Wyciek gazu w fabryce: nieprzyjemny zapach unosi się nad Paryżem i zachodnią Francją

Miejsce wycieku gazu

Miejsce wycieku gazu (Fot. Google.pl/maps)

Wyciek gazu z fabryki spowodował, że powietrze w Paryżu i na dużym obszarze zachodniej Francji ma bardzo nieprzyjemny zapach. Na szczęście gaz nie jest toksyczny.
Wyciek miał miejsce w fabryce w Rouen, 120 km na zachód od Paryża. Francuskie media podają, że obiekt należy do brytyjskiej firmy Lubrizol. Gazu używa się tam jako dodatku do oleju.

Jak podaje policja, po wycieku do komisariatów zaczęli dzwonić zaniepokojeni Francuzi. Gaz jednak nie jest toksyczny. Media podają, że mieszkańcy terenów wokół Rouen skarżą się na migrenę, rozdrażnienie i mdłości.

Zobacz także
 • "Muzułmański patrol" zaczepiał przechodniów na ulicach Londynu "Muzułmański patrol" terroryzuje londyńczyków. "Prowadzicie nieczyste życie"
 • Przeciwnik Asłana Usojana został zastrzelony w Abchazji Koniec kryminalnej Rosji? Kolejna śmierć w rosyjskim półświatku
Komentarze (20)
Wyciek gazu w fabryce: nieprzyjemny zapach unosi się nad Paryżem i zachodnią Francją
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 17 razy 15

  Ten gaz to MERKAPTAN, jeden z siarkowych odpowiedników alkoholi, z atomem tlenu zastąpionym w grupie hydroksylowej atomem siarki (-SH), ciecz lub gaz o b. nieprzyjemnej, długotrwałej woni, w naturze występuje np. u skunksów czy w czosnku; m. etylowy łatwo wiąże się z tlenkiem lub octanem rtęci (II), stąd nazwa tych związków; m. są stosowane w syntezie org.; tioalkohol, tiol.

  Świństwo cięższe od powietrza, niezbyt reaktywne, wyczuwalne przy znikomych stężeniach. Niezbyt toksyczne, ale może wywoływać stany alergiczne. Zagrożenie zniknie dopiero jak stężenie spadnie poniżej ludzkiego progu czulości. Myslę że aby tak się stało , smrod musi się rozejść po całej Francji.

 • szumarek

  Oceniono 10 razy 6

  'Redaktorze' może jakieś korepetycje z geografii? Na początek proponowałbym opanowanie stron świata.

 • benkmen

  Oceniono 5 razy 3

  Delikutaśnikami są ci Francuzi.Nad naszym krajem unoszą się dwa śmiercionośne gazy: vatykański z domieszką końkordatową oraz smoleński z ruską mgłą i.. nikt sobie tym czterech liter nie zawraca.

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 2

  Wali mnie to równo!

 • poljack

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego nie podajecie jakiego gazu używa fabryka Rouen tylko gaz nie jest niebezpieczny to rodzi podejrzenia że jednak może być szkodliwy dla zdrowia

 • 7goldie

  Oceniono 1 raz 1

  Na rozdrażnienie najbardziej :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje