Tysiące niesprawnych pistoletów. Są niebezpieczne dla policjantów

22.01.2013 06:00
Pistolet P99

Pistolet P99 (Fot. Piotr Molęcki / AG)

7 tys. uszkodzonych waltherów P99 wykryto w policji po kontroli zleconej przez Komendę Główną. Do końca stycznia mają być naprawione na koszt producenta - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
O sprawie radio TOK FM informowało już w grudniu. Podczas szkolenia w ośrodku w Legionowie doszło w grudniu do wypadku - ranny został policjant kursu podstawowego. - Podczas strzelania od pistoletu odskoczyła zaślepka iglicy, uderzyła w okulary ochronne funkcjonariusza i rykoszetem w twarz - mówi Krzysztof Hajdas z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Rana nie była poważna, ale Komenda Główna zleciła sprawdzenie stanu technicznego ok. 20 tys. waltherów. Zajęli się tym rusznikarze w komendach wojewódzkich. Okazało się, że w co trzecim trzeba wymienić zaślepkę iglicy. Łucznik, producent broni, wypadkiem był zaskoczony - dowiedział się o nim od reportera TOK FM.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • kawabis

  Oceniono 14 razy 12

  Coś za szybko zrobili tą kontrolę wszystkich pistoletów, po jednostkowym wypadku na strzelnicy, jak dla mnie to wygląda, że ktoś od początku wiedział o wadzie jednak liczył, że nic się nie stanie, że jakoś to będzie, jednak po wypadku się przestraszyli i teraz udają, że wcześniej nikt nic nie wiedzieli.

 • hydrograf

  Oceniono 5 razy -1

  W sumie to żaden problem...
  Policjanci i tak boją się używać broni.
  Mogą sobie, na strzelnicy, postrzelać tym jedynym sprawnym...

 • w12121

  Oceniono 11 razy 3

  Ta wada nie zmienia faktu, ze P99 to pierwszy od czasow Visa przyzwoity pistolet produkowany w FB w Radomiu.

 • acototak

  Oceniono 14 razy 0

  Skoro zaślepka, rykoszetując od okularów ochronnych policjanta, uderzyła go w twarz, to gdzie on miał te okulary?

 • blue911

  Oceniono 5 razy 1

  Polacy nawet trumien nie umieja wyprodukowac na czas I po konkurencyjnej cenie,a co dopiero bron !!! Uniewaznic to panstwo. Szkoda czasu. 1000 z gora lat prob wystarczy.

 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 4 razy 0

  "Tysiące niesprawnych pistoletów. Są niebezpieczne dla policjantów" - a nie trzeba było kupić im pistolecików w sklepie zabawkowym żeby dzieci nie zrobiły sobie krzywdy.

 • wasserski

  Oceniono 12 razy -4

  policję to się szkoli strzelać do współobywateli?

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 18 razy 6

  Nic, tylko się z nimi strzelać. Co trzeci nie trafi, co trzeci nie wystrzeli bo iglica, a co trzeci, bo amunicja i kościół nie pozwala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje