Matka lesbijki do posłów: Każdy z was mógłby być na moim miejscu

"Szczęścia nie można chować, inaczej staje się ciężarem, który z czasem zabije nawet największą miłość. W XXI wieku takie niesprawiedliwe traktowanie obywateli nie powinno mieć miejsca" - pisze w osobistym liście skierowanym do posłów matka lesbijki - pisze "Gazeta Wyborcza".
Dziś posłowie zajmą się projektami ustaw o związkach partnerskich. W Sejmie czekają trzy: dwa złożone przez SLD i Ruch Palikota oraz jeden autorstwa Artura Dunina z PO. Wszystkie projekty dotyczą par zarówno homo-, jak i heteroseksualnych.

Wprowadzenie związków partnerskich wyeliminowałoby sytuacje, w których jeden partner nie może uzyskać informacji o stanie zdrowia drugiego, a w sytuacji zagrożenia życia podjąć żadnej decyzji. Ponadto umożliwiałoby m.in. wspólne rozliczanie się, dziedziczenie bez podatku, wynajęcie lokalu czy wystąpienie o świadczenia socjalne lub odszkodowanie po zmarłym partnerze. Ponadto jeden partner mógłby decydować o pochówku drugiego.

"Wyrzutki społeczne" XXI wieku

Tuż przed głosowaniem do każdego z parlamentarzystów osobisty list wysłała matka lesbijki. "To nie jej wina, ani nie brak jej dobrej woli, że urodziła się z orientacją homoseksualną. Taki los mógł również spotkać Pana, jako rodzica. Czy będąc na moim miejscu, nie pragnąłby Pan, aby jego dziecko było szczęśliwe, nie połowicznie, ale w pełnym tego słowa znaczeniu?" - pyta Elżbieta Bajan z Warszawy.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej"

Zobacz także
 • Halicki o Żalku i jego projekcie ustawy o zw. partnerskich: Chce pokazać się jako myślący inaczej
 • Bronisław Komorowski Komorowski: Tak dla związków partnerskich, ale...
Komentarze (387)
Matka lesbijki do posłów: Każdy z was mógłby być na moim miejscu
Zaloguj się
 • siekier35

  Oceniono 1058 razy 794

  to co występuje w naturze nie jest żadnym zboczeniem.
  celibat w naturze jednak nie występuje.
  i jest źródłem wszelakiego wynaturzenia.

 • plastus82

  Oceniono 549 razy 485

  Barany z wiejskiej widzą tylko premie i nic więcej poza czubkiem swojego nosa.

  40tys premii!!!! czyli 3.300 miesięcznie!!!! A nam gadają o zaciskaniu pasa i zamrożeniu płac w budżetówce.

 • cinek590

  Oceniono 503 razy 297

  Istnieje szansa że może dziś,chociażby przez moment zbliżymy się mentalnie do Europy.Ale jak zwykle kler i obrońcy praw rodziny katolickiej będą mieli wszystkich innych w du..ie w imię miłości do bliżniego. Jeżeli istnieje Bóg,to ma beznadziejny personel naziemny!!!

 • alicemakota

  Oceniono 377 razy 251

  O ile pamiętam, Karta Praw Podstawowych gwarantuje równość niezależnie od orientacji seksualnej.
  W ogóle sporo gwarantuje.
  Tylko że Polska nie ratyfikowała Karty.
  W ogóle sporo nie ratyfikowała.
  Polska to Trzeci Świat.

 • nononsens

  Oceniono 236 razy 172

  I geje z trzeciej kategori trafia do drugiej, ale podatki dalej placa jak reszta spoleczenstwa

 • szats69

  Oceniono 212 razy 128

  Piękne słowa pani Elżbieto, ale dopóki nad głowami posłów będzie dominowała ideologia to nie mamy szans na humanistyczne głosowania.

 • zgryz3

  Oceniono 154 razy 118

  Skoro orientacja seksualna jest wyborem natury - choćby nawet odbiegającym od statystycznej normy - a nie subiektywnym wyborem konkretnego czlowieka, to przecież taką naturę stworzył domiemany Bóg. Zatem dzisiejsze traktowanie homoseksualistów jest tak samo sprzeczne z logiką jak cała wiara chrześcijańska w tym względzie. "Jakiegoś mnie, Panie, stworzył, takiego mnie masz" - to o co ci chodzi? Szewc uszył gó...ane buty i zwala winę na buty. Piętnowana społecznie może być tylko krzywda czyniona drugiemu. A gdzie w homoseksualizmie krzywda? Łączenie się zaś w formalne związki, z których wynikają określone skutki prawne powinno być świętym prawem wszystkich. Nie państwa rzeczą jest preferowanie lub dyskryminowanie intymnych wyborów, bo wchodzi w rolę Stworzyciela, któremu i tak się wszystko popieprzyło.

 • hrkukus

  Oceniono 118 razy 90

  Czy ta matka z choinki się urwała. Jak ci wybrańcy narodu mogą sobie cokolwiek wyobrazić? Czym? To są, proszę Pani, pazerne wieśniaki bez grama wyobraźni.

 • sate09

  Oceniono 101 razy 75

  nigdy nie zrozumiem dlaczego 230 osób ma prawo odebrać innym prawo do szczęścia uzasadniając to swoim sumieniem, bo tak im każe ich bóg.
  albo chrzanić tych dwustu trzydziestu, albo ich boga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje