Poseł dręczy zwierzęta? Jest doniesienie do prokuratury

Protest ekologów w biurze posła Piątaka

Protest ekologów w biurze posła Piątaka (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Czy poseł Ruchu Palikota Andrzej Piątak dręczy zwierzęta? Ich obrońcy złożyli w prokuraturze doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Poseł odrzuca oskarżenia - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Doniesienie jest efektem społecznego śledztwa, które wolontariusze stowarzyszenia Otwarte Klatki przeprowadzili w zeszłym roku na fermach zwierząt futerkowych w Polsce. Wstrząsające wyniki umieścili w raporcie "Cena futra". Sprawdzili i udokumentowali warunki w 53 spośród około 800 ferm. - Na fermie posła Piątaka udokumentowaliśmy okaleczone i chore zwierzęta, których nikt nie leczy, przepełnione klatki powodujące agresję, samouszkodzenia, robaki w klatkach. A także praktyki zagrażające środowisku i ludziom - mówi gazecie Dobrosława Karbowiak z Otwartych Klatek, współautorka raportu.

- Na łąkę odprowadzana jest deszczówka. Mamy zgodę, by odprowadzać ją do rowu. A odchody nie wsiąkają w ziemię pod klatkami, bo pod ziemią jest membrana, która ich nie przepuszcza - odpowiada na zarzuty Piątak.- Wszystko mamy w porządku. Właśnie jestem po kontroli ochrony środowiska. A w Szczecinie jej szefem jest człowiek z PO, więc nie mieliby powodu, żeby mi zaoszczędzić czegokolwiek - dodaje.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Janusz Palikot wprowadził ze sobą do Sejmu 39 osób Wszyscy ludzie Palikota. Co dziś o nich wiemy
 • Marsz (NIE) milczenia we Wrocławiu Zwierzęta przyjdą pod Sejm
Komentarze (69)
Poseł dręczy zwierzęta? Jest doniesienie do prokuratury
Zaloguj się
 • misiuloka

  Oceniono 167 razy 127

  Trochę to dziwne, bo wynika z tekstu, ze ci inni którzy hodują zwierzęta futerkowe to są cacy. A przecież już sama hodowla zwierząt nie jest czysta moralnie. Niech baby, które cudzą martwą skórą chcą sobie dodać urody przestaną kupować futra ze zwierząt i nie będzie problemu hodowli zwierząt futerkowych i skandalicznych warunków panujących w tych hodowlach.

 • lili120675

  Oceniono 122 razy 90

  Kiedy wreszcie cywilizacja dotrze do tej prowincjonalnej Polski pełnej nienawiści do zwierząt???
  Zwierzęta w klatkach przechodzą koszmar w tym prymitywnym kraju, są traktowane jak martwe przedmioty a nie istoty czujące ból, głód, pragnienie czy chłód. Uważam, ze powinno zakazać się hodowli klatkowej w całej Europie. A przykład jaki daje poseł jest żenujący i za to powinien wylecieć z partii i sejmu! Zero etyki, totalna kompromitacja ruchu palikota!!!

 • ax-les-thermes

  Oceniono 98 razy 76

  Jesli palikoty maja takich poslow to przestaja mi sie podobac. Nienawidze dreczenia zwierzat pod zadna postacia a szczegolnie zabijania dla skory czy futra.

 • bioder65

  Oceniono 104 razy 26

  A w Szczecinie jej szefem jest człowiek z PO, więc nie mieliby powodu, żeby mi zaoszczędzić czegokolwiek - dodaje.Nie fachowiec tylko człowiek PO.To teraz wiadomo co zrobić żeby dostać dobrą pracę.Standardy Tuska.Tak na marginesie to jeszcze ni widziałem, żeby wieprze zrobiły sobie nawzajem krzywdę póki koryto nie jest całkiem puste.

 • puzonik48

  Oceniono 78 razy 20

  Ależ według Palikota ,dręczenie zwierząt jest etyczne ,natomiast wzięcie przyznanej premii ,jest nieetyczne :(:(

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 19 razy 17

  Produkcja futer powinna być całkowicie zakazana.

 • ugrydul

  Oceniono 22 razy 16

  Ostatnio kupiłem etui do tabletu. Mimo najszczerszych chęci i bardzo dokładnego oglądania nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest ono ze skóry naturalnej, czy też ekologicznej.
  Czy oni naprawdę muszą męczyć i zabijać te zwierzaki? Po co???
  Nie jestem nawiedzonym wege, uważam, że mięso jest potrzebne człowiekowi- zwierzęciu wszystkożernemu a zwłaszcza dzieciom. Ale skóry i futra to przesada przy dzisiejszej technologii.

 • 2florek

  Oceniono 21 razy 15

  cytat A w Szczecinie jej szefem jest człowiek z PO, więc nie mieliby powodu, żeby mi zaoszczędzić czegokolwiek " ---------- i to mnie najbardziej martwi.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 49 razy 9

  Poseł PiS Jarosław Kaczyński dręczy ludzi. Na to też przydałby się paragraf.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje