Sejm odrzucił wszystkie projekty ustaw ws. związków partnerskich

25.01.2013 12:47
Posłowie podczas głosowania

Posłowie podczas głosowania (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejm odrzucił w dzisiejszym głosowaniu projekt ustawy dotyczącej związków partnerskich autorstwa Artura Dunina z PO. Wcześniej posłowie odrzucili również dwa projekty złożone przez Ruch Palikota i SLD.
Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu PO w pierwszym czytaniu było 228 posłów, 211 było przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie pierwszego projektu było 276 posłów, 150 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu. W sprawie drugiego projektu: za odrzuceniem było 283 posłów, przeciw 137, od głosu wstrzymało się 30.

Podczas wczorajszej debaty wniosek o odrzucenie projektów złożyły PiS i SP.

Zobacz także
Komentarze (48)
Sejm odrzucił wszystkie projekty ustaw ws. związków partnerskich
Zaloguj się
 • marcin1956

  Oceniono 50 razy 16

  Głosując na PO, PiS, PSL, SP, PJN - pamiętajże tak naprawdę głosujesz na kościół katolicki. I żaden dodatkowy kolor(czy to zielony, czy szary, czy brunatny, czy czarny) nic tu nie zmienia. W efekcie wszystko i tak jest czarne, jak w pewnej powieści sf braci Strugackich sprzed !40! lat.

 • tylk0p0

  Oceniono 19 razy 13

  Gazetka przed wyborami tak wam obrzydzi Kaczora, że nawet gdyby Tusk pluł wam w twarz to i tak na niego zagłosujecie. Po co te halo, hipokryci?

 • led2007

  Oceniono 75 razy 13

  Jedno jest pewne, jesteśmy ciemnogrodem Europy! Gratuluję panie i panowie parlamentarzyści!

 • mckwack

  Oceniono 19 razy 9

  to nie było głosowanie nad przyjęciem ustawy, tylko nad dyskusją o różnych propozycjach. Nasi posłowie właśnie oświadczyli, że nie dorośli do podjęcia poważnego dialogu na ten temat, a co dopiero jakiejś decyzji w którąkolwiek stronę. Tak samo uciekają przed rozmową o eutanazji czy o zapłodnieniu pozaustrojowym i jego różnych konsekwencjach. W zamian za to jest czas żeby wałkować ad nauseam Smoleńsk, CBA i babrać się w historii. A potem wszyscy narzekają, że Polacy nie chodzą na wybory. A po co skoro i tak to absolutnie niczego nie wnosi?!

 • iremus

  Oceniono 16 razy 8

  No to Gowin pokazał kto rządzi w PO ;)))) Już nie ma Donald I Wielki Wspaniały - jest Gowin I Wielki Wspaniały a na dodatek popierany przez batmana z Torunia.

 • chi_neng1

  Oceniono 6 razy 6

  No wiec kiedy wreszcie wymieni pan Gowina, panie premierze ?

  Gowin pracuje dla KK wiec jego miejsc jest tam a nie w rzadzie !

  Jak chcecie przeprowadzac jakiekolwiek ustawy, skoro wiekszosc poslow siedzi na dwoch stolkach ( ten rzadowy i ten koscielny) i sluzy dwum panom ?

  Chciecie miec kraj swiecki czy opanowany przez kosciol ?

 • iremus

  Oceniono 18 razy 6

  Proszę państwa, dzisiaj duet Jaruś-Raduś pokazali Donaldowi Wielkiemu gdzie jego miejsce. Za rok Donald będzie całował po rękach nowych przywódców żeby go wystawili na ktorejś z list wyborczych do europarlamentu.
  No chyba że wróci do zajęcia na którym się najlepiej zna czyli malowanie kominów - są bardzo dobre stawki godzinowe.

 • krakowianka_z_wyboru

  Oceniono 4 razy 2

  ...trochę żen, jednak gdyby u władzy był PiS, do takiego głosowania w ogóle by nie doszło, a projekty ustaw dotyczyłyby ograniczenia wszystkich aspektów uczestnictwa osób homoseksualnych w życiu społecznym... na pewno tę kwestię należy uregulować jak najszybciej.

 • gti35

  Oceniono 32 razy 2

  Sejm w ogóle nie powinien się zajmowac takimi duperelami. Naprawdę nie ma wazniejszych spraw w Polsce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje