PiS: Głosowanie nad odwołaniem rządu w przyszłym miesiącu

25.01.2013 15:03
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński (Fot. Robert Kowalewski, Paweł Małecki / AG)

PiS w czwartek albo w pierwszych dniach lutego zgłosi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera - mówią nieoficjalnie politycy z kierownictwa PiS. Partia chce, żeby wniosek był głosowany na posiedzeniu Sejmu 20-22 lutego.
Politycy PiS do tej pory deklarowali, że zgłoszą wniosek o konstruktywne wotum nieufności zaraz po głosowaniu w sprawie odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Dziś Sejm zdecydował, że Arłukowicz pozostanie na stanowisku.

"Głosowanie tak, ale z premierem Tuskiem"

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jego ugrupowanie nie chciałoby, aby głosowanie nad wnioskiem odbywało się w tym czasie, gdy premier Donald Tusk będzie przebywał na szczycie UE w Brukseli.

- Dlatego wniosek złożymy do końca miesiąca, tak aby był głosowany w środku lutego - podkreślił. Unijny szczyt dotyczący budżetu UE na lata 2014-2020 zaplanowany jest na 7-8 lutego.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. W przyszłym miesiącu zaplanowano dwa posiedzenia Sejmu w dniach: 6-8 lutego oraz 20-22 lutego.

Zgodnie z art. 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  PiS spadajcie na drzewo tam wasze miejsce.

 • terefza1234

  Oceniono 1 raz -1

  Zabawa w kotka i myszkę, co ją łapie to puści.Już pora gryzonia dogryżć , takie rude myszy , to ze starości nie apetyczne , a szkody więcej robią.......................a i jaka sprawiedliwość, już Cię opierniczają.....

 • terefza1234

  Oceniono 1 raz -1

  Zabawa w kotka i myszkę, co ją łapie to puści.Już pora gryzonia dogryżć , takie rude myszy , to ze starości nie apetyczne , a szkody więcej robią ......................

 • illuminatus1

  Oceniono 3 razy -1

  Dla czego mamy czekać tak długo ? To nie jest rząd tylko kabaret.

 • litrahalf

  Oceniono 5 razy 1

  Żaden przyzwoity uczony nie pozwoliłby się tak postponować. A cóź to za wywłoka jest ten Gliński?

 • iseree68

  Oceniono 3 razy -1

  Kurde. nie znoszę PO, ale PIS-u nie znoszę jeszcze bardziej ale pana Prezesa bardzo mi żal jako człowieka a nie jako polityka

 • niepyszczyc

  Oceniono 5 razy -3

  No i co wy na to chamy peowskie?

 • mawohe

  Oceniono 5 razy 3

  A debile znowu swoje

 • jadziaporeba

  Oceniono 6 razy 0

  najwyzszy czas dla polakow aby wziasc sprawy w swoje rece. Profesor Glinski bylby tylko przejsciowym premierem gdyby mial dobra ocene jako niezalezny prawy czlowie mialby dalsze poparcie ,nalezy bronic wszystkiego co jeszcze sie da uratowac bo bedzie zle do rzadu dostali sie tylko pieniacze.RZADZENIE KRAJEM TO SLUZBA a nie dbanie tylko o swoje interesy,zlodziejstwo.dzialanie na szkode

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje