Ślady rabusiów berlińskiego banku prowadzą do Polski? W tunelu puszki po napojach

Bank w Steglitz-Zehlendorf, na który dokonano napadu

Bank w Steglitz-Zehlendorf, na który dokonano napadu (Fot. za Meyerfotos / YouTube)

Policja otrzymała już 262 wskazówki ws. sprawców głośnego napadu na berliński bank. W połowie stycznia wykopali oni tunel, którym dostali się do skarbca. Ślady wskazują, że nieznani sprawcy mogliby pochodzić z Polski.
Włamania dokonano w nocy z 13 na 14 stycznia 2013 w berlińskiej dzielnicy Steglitz-Zehlendorf. Według poszlak, jakimi dysponuje policja, za napad mogliby być odpowiedzialni Polacy. - Nie stwierdzamy tego definitywnie. To jeden z wielu tropów - powiedział rzecznik berlińskiej policji.

W 45-metrowym tunelu, który rabusie wykopali między garażem podziemnym a skarbcem, znaleziono podobno butelki i puszki po napojach z polskimi etykietami. Także tysiąc kątowników pozostawionych w tunelu pochodziło z Polski - poinformowali śledczy z grupy dochodzeniowej "Soko Tunel". Policja otrzymała już 262 wskazówki związane z napadem.

Niezwykła prośba policji o materiał filmowy

Berlińska policja jest przekonana, że przestępcy zostaną wkrótce ujęci. Oficerowie śledczy zwrócili się z niezwykłą prośbą do mediów. Fotografowie i ekipy telewizyjne są proszeni o przejrzenie materiału z 1 października. W tym dniu nagrywali materiał i robili zdjęcia przed teatrem Schlossparktheater w związku ze śmiercią aktora Dirka Bacha. Teatr znajduje się naprzeciwko obrabowanego banku.

Policja poszukuje samochodu kombi o ciemnym kolorze oraz ciężarówki o jasnym kolorze z naklejonym na masce czarnym kwadratem. Ma nadzieję, że może oba pojazdy przypadkowo zostały sfotografowane lub sfilmowane w tle.

Rabusie okradli wszystkie skrytki depozytowe w banku i uciekli tunelem. Jednego z nich, w ubraniu roboczym, widziało kilku świadków. Na podstawie ich zeznań sporządzono portret pamięciowy.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Zobacz także
 • Bank w Steglitz-Zehlendorf, na który dokonano napadu Spektakularne włamanie do banku w Berlinie. Złodzieje wykopali tunel
 • Zobacz napad na bank [ZDJĘCIA]
Komentarze (181)
Ślady rabusiów berlińskiego banku prowadzą do Polski? W tunelu puszki po napojach
Zaloguj się
 • vinogradoff

  Oceniono 359 razy 217

  To przestepstwo wzbudza sympatie gdyz odbylo sie bez zadnej przemocy i ofiar a metoda bardzo zmudna i w pieknym stylu wzbudzajacym szacunek do sprawcow, ktorzy wypatroszyli bankowe skrytki, dokladnie i z pewna elegancja. Jesli spawcami byli Polacy to zadzialali tu jak Ambasadorzy polskosci z wiekszym skutkiem niz setki dyplomatow gdyz wzbudza podziw dla sprytu, inteligencji, organizacji robot, znajomosci pomiarow geodezyjnych. Juz jeden Plaka zaskoczyl Niemcow jak bedac na przepustce z wiezienia w POtulicach pojechal pod Berlin i tam wypatroszyl ok. 60 luxusowych Villlii niemieckich Bogaczow wyposazonych w tzw. inteligentne sytemy bezpieczenstwa a sam byl po polskiej szkole podstawowej co pozwala przypuszczac, ze gdyby tam byl jakis Doktor nauk technicznych z Polski to pewnie wypatroszylby i Ville Prezydenta Niemiec.

 • bigkaraluch

  Oceniono 146 razy 124

  "Rabusie okradli wszystkie skrytki depozytowe w banku i uciekli tunelem."
  ======================================================
  jak by to byli POLACY to zabrali by kasę i skrytki {jako złom }
  a tak to miejscowa niemiecka robota i nam polskim fachowcom opinię szargają

 • bih

  Oceniono 121 razy 101

  Dobra polska robota, zamiast kopać biedaszyby poszli po rozum i pokopali w Berlinie, teraz pewnie są na jednej z wysp Polinezji.

 • sirseb

  Oceniono 104 razy 88

  "nasi tu byli!"

 • dooj_ci_w_hoope

  Oceniono 86 razy 62

  ..na kurtkach mieli napisy jakieś "Finanzamt" czy jakoś podobnie...

 • srool

  Oceniono 101 razy 57

  .....nie ma co gadać -goście z klasą !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje