Matka lesbijki do posłów: Każdy z was mógłby być na moim miejscu

24.01.2013 06:00
W większych miastach jest łatwiej, okazujące sobie czułości osoby tej samej płci nie wywołują takiej sensacji

W większych miastach jest łatwiej, okazujące sobie czułości osoby tej samej płci nie wywołują takiej sensacji (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

"Szczęścia nie można chować, inaczej staje się ciężarem, który z czasem zabije nawet największą miłość. W XXI wieku takie niesprawiedliwe traktowanie obywateli nie powinno mieć miejsca" - pisze w osobistym liście skierowanym do posłów matka lesbijki - pisze "Gazeta Wyborcza".
Dziś posłowie zajmą się projektami ustaw o związkach partnerskich. W Sejmie czekają trzy: dwa złożone przez SLD i Ruch Palikota oraz jeden autorstwa Artura Dunina z PO. Wszystkie projekty dotyczą par zarówno homo-, jak i heteroseksualnych.

Wprowadzenie związków partnerskich wyeliminowałoby sytuacje, w których jeden partner nie może uzyskać informacji o stanie zdrowia drugiego, a w sytuacji zagrożenia życia podjąć żadnej decyzji. Ponadto umożliwiałoby m.in. wspólne rozliczanie się, dziedziczenie bez podatku, wynajęcie lokalu czy wystąpienie o świadczenia socjalne lub odszkodowanie po zmarłym partnerze. Ponadto jeden partner mógłby decydować o pochówku drugiego.

"Wyrzutki społeczne" XXI wieku

Tuż przed głosowaniem do każdego z parlamentarzystów osobisty list wysłała matka lesbijki. "To nie jej wina, ani nie brak jej dobrej woli, że urodziła się z orientacją homoseksualną. Taki los mógł również spotkać Pana, jako rodzica. Czy będąc na moim miejscu, nie pragnąłby Pan, aby jego dziecko było szczęśliwe, nie połowicznie, ale w pełnym tego słowa znaczeniu?" - pyta Elżbieta Bajan z Warszawy.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (387)
Zaloguj się
 • bekart58

  Oceniono 4 razy -2

  A teraz dane:
  „Amerykański naukowiec prof. Mark Regnerus, który niedawno wykazał w swoich badaniach, że dzieci z tradycyjnych rodzin są znacznie szczęśliwsze i zdrowsze niż te wychowane przez pary jednopłciowe, stał się obiektem ataków ze strony środowisk homoseksualnych. „.....”
  Raport Marka Regnerusa oparty był na analizie odpowiedzi, jakich udzieliły dorosłe dzieci wychowane przez ich biologicznych rodziców lub przez rodzica homoseksualnego wraz z jego lub jej partnerem. Wnioski są jednoznaczne w swej wymowie i, jak zauważa uczony, trudno je bagatelizować.

  12 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę i 24 proc. tych, którymi opiekował się ojciec gej przyznawało, że myślało ostatnio o popełnieniu samobójstwa. Dla porównania w przypadku kompletnych rodzin i samotnego rodzica biologicznego odsetek dzieci rozważających odebranie sobie życia wyniósł 5 proc.
  28 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę podawało, że nie ma obecnie pracy.Do braku zatrudnienia przyznawało się 20 proc. dzieci wychowanych przez ojca geja, a tylko 8 proc. z kompletnych rodzin biologicznych i 13 proc. wychowanych przez jednego rodzica.

  23 proc. dzieci wychowanych przez matkę lesbijkę mówiło, że było „dotykane seksualnie” przez ich rodzica lub jej partnerkę. Odsetek ten w przypadku pełnej rodziny biologicznej wyniósł 2 proc., w przypadku ojca geja – 6 proc. natomiast pojedynczego rodzica – 10 proc.
  Kolejna zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca geja i 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych.

  40 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. wychowanych przez ojca geja miało romans w czasie małżeństwa lub wspólnego mieszkania z partnerem.Do tego typu sytuacji przyznało się 13 proc. tych wychowanych w rodzinach tradycyjnych.
  19 proc. wychowanych przez matkę lub ojca homoseksualistów przechodzi lub ostatnio przechodziło psychoterapię.Tymczasem o potrzebie konsultacji z psychoterapeutą mówiło 8 proc. wychowanych w rodzinie biologicznej.

  20 proc. wychowywanych przez matkę lesbijkę i 25 proc. przez ojca geja podawało, że nabawiło się infekcji przenoszonych drogą płciową. Odsetek takich przypadków w odniesieniu do dzieci z rodzin tradycyjnych wyniósł 8 proc.
  61 proc. wychowanych przez matkę lesbijkę i 71 proc. wychowanych przez ojca geja określało siebie jako „całkowicie heteroseksualnych”. Do takiej tożsamości przyznawało się natomiast 90 proc. tych wychowanych w pełnej biologicznej rodzinie.
  Niestety lobby homoseksualne pozostaje głuche na tego rodzaju głosy. Forsuje swoje rozwiązania, za wszelką cenę próbując poszerzyć grupę krajów, w których adopcja dzieci przez homoseksualistów będzie możliwa. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku do ich grona dołączy Francja. Pod wpływem działań lobbingowych znajduje się także Polska.Mimo, że zdecydowana większość Polaków wciąż sprzeciwia się legalizacji związków homoseksualnych, próby zmiany świadomości społecznej zakrojone są na szeroką skalę. Służą temu także batalie polityczne prowadzone głównie przez partie lewicowe. Złożony w Sejmie przez SLD projekt ustawy o związkach partnerskich oparty został na wzorze francuskim, który umożliwia homoseksualistom adopcję dzieci.”.”...(więcej )

 • wisnia54

  0

  Sorry, ale co ma do tego bóg? Mi przeciw wystarczy jeden argument: to nie przypadek, że dzieci biorą się tylko z kombinacji m+k co nie? A homo to wynaturzenie - nie styka już zwykłe pieprzenie, więc czas przerzucić się a swoich w końcu to zawsze jakaś nowość i odmiana od rutyny. lol

 • wawa34gadu

  Oceniono 5 razy -1

  Matko lesbijki, a czy Ty myślisz, że jak posły Palikota wprowadzą ustawę, że konkubinat dwóch facetów/ kobiet to związek partnerski, to będzie Ci łatwiej???!!!
  Popełniasz błąd logiczny!
  Ludzi trzeba uczyć życzliwości i zrozumienia. Tyle. Ale jak uczyć, ja większość wpisów to agresywne, nienawistne i faszystowskie komentarze naćpanej hołoty. Marihuana odbiera rozum, ale i życzliwość. Ich wulgarność przeraża.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -4

  Nie rozumiem oburzenia, przecież wszyscy współczują tej matce chorego dziecka.

 • polaczek0

  Oceniono 4 razy 4

  Dopóki na sali sejmowej będzie wisiał krzyż a na sali sejmowej zasiadać będą kolaboranci watykańscy-dopóty Polska będzie zaściankiem Europy a Polacy ha kolanach prosili o chleb.

 • uszatek_2

  Oceniono 6 razy 6

  ...babo paskudna (pani Pawłowicz) !!!!!!!!!!! , tak obrzydliwa , że na twój widok WZDRYGA się moja hetero-seksualność . Życzę ci tępa kobieto, abyś (jeżeli znajdziesz partnera) miała kilkoro homoseksualnych dzieci...... wtedy jedynie cośkolwiek zrozumiesz..... Szczęść Boże.... alleluja i do przodu.....

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 6

  "Każdy z was mógłby być na moim miejscu"...Oooo, nawet pani nie wie ilu faktycznie jest;) Tylko ...nie mówią publicznie o tym.

 • bialoskory

  Oceniono 7 razy 3

  Polska to nadal zacofany kraj, a kulturowa bliskosc europie nadal tylko powierzchowna. Mniejmy tylko nadzieje ze z czasem bedzie lepiej.

 • cometto-pl

  Oceniono 1 raz 1

  Na wielu miejscach mógłbym być, ale na miejscu matki lesbijki akurat trudno... :>

  Chociaż fakt, że nie jestem posłem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje