Sejm odrzucił wszystkie projekty ustaw ws. związków partnerskich

25.01.2013 12:47
Posłowie podczas głosowania

Posłowie podczas głosowania (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejm odrzucił w dzisiejszym głosowaniu projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich autorstwa Artura Dunina z PO. Wcześniej posłowie odrzucili również dwa projekty złożone przez Ruch Palikota i SLD.
Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu PO w pierwszym czytaniu było 228 posłów, 211 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie pierwszego projektu było 276 posłów, 150 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. W sprawie drugiego projektu: za odrzuceniem było 283 posłów, przeciw 137, od głosu wstrzymało się 30.

Podczas wczorajszej debaty wniosek o odrzucenie projektów złożyły PiS i SP.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • m.arco

  Oceniono 3 razy 1

  Przyzwoitość zwyciężyła.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  Widać są zdania,że najprzyjemniejest pod kołderką rąsią lub paluszkiem robić sobie przyjemność.Inne preferencję się nie liczą.

 • iseree68

  Oceniono 5 razy 1

  to niedorzeczne żeby jakikolwiek człowiek czy to homo czy hetero albo nawet trans był dyskryminowany w kraju którego jest obywatelem i płaci na ten kraj podatki. Dlaczego ich szczęście i godne życie maja zależeć od jakiejś bandy uprzedzonych pseudo polityków????Jak płacą podatki, vaty i inne tego typu haracze to ok ale jak chcą żyć jak inni ludzie i mieć takie same prawa to już nie??? Czysta hipokryzja naszych polityków nie ma granic.

 • sabramek

  Oceniono 4 razy 0

  homo trzeba badać a nie walić na oślep że to norma albo że patologia. raczej nie norma bo nie pozwala na realizację podstawowego celu natury: przetrwanie gatunku. przez tę waszą homofobię objawiającą się pełną aprobatą każdego aspektu homo i wręcz wynoszenie homo do roli wybrańców świat stoi w miejscu i nic się nie zmienia. homo to bardzo skomplikowane zjawisko i na oko czy stary przesąd tu nic ocenić się nie da. długie lata badań a potem decyzja czy to choroba czy norma. leczyć czy akceptować.

 • czesarna

  Oceniono 3 razy -1

  Wierzyć się nie chce, że mamy takich (p)osłów, którzy kierując się swoim widzimisię pokazują, że ich przynależność do partii politycznej, dzięki której uzyskali mandat poselski, nie ma żadnego znaczenia.
  Dla tych osłów nie liczy się drugi, inny człowiek, jego prawo do życia.
  Banialuki przekazywane z ambon mają znaczenie największe. Dogmaty i mitologia!
  Czas patrzeć na kogo oddajemy głosy. Możemy mieć do siebie żal, że takie wydmuszki wybraliśmy do Sejmu. To jest nasza wina!

 • starszy-65

  0

  A na jaką cholerę potrzbne nam takie PO. Niech całują się z PIS i innymi prawicowymi partiami a my idźmy z tymi którzy są duchem postępu, niech to bedzie Palikod czy " jakaś nowa al kaida" ale odrzućmy kościelną prawicę bo znajdziemy się pod dnem czegoś niewyobrażalnego.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 6

  No wiec kiedy wreszcie wymieni pan Gowina, panie premierze ?

  Gowin pracuje dla KK wiec jego miejsc jest tam a nie w rzadzie !

  Jak chcecie przeprowadzac jakiekolwiek ustawy, skoro wiekszosc poslow siedzi na dwoch stolkach ( ten rzadowy i ten koscielny) i sluzy dwum panom ?

  Chciecie miec kraj swiecki czy opanowany przez kosciol ?

 • krakowianka_z_wyboru

  Oceniono 4 razy 2

  ...trochę żen, jednak gdyby u władzy był PiS, do takiego głosowania w ogóle by nie doszło, a projekty ustaw dotyczyłyby ograniczenia wszystkich aspektów uczestnictwa osób homoseksualnych w życiu społecznym... na pewno tę kwestię należy uregulować jak najszybciej.

 • herrporcupine

  0

  Tusku, Tusku. Gowin pokazał ci, gdzie jest twoje miejsce i reszty "liberałów" z PO. Pora odejść i założyć własną partię :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje