Nagrody dla prezydium Sejmu. Gowin: "Przecież nie powinni mieć problemów, by dotrwać do pierwszego"

24.01.2013 09:15
- Są pewne argumenty przemawiające za tym, żeby osoby piastujące ważne funkcje publiczne nie miały problemów, żeby dotrwać do pierwszego - tak Jarosław Gowin skomentował w RMF FM sprawę członków prezydium Sejmu, którzy przyjęli wysokie nagrody. Podkreślił jednak, że powinni oni mieć odwagę wyjaśnić mediom, dlaczego to zrobili.
Jak ustalił "Super Express", marszałek i wicemarszałkowie Sejmu otrzymali wysokie nagrody za 2012 rok. Łącznie to blisko 250 tys. złotych. Kopacz dostała 45 tys. złotych, wicemarszałkowie: Cezary Grabarczyk (PO), Marek Kuchciński (PiS) Wanda Nowicka (RP), Eugeniusz Grzeszczak (PSL) i Jerzy Wenderlich (SLD) - po 40 tys. złotych.

Gowin: Ważne w państwie osoby powinny móc dotrwać do pierwszego

W rozmowie z RMF FM Jarosław Gowin skrytykował wprawdzie unikanie przez posłów telewizyjnych kamer, ale samego przyznania nagród i ich wysokości - nie.

- Są pewne argumenty przemawiające za tym, żeby osoby piastujące ważne funkcje publiczne nie miały problemów, żeby dotrwać do pierwszego - stwierdził Gowin. - Czy premier 40-milionowego kraju powinien zarabiać 14 tysięcy złotych brutto?- pytał i podkreślił, że "do polityki trzeba wciągać wartościowych ludzi, płacąc im więcej". - Zdaję sobie jednak sprawę, że z taką dyskusją musimy poczekać na lepsze czasy - zaznaczył i wyraził przekonanie, że "w Polsce nadejdzie moment na refleksję państwowotwórczą".

"Powinni mieć teraz odwagę uzasadniać swoje racje"

Minister sprawiedliwości skrytykował członków prezydium za to, że po wyjściu na jaw informacji o przyjęciu przez nich wysokich nagród, wyraźnie unikali wczoraj telewizyjnych kamer i nie chcieli komentować sprawy.

- Sami doprowadzili do tej sytuacji, więc powinni mieć teraz odwagę uzasadniać swoje racje - komentował Gowin zachowanie prezydium Sejmu.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która nagrody przyznała (również sobie), tłumaczyła, że "ma prawo, a wręcz obowiązek, oceniać pracę swoich pracowników, doceniać tych, którzy pracują dobrze i karać tych, którzy pracują gorzej".

"Pary homoseksualne nie powinny mieć prawa do adopcji dzieci"

W rozmowie z RMF FM minister sprawiedliwości odniósł się też do nadchodzących sejmowych głosowań nad projektami ustawy o związkach partnerskich. - Pary homoseksualne nie powinny mieć prawa do adopcji dzieci. Zdania nie zimenię. Współczesny świat jest pod presją poprawności politycznej, dla mnie to ideologia sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem - powiedział krótko. Podkreślił, że ma nadzieję, że Sejm nie zalegalizuje związków par jednej płci.

- Jeśli PO razem z Millerem i Palikotem przegłosuje związki partnerskie, uznam, że stała się rzecz niedobra. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie" - mówił w "Kontrwywiadzie" Gowin.

- Związki partnerskie są dziś tematem zastępczym. Na dyskusje o związkach partnerskich i spieranie się o to przyjdzie pora w lepszych czasach - dodał.

Zobacz także
Komentarze (309)
Zaloguj się
 • malutkipistolecik

  Oceniono 1 raz 1

  Ku..a mać. Gowin, czy wiesz jak to jest żyć za 2000 dla 3-osobowej rodziny? Zniknij raz na zawsze

 • anasz

  0

  OOO, to teraz dziennikarze dobiorą sie do nagród i premii w ministerstwie pana Gowina!!!!!!!!!

 • pseudo12345

  Oceniono 2 razy 0

  Interesujące jest dla mnie, że pytania kłopotliwe lub potencjalnie rodzące konflikty kierowane są zawsze do Ministra Gowina. Czyżby to było zamierzone?

 • waldi_46

  Oceniono 2 razy 0

  nawiedzony śmieć i tyle w tej sprawie ,

 • marcel1125

  Oceniono 2 razy 2

  Ku... wasza jebana mać !! Ja tych pie...nych 40 tys na papierze w przeciągu dwóch lat nawet nie zarobię... No tak, jak biedny osioł ma przeżyć za 15 tys skoro jest osłem...Już ku... na nikogo nie zagłosuję bo na liście same ch...e !!

 • wojtczakigor

  0

  1) Co Gowin wie o dotrwaniu do pierwszego?
  2) Wciągnąć do polityki "wartościowych ludzi płacąc im więcej". Zgoda, to zacznijcie wreszcie takich wciągać, chociaż jednego !!!!!

 • fjan

  Oceniono 4 razy 0

  Jak to się stało że takie indywiduum jak Gowin zostało ministrem ? Najwyżej w kiosku powinien sprzedawać by ludzie nie musieli go oglądać a tym bardziej słuchać.

 • oriole86

  Oceniono 1 raz 1

  Pieniądze, które otrzymali zostały wcześniej zarobione przez Polaków, którzy z kolei zostali zmuszeni do oddania części swojego dochodu na utrzymanie państwa. Politycy oddając premie przyznają, że otrzymali je niesłusznie. Szkoda tylko, że zamiast oddać je do kasy (czyli tam gdzie ich miejsce) dysponują sobie nimi wedle własnego uznania. Nie słuszniej byłoby oddać pieniądze tam gdzie ich miejsce? A potem najlepiej wszyscy na samolot i do Rosji :-)

 • doktor104

  Oceniono 1 raz 1

  Jesteście zabawni z tym swoim pyskowaniem na rządzących.
  Pyskujecie, ośmieszacie ich a jak przyjdą wybory to karnie pójdziecie do urn aby wybrać nowych gnojków czyli dopełnić "obywatelskiego obowiązku".
  Otóż obywatelskim obowiązkiem jest oddać głos na takie osoby które, waszym zdaniem, godne są powierzonych funkcji.
  Chodzenie do urn po to aby oddać głos byle kogo czyli "na chybił trafił" to nic innego jak sprowadzanie samych siebie do poziomu szympansów które też to potrafią.
  Chociaż nie wiem czy pisząc tak nie obrażam tych miłych zwierząt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje