Solidarna Polska po samobójstwie nastolatka: "Ile jeszcze osób powiesi się przez Palikota?"

Konferencja Solidarnej Polski

Konferencja Solidarnej Polski (fot. screen iTV Sejm)

"Ile jeszcze osób powiesi się przez Palikota?" - tak klub parlamentarny Solidarna Polska zatytułował konferencję prasową o zaostrzeniu kary za posiadanie narkotyków. To odpowiedź na publikację "Newsweeka" i "Wprost" o nastolatku, który popełnił samobójstwo.
Dziś w "Newsweeku" ukazał wywiad z matką nastolatka, który popełnił samobójstwo w Wigilię. Kilka miesięcy przed tym wydarzeniem miał napady lęku i stany depresyjne. Rodzice chłopca są przekonani, że do samobójstwa doprowadziło go palenie marihuany.

- Takich historii, jakie opisały dzisiejsze tygodniki, znamy bardzo dużo. Rodzice, którzy przeżywają podobne dramaty, zgłaszają się do biur Solidarnej Polski - powiedział na konferencji Patryk Jaki, rzecznik klubu Solidarnej Polski.

Polityczna i moralna odpowiedzialność

Poseł SP zaprezentował statystyki pokazujące wzrost liczby nastolatków używających lekkich narkotyków, w tym marihuany i haszyszu. - Ekspansja mody na marihuanę postępuje - komentował. - I jako państwo musimy ją zatrzymać. Musimy powiedzieć wprost: Marihuana i narkotyki to śmierć - dodał Jaki.

- Musimy sobie zadać pytanie, skąd bierze się ta rosnąca moda na spożywanie marihuany - powiedział poseł. Wskazał na Janusza Palikota, Korę i Aleksandra Kwaśniewskiego jako na osoby, których stosunek do narkotyków kształtuje postawy młodych ludzi. - Musimy powiedzieć wprost, że osoby stojące na czele tej - nazwijmy to - krucjaty biorą polityczną i moralną, wyłącznie polityczną i moralną odpowiedzialność, za te tragedie polskich rodzin - podsumował.

Solidarna Polska zapowiedziała też wniesienie projektu ustawy zaostrzającego kary za posiadanie narkotyków.

Zobacz także
 • Aleksander Kwaśniewski, Kora Kwaśniewski i Kora rozmawiają o skrętach: "Nie palę, piję"
Komentarze (514)
Solidarna Polska po samobójstwie nastolatka: "Ile jeszcze osób powiesi się przez Palikota?"
Zaloguj się
 • ej_ski

  Oceniono 685 razy 627

  A ilu jeszcze zdesperowanych na haju po alkoholu się powiesi, rzuci pod pociąg, lub siądzie za kółkiem i doprowadzi do tragedii niewinnych ludzi ! ! !

 • kain_brat_abla

  Oceniono 653 razy 559

  Zaostrzcie kary za pedofilię bo za dużo księży chodzi na wolności.

 • g4l4g0

  Oceniono 507 razy 477

  Banda baranów urządza sobie cyrk i medialną telenowelę pod tytułem: "Jestem głupszy" Opamiętajcie się...

 • jerjar

  Oceniono 474 razy 428

  Solidarna Polska gotowa wyskoczyć z gaci, żeby zabuczeć coś basem, a tu tylko pisk i pisk.

 • sabazios.net

  Oceniono 437 razy 399

  Jeśli macie być konsekwentni, to może zdelegalizujecie najpierw alkohol, bo nawet jeśli się gnojek powiesił po zapaleniu skręta, to i tak to tylko pojedynczy przypadek w stosunku do tysięcy po kielichu

 • m-kow

  Oceniono 283 razy 259

  I choc na sekundę musną ich "światła rampy". Akurat do Solidarnej Polski pasuje określenie "bohater ostatniej akcji" lub jak kto woli "ostatniej kadencji".

 • norbertrabarbar

  Oceniono 243 razy 213

  Czy posłowie Solidarnej Polski zgłaszają policji podejrzenie popełnienia przestępstwa posiadania narkotyków przez dzieci matek, które do nich przychodzą?

  Z tego co wiem posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od pół roku do trzech lat, dlatego jeżeli przyszłaby do mnie matka i powiedziała "mój syn ćpa" to moim obywatelskim obowiązkiem jest poinformowanie o tym policji.

  Czy posłowie Solidarnej Polski spełniają swój obywatelski obowiązek?

 • jestemzalegalem

  Oceniono 226 razy 188

  A dzieciak sie zabil, bo nie odpilnowaliscie go. Gdzie byliscie jak mial stany depresyjne? Dlaczego wtedu mu nie pomogliscie? Co za tlumaczenie. Tak samo jak glab sie tlumaczy dyskleksja, a to po prostu zwykle zaniedbanie rodzicow.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 229 razy 95

  nie znoszę ZIOBRY ale jego partia OSŁABIA PiS, a słabsze PiS, to słabsza PO.
  W tym przypadku rosną szanse na przejęcie władzy przez LEWICĘ, po 10 (!!!) latach od jej utracenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje