wlaza do dupy pedofilom, bo oni przeciez w ryzach trzymaja ten ciemny narod polski, dewotki i tych co sie bija na krzyze, a oni w zaciszu, zyja sobie spokojnie i brzuchole im rosna, zebraja gdze sie da a potem duupy woza we wspanialych gablotach, jak masz syna niech idze na ksiedza!mlodzez po studiach szuka poza granicami pracy, tak zostanie w kraju, moze osiadzie na jakies parafi, a a moze wybije sie wyzej jak da sie omotac jakiemus purpuratowi ten rzad polski to jakis obciach to burdel na kolkach! prawda jest jedna ze jeszcze sie taki nie urodzil co komu dogodzil, ale ludu moj ludu wyjdz z ciemnosci, bo calkiem ogupic ciebie mozna!

 • glizelda

  Oceniono 2 razy 2

  PO-PALANTY I OPRZCZYMORKI

 • model123ak

  Oceniono 2 razy 2

  ja nie przkażę ani złamanego grosza....

 • sextusempiryk

  Oceniono 2 razy 2

  EPIC FAIL!

 • gentelman80

  0

  Dla większości wypowiadających się na ten temat mam propozycję. Przeczytajcie proszę przynajmniej 100 wcześniejszych postów poniżej, a następnie spróbujcie zastanowić się jakie mamy społeczeństwo... w jakim państwie żyjemy. Bo przecież państwo to głównie stanowiący je obywatele!
  Przyjemnej lektury życzę:-) (choć ten uśmieszek na pewno niejednemu po niej zniknie)

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 4

  No coz, trzeba sie przypodobac watykanskiemu okupantowi.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo panowie posłowie ! Teraz wiemy komu służycie. A naiwni wyborcy uwierzyli wam że służyć będziecie Państwu Polskiemu. A wy na usługach V Kolumny , czyli kapłanów i im dajecie nasze pieniądze... Wstyd.

 • doriana88

  Oceniono 2 razy 2

  Lewico ! Zjednocz się i zrób z tym porządek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje