Solidarna Polska po samobójstwie nastolatka: "Ile jeszcze osób powiesi się przez Palikota?"

21.01.2013 15:54
"Ile jeszcze osób powiesi się przez Palikota?" - tak klub parlamentarny Solidarna Polska zatytułował konferencję prasową o zaostrzeniu kary za posiadanie narkotyków. To odpowiedź na publikację "Newsweeka" i "Wprost" o nastolatku, który popełnił samobójstwo.
Dziś w "Newsweeku" ukazał wywiad z matką nastolatka, który popełnił samobójstwo w Wigilię. Kilka miesięcy przed tym wydarzeniem miał napady lęku i stany depresyjne. Rodzice chłopca są przekonani, że do samobójstwa doprowadziło go palenie marihuany.

- Takich historii, jakie opisały dzisiejsze tygodniki, znamy bardzo dużo. Rodzice, którzy przeżywają podobne dramaty, zgłaszają się do biur Solidarnej Polski - powiedział na konferencji Patryk Jaki, rzecznik klubu Solidarnej Polski.

Polityczna i moralna odpowiedzialność

Poseł SP zaprezentował statystyki pokazujące wzrost liczby nastolatków używających lekkich narkotyków, w tym marihuany i haszyszu. - Ekspansja mody na marihuanę postępuje - komentował. - I jako państwo musimy ją zatrzymać. Musimy powiedzieć wprost: Marihuana i narkotyki to śmierć - dodał Jaki.

- Musimy sobie zadać pytanie, skąd bierze się ta rosnąca moda na spożywanie marihuany - powiedział poseł. Wskazał na Janusza Palikota, Korę i Aleksandra Kwaśniewskiego jako na osoby, których stosunek do narkotyków kształtuje postawy młodych ludzi. - Musimy powiedzieć wprost, że osoby stojące na czele tej - nazwijmy to - krucjaty biorą polityczną i moralną, wyłącznie polityczną i moralną odpowiedzialność, za te tragedie polskich rodzin - podsumował.

Solidarna Polska zapowiedziała też wniesienie projektu ustawy zaostrzającego kary za posiadanie narkotyków.

Zobacz także
Komentarze (514)
Zaloguj się
 • darkseid

  0

  Po wyczynach Prezesa z trupem własnego brata nic mnie już nie zaskoczy. ekshumujcie dzieciaka i pokazujcie na konferencji jak słabo wygląda po ćpaniu. Solidarna Polska - dzięki zachowaniu takich świń oba te wyrazy będą się teraz kojarzyły z obrzydzeniem. takie są efekty działań polskich polityków. Ludzie się wstydzą własnego kraju, jak im się pokazuje w mediach gady i wmawia, że reprezentują kraj i jego zasady moralne.

 • orion57

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Jaki Pan jest idiotą....sorry za sformułowanie ale tylko ktoś taki jak Pan może wykrzykiwać takie hasła. Zaznaczam nie palę marychy ale znam kilkadziesiąt przypadków ludzi którzy się powiesili bo...... pili? palili? to zawsze jest tylko otoczka, głównym problemem są problemy psychiczne. Jeśli Pan tego nie rozumie to moim zdaniem, powinien się Pan zrzec mandatu posła.

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 3

  Zapytajcie, ile osób straciło życie z powodu sprowokowanego przez Ziobrę zawieszenia przeszczepów!

 • elemir

  Oceniono 4 razy 4

  Jest jakaś dziwna skłonność u polityków prawicy do promowania się za pomocą nieszczęśliwych wypadków.

  Naczelny przykład to oczywiście „mord smoleński”, ale z braku laku, dla mniejszej partyjki wystarczy choćby samobójstwo.

  Nie jestem fanem pana Palikota - wręcz przeciwnie, uważam, że to wytrawny gracz, eksploatujący obecnie zupełnie świadomie parę tanich, niezagospodarowanych jeszcze sloganów.

  Tym niemniej przypisywanie mu winy za to, że jakiś młody człowiek miał problemy psychiczne, które ostatecznie postanowił rozwiązać w tak niewłaściwy sposób jest ... skrajnym nieporozumieniem. Wynikać może albo z całkowitego braku wiedzy o ... psychiatrii i uzależnieniach, albo z cynizmu.

  Mędrcom z SP chciałbym przypomnieć, że ... w Polsce poważne problemy z twardymi narkotykami (tzw. kompot) i niesamowicie toksycznymi klejami/rozpuszczalnikami miała młodzież lat temu ... 30 za zapadłej komuny, kiedy o Palikocie nikt jeszcze nie słyszał, a narkotyki z pewnością nie były „propagowane” w żadnych mediach.

  Z kolei jeśli chodzi o substancje psychoaktywne oraz ich skutki społeczne, to jeśli panowie z SP faktycznie chcą z czymś powalczyć proponuję --- > PROHIBICJĘ. Alkohol jest oczywistą przyczyną sprawczą setek zgonów w wypadkach komunikacyjnych, przemocy domowej, pobić, morderstw itd. Albo np. zająć się sprzedawcami tzw. research chemicals, którzy zarabiają niesamowite pieniądze na sprzedaży środków, które rzeczywiście szybko i skutecznie robią z ludzi świrów.

  Tego jednak nie zrobią, bo w Polsce by to nie przeszło. Próbują więc coś ugrać na walce z marihuaną.

 • kczyna

  Oceniono 1 raz -1

  Za picie herbaty zostałem okrzyknięty narkomanem.

 • jabystry

  0

  Kogo i co masz na myśli, bo piszesz nie na temat.

 • filthpurger

  Oceniono 1 raz -1

  ziobro nie jest lepszy od palikota i vice versa.
  Ich sposob reagowania i jezyk jest mowi o ich prostactwie intelektualnym, niestety.
  Ziobro mial swoje punkty ale spalil je na samym poczatku tym swoim glupawym wystapieniem.
  Mysli ze jest lepszy od palikota, moze jest ale takimi metodami i sposobami nie zjedna sobie poparcia.
  Szkoda ze nie umie zachowac sie bardziej przyswajalnie, zreszta to chyba choroba naszych politykow krzykaczy

 • jackie53

  Oceniono 6 razy 6

  Ohyda!!! Palikot nie jest bohaterem moich romansów, ale to co wy wyczyniacie jest godne najwyższego potępienia. Pod adresem pana, ziobry, kurskiego cisną się na usta najgorsze wulgaryzmy... ja powiem jedno: ścierwa!!!

 • polaczek0

  Oceniono 5 razy 5

  O następna całkiem świeżutka trumna po której możecie poskakać, potem Maria K. Trupojady nie przepuszczą żadnej okazji do uczty. "Po trupach do celu"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje