PiS: Głosowanie nad odwołaniem rządu w przyszłym miesiącu

25.01.2013 15:03
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński (Fot. Robert Kowalewski, Paweł Małecki / AG)

PiS w czwartek albo w pierwszych dniach lutego zgłosi wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera - mówią nieoficjalnie politycy z kierownictwa PiS. Partia chce, żeby wniosek był głosowany na posiedzeniu Sejmu 20-22 lutego.
Politycy PiS do tej pory deklarowali, że zgłoszą wniosek o konstruktywne wotum nieufności zaraz po głosowaniu w sprawie odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Dziś Sejm zdecydował, że Arłukowicz pozostanie na stanowisku.

"Głosowanie tak, ale z premierem Tuskiem"

Rzecznik PiS Adam Hofman powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jego ugrupowanie nie chciałoby, aby głosowanie nad wnioskiem odbywało się w tym czasie, gdy premier Donald Tusk będzie przebywał na szczycie UE w Brukseli.

- Dlatego wniosek złożymy do końca miesiąca, tak aby był głosowany w środku lutego - podkreślił. Unijny szczyt dotyczący budżetu UE na lata 2014-2020 zaplanowany jest na 7-8 lutego.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. W przyszłym miesiącu zaplanowano dwa posiedzenia Sejmu w dniach: 6-8 lutego oraz 20-22 lutego.

Zgodnie z art. 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Zobacz także
Komentarze (50)
PiS: Głosowanie nad odwołaniem rządu w przyszłym miesiącu
Zaloguj się
 • stefanek-miau12

  Oceniono 107 razy 79

  Witam;
  Kurduplu bądz charakterny, obiecaj, że jak tym razem przegrasz to
  odejdziesz na emeryturę, bo ile razy Polacy muszą tobie dawać do
  zrozumienia, że nie chcą IV RP i premiera oszołoma.

 • led2007

  Oceniono 117 razy 77

  A głosowanie nad eliminacją pisu z życia publicznego za niecałe dwa lata!

 • odra-1305

  Oceniono 91 razy 63

  będzie to kolejne przegrane przez PiS głosowanie

 • elucidator

  Oceniono 82 razy 50

  Cyrk z PiSem w roli blazna,

 • koniepobetonie

  Oceniono 67 razy 47

  Oszołomom z PISu marzą się gruszki na wierzbie. Mogą sobie skoczyć... Znowu wyjdą na błaznów.

 • fakiba

  Oceniono 61 razy 43

  Tylko niech uważają żeby im się premier technicznie nie rozchorował

 • 3-kuleczka

  Oceniono 46 razy 30

  boki zrywać, po prostu pisowskie oszołomy zamiast zając sie Polakami, usprawnieniem naszego zycia, szukac sposobów aby zyło nam sie lepiej, siedza juz jak obślinione kundle i czekaja aby dojśc do władzy !!!
  Obszczymurki pisowskie, do roboty, do pracy, siedzieć na obradach, walczyc o nasze dobro a nie zyc mrzonkami o włądzy bo N I G D Y tego nie doczekacie
  panie kaczyński, wstyd, zenujące, stary dziad z pana, skóra wisi mózg nie pracuje, pochowana matka, siądz człowieku na doopie przed kominkiem dośc sie wypasłeś na naszej pracy, dośc sie naopieprzałes z nicnierobienia, tylko zresz za nasze pieniądze i wozisz doope limuzyna, resztki sflaczałego mózgu śnia o tronie i berle, ale koniec tego, tych nazi marszy z pochodniami, modlenie sie do chodnika pod pałacem prezydenckim, opluwania Miłosza i palenia kukieł, dośc, s p a d a j w mgłę

 • orion57

  Oceniono 36 razy 24

  patrzcie jacy łaskawi pozwolą Premierowi wystąpić bez obciążenia w czasie rozmów o budżecie UE. Ciekawe, przecież PiS był przeciw wejściu do PE.
  Panowie i Panie z PiS próbujcie co chcecie a i tak nie odwołacie nikogo ale obiecuję, że zrobię wszystko aby za dwa lata Was odwołano na niechlubne karty historii Polski.

 • goldv

  Oceniono 28 razy 16

  Konstruktywne wotum i co Gowin zagłosuje przeciw sobie, a PIS z rządzeniem tylko dwa lata se dał radę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje