Poseł Wenderlich do dziennikarza: Oddam część premii, ale jak pan też to zrobi

Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, SLD

Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, SLD (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta)

Jerzy Wenderlich jest wśród wyróżnionych członków prezydium Sejmu. Poseł SLD i wicemarszałek dostał 40 tysięcy złotych premii. Dziś deklaruje, że odda część tej sumy, ale stawia warunki. - Pan odda część wynagrodzenia, ja część swojego wynagrodzenia i pensji, i fundujemy jakiś komputer dla domu dziecka - mówi do dziennikarza Radia ZET poseł Sojuszu.
Do utarczki słownej doszło podczas rozmowy w Sejmie. Jacek Czarnecki, reporter Radia ZET, dopytywał wicemarszałka Wenderlicha o sprawę nagród, które dostali członkowie prezydium Sejmu. Wyraźnie rozdrażniony poseł SLD zadeklarował, że może oddać część swojej premii, ale pod warunkiem, gdy to samo uczyni dziennikarz ZET-ki.Po propozycji od wicemarszałka Sejmu dziennikarz przyznał, że nie zamierza wchodzić w żadne układy z politykami, a jeśli będzie chciał przeznaczyć część swojego wynagrodzenia na cele charytatywne, to sam zorganizuje jakąś akcję. Według Czarneckiego poseł miał mu też grozić, że jeżeli ten nie zgodzi się dobrowolnie na składkę, to on poskarży się kierownictwu ZET-ki na skandaliczne zachowanie reportera.

Przypomnijmy, że premie dla posłów wypłacane są z publicznych pieniędzy, a Radio ZET jest firmą prywatną.

Oddane premier

Marszałek Ewa Kopacz i wicemarszałkowie Sejmu otrzymali nagrody za 2012 rok, które łącznie wyniosły blisko 250 tys. zł. Ewa Kopacz dostała 45 tys. zł, wicemarszałkowie: Cezary Grabarczyk (PO), Marek Kuchciński (PiS), Wanda Nowicka (RP), Eugeniusz Grzeszczak (PSL) i Jerzy Wenderlich (SLD) - po 40 tys. zł.

Szef SLD Leszek Miller poinformował, że Wenderlich zdecydował się przekazać swoją nagrodę na rzecz osób niepełnosprawnych. - Pochwalam tę decyzję - dodał. - Myślę, że pan marszałek chciał być przede wszystkim lojalny w stosunku do prezydium Sejmu, do pani marszałek Kopacz i przyjął pozycję obrony decyzji pani marszałek, ale zmienił stanowisko w słusznym kierunku - podkreślił szef Sojuszu.

Zobacz także
 • Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin Nagrody dla prezydium Sejmu. Gowin: "Przecież nie powinni mieć problemów, by dotrwać do pierwszego"
Komentarze (327)
Poseł Wenderlich do dziennikarza: Oddam część premii, ale jak pan też to zrobi
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 823 razy 737

  Odda 2 tysiące z 40 i kupi "jakiś komputer" (jeden?) dla domu dziecka.
  Sumienie czyste, 38 kafli ciągle przytuli, a i pijar sobie zrobi.
  Komu on ku... mydli oczy ?
  Zero refleksji, zero wstydu.

 • jamj

  Oceniono 579 razy 547

  Jeszcze jakby tak podali za co te nagrody, to bym się przynajmniej pośmiał.

 • jamj

  Oceniono 558 razy 510

  Panie Wenderlich - jak mi ktoś odpali z państwowej kasy 40 patyków za pierdzenie w stołek, to bez żalu połowę oddam temu, kto mi to załatwi.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 442 razy 406

  Szanownego pana vice chyba cos pogięło.

  Więc przypomnę: - Pan Czarnecki, ja i inni Polacy to pana PRACODAWCY. A an jest jedynie PRACOWNIKIEM wynajetym do pracy. Wiec szanowny Wenderlichu chyba coś ci się popier...liło. Powinieneś przeprosić i przestać opowiadać głupoty!!!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 373 razy 353

  Ale teraz tak uczciwie Pani Kopacz ,jaka dobra prace oni dla Polski i Polakow wykonali ?

 • dyrdy.mal

  Oceniono 292 razy 276

  Jakze typowe dla naszych "elit" "jasnie nam panujacych" grubianstwo i kretynizm.
  Moze pan panie posle nie zauwazyl, ale porownywanie posla i jego uposazen (w postaci roznej - od pieniazkow ladujacych w kieszeni wprost do tych ktore wplywaja "nie wprost") do zwyklego pracujacego obywatela jest po prostu zalosne. Pan "pracuje" bo zoastal pan wybrany przez wyborcow, zlozyl pan poselska przysiege. Pan ma z tego wynikajace przywileje- nie tylko pieniezne. Pan ma zero (jeszcze raz: zero) odpowiedzialnosci (wprost z konstytucji).
  Ale co tam - przeciez wy uwazacie ze i tak macie malo za to co robicie (a nie robicie nic).
  PS
  male litery (tam gdzie sa) jak najbardziej zamierzone

 • cyryldrab

  Oceniono 276 razy 190

  czerwony pies pokazal kly i kasac zaczyna,trzeba czerwonemu psu te kly wybic.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 108 razy 98

  @errata_net2
  Cudzą? A skąd sie wg. Ciebie skarbie biorą te pieniążki?

  Celem wyjaśnienia - uzylem zwrotu "skarbie" bo rozmówca wydaje sie byc dziekiem (byc może nawet posła)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje