Poseł dręczy zwierzęta? Jest doniesienie do prokuratury

25.01.2013 06:00
Protest ekologów w biurze posła Piątaka

Protest ekologów w biurze posła Piątaka (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Czy poseł Ruchu Palikota Andrzej Piątak dręczy zwierzęta? Ich obrońcy złożyli w prokuraturze doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Poseł odrzuca oskarżenia - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".
Doniesienie jest efektem społecznego śledztwa, które wolontariusze stowarzyszenia Otwarte Klatki przeprowadzili w zeszłym roku na fermach zwierząt futerkowych w Polsce. Wstrząsające wyniki umieścili w raporcie "Cena futra". Sprawdzili i udokumentowali warunki w 53 spośród około 800 ferm. - Na fermie posła Piątaka udokumentowaliśmy okaleczone i chore zwierzęta, których nikt nie leczy, przepełnione klatki powodujące agresję, samouszkodzenia, robaki w klatkach. A także praktyki zagrażające środowisku i ludziom - mówi gazecie Dobrosława Karbowiak z Otwartych Klatek, współautorka raportu.

- Na łąkę odprowadzana jest deszczówka. Mamy zgodę, by odprowadzać ją do rowu. A odchody nie wsiąkają w ziemię pod klatkami, bo pod ziemią jest membrana, która ich nie przepuszcza - odpowiada na zarzuty Piątak.- Wszystko mamy w porządku. Właśnie jestem po kontroli ochrony środowiska. A w Szczecinie jej szefem jest człowiek z PO, więc nie mieliby powodu, żeby mi zaoszczędzić czegokolwiek - dodaje.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • qual0play

  0

  Do lili120675 - dopóki politycy nie podniosą poziomu moralnego na europejski standard /a do takich należą posłowie z partii Palikota/, społeczeństwo też się nie zmieni. RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY !!!
  Chcecie pozytywnego przykładu? Oczywiście Jarosław Kaczyński!

 • anasz

  Oceniono 1 raz -1

  Zabil pluskwę??

 • faustxyz

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie przez tego łacha nie głosowałam na RP. W nowoczesnej partii, tego typu, absolutnie nie powinno być miejsca dla takich kanalii - zabijających zwierzęta dla futer - drobnomieszczańskiej fanaberii.

 • antybasta

  Oceniono 3 razy -1

  Uwaga manipulacja. Otóż na zdjęciu widnieją chłopcy i dziewczęta z nieformalnej grupy ekoterrorystycznej Basta z zachodniopomorskiego. Nie figurują w spisie stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, nie mają statutu i władz odpowiedzialnych za jego przestrzeganie. Częstokroć nawiedzają biuro posła Piątaka, organizują zbiórki pieniędzy, mają za sobą kontakty ze stróżami prawa z powodu naruszania porządku publicznego. Wygląda to na grupę do zadań specjalnych. Dlatego, aby przyłożyć posłowi, był im potrzebny ktoś z legitymacją stowarzyszenia, np. Otwarte Łapki, przepraszam – Klatki.

 • 44092203459epm

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ważne czy poseł czy inny obywatel. Równo karać i koniec. Tak trzymać!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Z Pali-lepperowców wyłazi coraz więcej Samoobrony i lepperiady. Ale skoro elektorat ten sam to i czemu politycy mieli by się różnić od tych z Samoobrony 0.1.

 • safom

  Oceniono 2 razy -2

  Eeee tam. No może konia.

 • doni72

  0

  @totall_recall
  Dobrze ze napisales co wedlug Ciebie jest miara cywilizaci czyli to czy facet nosi slipy czy bokserki.Biorac pod uwage to czym dla Ciebie sa kwestie cywilizacyjne zapomnales o kwesti higieny np.czy te slipy i bokserki sa wyprane czy nie.

 • gburiaifuria

  Oceniono 4 razy 4

  I tutaj macie calego palikota. Partie o charakterze lewicowo-liberalnym zazwyczaj staja w obronie zwierzat, a tutaj macie goscia, ktory prowadzi taki maly oboz koncentracyjny oczywiscie nie dla ludzi, bo wtedy by sie nazywal nazista, ale dla zwierzat, ktorym wszystko mozna robic, tylko z tego powodu, ze nie sa ludzmi. Niemcy ten problem doskonale pokazali wlasnie w obozach koncentracyjnych gdzie uznano, ze niektorzy np. Zydzi czy Cyganie lub Polacy sa mniej wartosciowi, jednym slowem podludzie z ktorymi tak jak obecnie ze zwierzetami mozna zrobic prawie wszystko. Palikotowi to nie przeszkadza, podobnie jak nie przeszkadza mu ze tego rodzaju fermy zatruwaja srodowisko. W wielu krajach Europy Zachodnieji tego rodzaju hodowle sa zabronione. Prawdziwy poziom danego spoleczenstwa poznaje sie po jego stosunku do ludzi niepelnosprawnych i do zwierzat. W Polsce nawet palikot do tego nie dorosl!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje